Κρασιά του Κόσμου

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στον έλεγχο να το πεις αυτό.Οι κωλ@αυστριακοί ήταν οι πρώτοι εδώ και χρόνια που με έβαλαν να ανακατανείμω τα μπουκάλια μου σε δυο βαλίτσες (η μια ήταν 20 κι η άλλη 27) για να μην ξεπερνάει καμία τα 25kg.

Ακόμα αδυνατώ να καταλάβω τέτοια προσκόλληση στον κανονισμό αφού ταξιδεύαμε δύο άτομα μαζί.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Χαχα! Τυπολάγνοι! Μου άνοιξες την όρεξη, ή θα προσθέσω βαλίτσα ή θα πάρω όποιο βρω στο αεροδρόμιο..πάντως χωρίς αλκοόλ δεν επιστρέφω :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.765
Δοκίμασα egri bikaver,το αίμα του ταύρου,αλλά δεν μου έκανε και τρελή εντύπωση οπότε δεν ψάχτηκα και γενικώς με το θέμα.Ουγγαρία σημαίνει tokaji,τα άλλα είναι κόλπα του marketing τουλάχιστον προς το παρόν.

Δεν ταξιδεύω με χειραποσκευές γιατί κατά κανόνα φέρνω αλκοόλ,πολύ αλκοόλ απ'όλα τα ταξίδια μου.

Να τι κουβάλησα στο τελευταίο...
Για μολότοφ καλέ τα φέρνει....
Δεν έχω και κανά λευκό πια σπίτι, πρέπει να προμηθευτώ...
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
KRACHER

Είναι το μόνο που αναγνώρισα αμέσως... σωστός, Maltakia. Κι είχα σκεφτεί κάποια στιγμή να ποστάρω για τα συγκεκριμένα , αλλά απ' ό,τι βλέπω η ομάδα πετάει :)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και το δεξιά; Μολοτοφάκι;
:haha:Πολύ καλό.

Προορίζεται για εκπαιδευόμενους μπάτσους,μην πέσουν στα βαθιά κατευθείαν.

Άντε αγροίκοι,μη σπαμάρετε ο fitziano παραμονεύει.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Concha y Toro: Marques de Casa Concha, Chardonnay

Καταπληκτικό βαρελάτο -12 μήνες- Chardonnay από τη Χιλή σε τιμή που σκίζει (κοντά στα 12?).
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εν τω μεταξύ τσάκωσα και την κασετίνα με την Μπλε Αλεπού (2009) για να δω κι εγώ τι έχει κάνει τόση αίσθηση στο χώρο του Ελληνικού αμπελώνα.


Οι υπόλοιποι τι γίνατε;
Δεν έχετε πιεί τίποτα ενδιαφέρον αυτό το καιρό;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εγώ μαζεύω κόκκινα για τον χειμώνα, πήρα μερικά κάβα αμέθυστος, μαγικο βουνο, γιαννακοχώρι κυρ γιάννη και πυργος ιουλία. Από λευκά ήπια μερικά από εδω γύρω και πραγματικά αξίζουν, chardonnay παυλίδη 2010, οβηλος 2011 και καταπληκτικό chardonnay γεροβασιλείου 2009, προσοχή στις χρονιές ειδικά από το πρώτο κυκλοφορουν 2009 κάποιες φιάλες σε πολύ μέτρια απόδοση και αυτό ειναι πολύ περιέργο. για ερυθρά η χρονιά που προτείνεται ειδικά από το κτημα βιβλία χωρα ειναι η 2007
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.468
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom