Κτελ - ΟΣΕ Θεσσαλονικης - Αεροδρομιο Μακεδονια

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Τα περί ταλαιπωρίας ισχύουν εν μέρη, ανάλογα με την ώρα και μέρα που θα χρειαστείς να μετακινηθείς.
Πριν ένα μήνα που μετακινήθηκα προς το αεροδρόμιο από τα ΚΤΕΛ δεν ταλαιπωρηθηκα καθόλου και έφτασα κοντά στα 45 λεπτά. Ήταν Σάββατο 7 η ώρα το πρωί.
Αν μετακινηθείς καθημερινή και ώρα αιχμής, ναι, ενδεχωμενως να (ψιλό η χοντρό) ταλαιπωρηθείς.
 

kpjohn21

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Σας ευχαριστώ όλους, παρόλο που κατέληξα να πάρω αμάξι από Λάρισα για skg καθώς τα έξοδα πάνω κάτω είναι τα ίδια και με τα ιδιωτικά πάρκινγκ σε καλή τιμή και το κεφάλι ήσυχο από κάθε άποψη ( από στριμωξιδι κουβαλιματα βαλίτσας)! Βασικά αυτό που με δυσκόλευε ήταν η επιστροφή για φτάνω Θεσσαλονίκη 23:20 και δε βολεύει κανένα δρομολόγιο για επιστροφή στη Λάρισα ούτε ΟΣΕ ούτε ΚΤΕΛ οπότε η εφαρμογή parkaround που εμφανίστηκε στις διαφημίσεις μου έλυσε όλα αυτά τα θέματα ! Βλεπετε είχα να ταξιδέψω με αεροπλάνο από πιτσιρικάς που είχαμε αφησει στο πάρκινγκ του αεροδρομίου το αμάξι και όταν γυρίσαμε το βρήκαμε σε άσχημη κατάσταση και μου έχει κάτσει κάπως άσχημα ! Αλλά με τα ιδιωτικά και τις υπηρεσίες που έχουν θέλω να πιστεύω ότι δε θα αποκτήσουμε άλλες τέτοιες εμπειρίες ! Και πάλι σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας !!
 
Μηνύματα
41
Likes
404
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία, Καναδάς, Μογγολία
Εντάξει, δεν είναι και ο πιο ευχάριστος τρόπος να περάσει κανείς την ώρα του, αλλά δεν είναι και μεσαιωνικό βασανιστήριο .. αν βρεις να καθίσεις είσαι κομπλέ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
12.003
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εντάξει, δεν είναι και ο πιο ευχάριστος τρόπος να περάσει κανείς την ώρα του, αλλά δεν είναι και μεσαιωνικό βασανιστήριο .. αν βρεις να καθίσεις είσαι κομπλέ.
Ε αν δεν βρεις να καθισεις θυμιζει λιγο. Που και να βρεις ολο και καποιος ηλικιωμενος, μαμα με παιδι, εγκυος, ανθρωπος με κινητικα προβληματα θα ανεβει και θα παραχωρησεις τη θεση σου.
 
Last edited by a moderator:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Το λεωφορείο είναι εφιάλτης, εκτός κι αν ταξιδεύεις ξημερώματα που είναι κάπως πιο υποφερτό. Έχω ζήσει φοβερές στιγμές στο λεωφορείο για το αεροδρόμιο, από το να είμαι ουσιαστικά κολλημένη στην πόρτα λόγω κόσμου και να κινδυνεύω να πέσω κάθε φορά που άνοιγε μέχρι και να μας σταματήσει η αστυνομία και να μείνουμε εκεί μέσα κανένα μισάωρο για να βρουν κάτι υπόπτους. Φοβερές στιγμές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom