Κτελ Αθηνων, κλεινεις online εισιτηρια ή οχι?

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Καλησπερα, θελω να παω Ιωαννινα απο Αθηνα με το ΚΤΕΛ και θελω να μαθω αν υπαρχει τροπος να κλεισω το εισιτηριο μου online. Εχω ψαξει αρκετα και δεν εχω βρει ακρη! Μπορει καποιος να με βοηθησει αν ξερει? Δεν εχω ξαναπαρει κτελ απο Αθηνα. Ευχαριστω
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλησπερα, θελω να παω Ιωαννινα απο Αθηνα με το ΚΤΕΛ και θελω να μαθω αν υπαρχει τροπος να κλεισω το εισιτηριο μου online. Εχω ψαξει αρκετα και δεν εχω βρει ακρη! Μπορει καποιος να με βοηθησει αν ξερει? Δεν εχω ξαναπαρει κτελ απο Αθηνα. Ευχαριστω
Ρίξε εδώ μια ματιά: https://web.ktelioannina.gr/
Έχει από Ιωάννινα προς Αθήνα, δεν ξέρω αν μπορείς να κλείσεις online για την αντίστροφη διαδρομή
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
ναι ξερω οτι αντιστροφα γινεται, στον πηγαιμο ομως δεν το βρισκω!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Νομίζω οτι παλαιότερα είχαν τηλεφωνική κράτηση.Δεν τους παίρνεις ένα τηλ. να δείς άν ισχύει ακόμη;
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Νομίζω οτι παλαιότερα είχαν τηλεφωνική κράτηση.Δεν τους παίρνεις ένα τηλ. να δείς άν ισχύει ακόμη;
πηρα χθες τηλ, τελικα δεν υπαρχει δυνατοτητα ονλαιν κρατησης, μονο τηλεφωνικης.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
και για ποτε με το καλο το βλεπουνε?θα προκανουμε η μπα?
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Λένε όχι πριν το 2020, αλλα και το 2025 να είναι έτοιμος θα κάνουμε τον σταυρό μας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το κορυφαίο κ ελληνικο ειναι οτι τα λεωφορεια του ΚΤΕΛ βιαζονται κ πανε ηδη Ελαιωνα κ το πολυδιαφημιζουν κιολας. Αποβιβαζοντας βεβαια τους επιβατες απλα στο δρομο.
 

bialex

Member
Μηνύματα
26
Likes
34
Το κορυφαίο κ ελληνικο ειναι οτι τα λεωφορεια του ΚΤΕΛ βιαζονται κ πανε ηδη Ελαιωνα κ το πολυδιαφημιζουν κιολας. Αποβιβαζοντας βεβαια τους επιβατες απλα στο δρομο.
Πολλά ΚΤΕΛ πρίν ή μετα τον σταθμό του Κηφισού αποβιβάζουν όποιους επιβάτες επιθυμούν είτε στην πλατεία Καραισκάκη είτε στον σταθμό μετρό του Ελαιώνα για ανταπόκριση με γραμμές του μετρό και προφανώς για εξυπηρέτηση των επιβατών.

Που βλέπεις το κακό??

Η αποβίβαση γίνεται είτε ακριβώς μπροστά στην είσοδο του σταθμού (στις κυλιόμενες σκάλες) όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν , είτε στην παρακείμενη στάση του ΟΑΣΑ 30 μέτρα από το ασανσερ του σταθμού και 50 μέτρα από τις κυλιόμενες.

Όλα αυτά ως ημίμετρα μέχρι να γίνει ο νέος σταθμός που όλοι επιθυμούμε ('επρεπε να είχε παραδοθεί το 2004!!!)
και προς εξυπηρέτηση πάντα του επιβατικού κοινού
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Που βλέπεις το κακό??
2.εξυπηρέτηση πάντα του επιβατικού κοινού
1.κακο δεν βλεπω. σε ολες τις χωρες του τριτου κοσμου ειναι πολυ καλο να κατεβαινεις ακριβως εκει που σε εξυπηρετει. ακομα κ στη μεση του δρομου. στις χωρες του πρωτου κοσμου κατεβαινεις στο σταθμο.
2. εξυπηρετηση με κτελ κ χωρις πληρη απελευθερωση της αγορας δεν προκειται να υπαρξει. κ στο Περου κ στο Ιραν βρισκεις λεωφορεια απειρως καλυτερα των κτελ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
1.κακο δεν βλεπω. σε ολες τις χωρες του τριτου κοσμου ειναι πολυ καλο να κατεβαινεις ακριβως εκει που σε εξυπηρετει. ακομα κ στη μεση του δρομου. στις χωρες του πρωτου κοσμου κατεβαινεις στο σταθμο.
2. εξυπηρετηση με κτελ κ χωρις πληρη απελευθερωση της αγορας δεν προκειται να υπαρξει. κ στο Περου κ στο Ιραν βρισκεις λεωφορεια απειρως καλυτερα των κτελ.
Δεν ξέρω τι βρίσκεις στο Περού και στο Ιράν, πάντως στην Ιταλία ολοκαίνουρια ή 5ετιας Mercedes Travego και Tourismo δεν βρίσκεις.

Βασικά όχι μόνο στην Ιταλία,πουθενά σε χώρες της Ευρώπης που έχω ταξιδέψει εγώ, απλά στην Ιταλία ήταν απ'τα χειρότερα, λεωφορεία που είχε το κτελ Λάρισας πριν 20 χρόνια.

Γενικά στην Ελλάδα η εξυπηρέτηση καιωτα λεωφορεία είναι διαφορετικά ανα κτελ. Άλλα λεωφορεία η Λάρισα και ο Βόλος και άλλα τα Τρίκαλα και η Καρδίτσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom