Ryanair Κράτηση με ελληνικούς χαρακτήρες..

Markos1212121

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Έκανα κράτηση στο site της Ryanair για πτήση στη Ρώμη και το όνομα μου το έβαλα με ελληνικούς χαρακτήρες. Υπάρχει πρόβλημα;Πέρασε μια βδομάδα από την κράτηση
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα σας,
Έκανα κράτηση στο site της Ryanair για πτήση στη Ρώμη και το όνομα μου το έβαλα με ελληνικούς χαρακτήρες. Υπάρχει πρόβλημα;Πέρασε μια βδομάδα από την κράτηση
Νομίζω πως ναι. Μπορείς μπαίνοντας στο chat της εταιρείας να μιλήσεις μαζί τους και να το αλλάξεις.
 

dimpa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας. εχουμε κλεισει εισιτηρια με τη ryan air αθηνα ρωμη και εχουμε γραψει τα ονοματα στα ελληνικα. στο τσεκ ιν θα γινουν αυτοματα στα αγγλικα? θεωρειτε υπαρχει προβλημα με τα ελληνικα εφοσον στην ταυτοτητα τα ονοματα μας αναγραφονται και στα ελληνικα και με λατινικους χαρακτηρες? τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση για να μην χρεωθουμε εξτρα τα 110 ευρω?
 

lefteris theo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας! Πεταω απο Αθηνα για δουβλινο στις 9 δεκεμβρη με Rynair.Εχω γραψει το ονομα μου στα ελληνικα εχω κανει και τσεκ ιν ηλεκτρονικα αλλα μετα καταλαβα οτι ηθελε λατινικους χαρακτηρες.. Απειρος με το να κλεινω αεροπορικα εισητηρια επεσα στο λαθος.. Θελω να το αλλαξω ειτε με καποια χρεωση αν γινεται ακομα αλλα δεν με αφηνει η εταιρια εχω προσπαθησει να μιλησω και με το live chat αλλα καμια απαντηση και περιμενω και στη αναμονη.Θα εχω καποιο προβλημα στα αεροδρομια που ειναι στα ελληνικα;; Δεν φτανει μονο αυτο μου εκανε αυτοματη μεταφραση στα αγγλικα και μου το εβγαλε τελειως λαθος σε κατι αλλες καρτες επιβιβασης ενω αυτες που εχω στο apple wallet ειναι σωστο αλλα στα ελληνικα τι να κανω; Θελω βοηθεια..Τουλαχιστον να μη παω και να ακυρωσω τα ξενοδοχεια αν δεν γινεται κατι στο προβλημα εχω δωρεαν ακυρωση μεχρι 3 Δεκεμβρη..
 

nick07

Member
Μηνύματα
290
Likes
526
γεια σας. εχουμε κλεισει εισιτηρια με τη ryan air αθηνα ρωμη και εχουμε γραψει τα ονοματα στα ελληνικα. στο τσεκ ιν θα γινουν αυτοματα στα αγγλικα? θεωρειτε υπαρχει προβλημα με τα ελληνικα εφοσον στην ταυτοτητα τα ονοματα μας αναγραφονται και στα ελληνικα και με λατινικους χαρακτηρες? τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση για να μην χρεωθουμε εξτρα τα 110 ευρω?
Επικοινωνηστε μαζι τους αμεσα, να το αλλαξουν.
 

KathyG

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Έκανα κράτηση στο site της Ryanair για πτήση στη Ρώμη και το όνομα μου το έβαλα με ελληνικούς χαρακτήρες. Υπάρχει πρόβλημα;Πέρασε μια βδομάδα από την κράτηση
Τελικά είχατε κάποιο πρόβλημα στο ταξίδι; Ρωτάω γιατί αντιμετωπίζουμε το ίδιο θέμα γις Ρωμη
 
Last edited by a moderator:

Elzap

New Member
Μηνύματα
2
Likes
5
Καλησπέρα, κατάσταση SOS. Έκανα κράτηση Ryanair από Βενετία - Ελλάδα και το όνομα μου μπήκε στα ελληνικά. ¨Τράβηξε¨ η εφαρμογή το όνομα από το προφίλ μου στα ελληνικά. Η πτήση είναι σε 41 ώρες από τώρα, έχω να παραδώσω και βαλίτσα. Να δοκιμάσω να κάνω αλλαγή μέσω chat ή στο αεροδρόμιο από πολύ νωρίς? Θα χρειαστεί πιστεύετε?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, κατάσταση SOS. Έκανα κράτηση Ryanair από Βενετία - Ελλάδα και το όνομα μου μπήκε στα ελληνικά. ¨Τράβηξε¨ η εφαρμογή το όνομα από το προφίλ μου στα ελληνικά. Η πτήση είναι σε 41 ώρες από τώρα, έχω να παραδώσω και βαλίτσα. Να δοκιμάσω να κάνω αλλαγή μέσω chat ή στο αεροδρόμιο από πολύ νωρίς? Θα χρειαστεί πιστεύετε?
Να προσπαθήσεις άμεσα μέσω chat εξηγώντας ευγενικά στον υπάλληλο τι έγινε και οτι δεν είναι δική σου ευθύνη. Λογικά θα στο αλλάξει χωρίς χρέωση.
 

Elzap

New Member
Μηνύματα
2
Likes
5
Να προσπαθήσεις άμεσα μέσω chat εξηγώντας ευγενικά στον υπάλληλο τι έγινε και οτι δεν είναι δική σου ευθύνη. Λογικά θα στο αλλάξει χωρίς χρέωση.
Ευχαριστώ πολύ. Πράγματι έκανα μέσω chat την αλλαγή ολόκληρου του ονόματος στα αγγλικά χωρίς καμία χρέωση. Ενώ που δοκίμαζα να την κάνω μόνη από την εφαρμογή, για παραπάνω από 3 γραμματάκια με χρέωνε 115 ευρώ.
 

Vicky74

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους! Μια βοήθεια από όποιον γνωρίζει σας παρακαλώ!
Έκανα κράτηση για μένα και τον γιο μου για Βιέννη με ryanair και
1)στο check in δεν μου επιτρέπει να βάλω αριθμό ταυτότητας με ελληνικούς χαρακτήρες. Τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση; Μπορώ να τους βάλω με λατινικά;
2) επιλέγω ημερομηνία λήξης ή τσεκάρω το κουτάκι "η ταυτότητά μου δεν έχει ημερομηνία λήξης";
3)η ταυτότητα λήγει στις 30/05/2023. Θα έχω κάποιο θέμα επειδή είναι κοντά η ημερομηνία λήξης;
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα σε όλους! Μια βοήθεια από όποιον γνωρίζει σας παρακαλώ!
Έκανα κράτηση για μένα και τον γιο μου για Βιέννη με ryanair και
1)στο check in δεν μου επιτρέπει να βάλω αριθμό ταυτότητας με ελληνικούς χαρακτήρες. Τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση; Μπορώ να τους βάλω με λατινικά;
2) επιλέγω ημερομηνία λήξης ή τσεκάρω το κουτάκι "η ταυτότητά μου δεν έχει ημερομηνία λήξης";
3)η ταυτότητα λήγει στις 30/05/2023. Θα έχω κάποιο θέμα επειδή είναι κοντά η ημερομηνία λήξης;
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
1) Τί γράμμα είναι η ταυτότητα σου και είναι ελληνικό;
3) Που το λέει ότι λήγει 30.05.2023;

Πήγαινε βγάλε μια καινούργια ταυτότητα αν έχεις χρόνο
 

Vicky74

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
1) Τί γράμμα είναι η ταυτότητα σου και είναι ελληνικό;
3) Που το λέει ότι λήγει 30.05.2023;

Πήγαινε βγάλε μια καινούργια ταυτότητα αν έχεις χρόνο
Με την ταυτότητα οκ, προσπαθούσα να περάσω τα γράμματα με ελληνικούς χαρακτήρες στον υπολογιστή (άσχετη εντελώς άσε), τελικά κατάλαβα τη βλακεία και τα πέρασα με λατινικούς. Η ταυτότητα έχει ισχύ 15 έτη. Η δική μου λήγει τέλη Μαΐου (χωρίς να αναγράφεται πουθενά πάνω της αυτό), οπότε έβαλα αυτή την ημερομηνία. Το ταξίδι είναι τον Απρίλιο.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom