Κρατηση με ταυτοτητα-check in με διαβατηριο

Ρεκομπα

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπερα παιδια..

Πριν ενα μηνα περιπου εκλεισα ενα τικετ για Αιγυπτο για τις 28 Απριλιου.εκανα την κρατηση μεσω kiwi.com με ταυτοτητα (μου εδινε την επιλογη αυτη..δεν το εκανα εγω απο μονος) επειδη το διαβατηριο μου ειχε ληξει..και περιμενα μεχρι να ταξιδεψω να ανανεωθει το διαβατηριο μου..το ανανεωσα μια χαρα και περιμενα σημερα στο check in να βαλω τα στοιχεια του διαβατηριου..να τονισω εδω οτι θα ταξιδεψω με την egyptair..ενω στο τσεκ ιν μου εδινε την επιλογη να αλλαξω τα στοιχεια μου οταν εκανα save μου αποθηκευσε τα παλια..της ταυτοτητας...κατι που ειναι λαθος γτ δν μπορω να ταξιδεψω με ταυτοτητα στην Αιγυπτο αρα παει ακυρο το τικετ..το δοκιμασα κιαλλες φορες αλλα συνεχεια το ιδιο..θα παρω και αυριο τηλεφωνο να δω αν λυνεται το θεμα και ισως παω και στο αεροδρομιο αλλα γενικα ειναι καπως περιεργο..το αστειο ειναι οτι μπορουσα να αλλαξω τα στοιχεια της κρατησης μου και απο το kiwi αλλα εληγε η προθεσμια χθες...

γενικα τυπικα δεν εχω κανει κατι λαθος..απο την στιγμη που μου εδινε την επιλογη να κανω κρατηση με ταυτοτητα..ξερω αρκετο κοσμο που εχει κανει το ιδιο επειδη δεν ειχε βγει ακομα το διαβατηριο του..μπορει να ειναι τεχνικο ζητημα..να ειχε θεμα το σαιτ τους..αλλα γενικα εχω αγχωθει γιατι τωρα ειναι θεωρητικα με λαθος στοιχεια το τσεκ ιν (οχι λαθος βασικα αλλα εχει τα στοιχεια της ταυτοητας)..οποιος εχει αναλογη εμπειρια η γενικα αποψη επι του θεματος θα με βοηθαγε πολυ..
 
Last edited:

cosafiv

Member
Μηνύματα
224
Likes
475
απ'οτι ξερω, στην Αιγυπτο ταξιδευειςκαι με ταυτοτητα...(διακρατικη συμφωνια)
γιαυτο σου εδινε την δυνατοτητα να κλεισεις με ταυτοτητα...
διασταυρωσε το με πρεσβεια και εταιρια στα σιγουρα...
 

Manos46

Member
Μηνύματα
597
Likes
2.493
Ταξίδι-Όνειρο
???
Στην Αίγυπτο ΔΕΝ ταξιδεύεις με ταυτότητα , μόνο με διιαβατηριο και θέλει κ βίζα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.397
Likes
14.348
Χρειάζεται βίζα που βγαίνει στην άφιξη.Γύρω στα 25 Ευρώ νομίζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom