Τουρκία Κωνσταντινουπολη με λεωφορειο , (τραινο?) ή με αλλο τροπο ?

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Καλημερα και καλες διακοπες σε ολους...

Ενδιαφερομαι φετος να παω με την κοπελα μου στην Πολη για μερικες μερες... Επειδη εχουμε αρκετα περιορισμενο budget , σκεφτηκα να παμε με λεωφορειο... Ερχεται 260 ευρω πηγαινε - ελα και για τους 2... Το θεμα ειναι οτι θελω πριν το αποφασισουμε να ειμαστε σιγουροι οτι εχουμε αποκλεισει ολες τις αλλες περιπτωσεις... Απο οσο εμαθα τραινο πλεον δεν παει σωστα ?

Απο αεροπορικα ειδα και βγαινει περιπου 100 ευρω πανω απο τα 260... Εχετε κατι να προτινεταιγια οικονομικοτερο τροπο με αεροπλανο η με οποιον αλλο τροπο νομιζετε ? Βλεπω κατι κουπονια σε αλλα θρεντ κτλ... Εσεις τα ξερετε καλυτερα... Θελουμε να παμε 7 μερες περιπου και το διαστημα στο οποιο μπορει να γινει ειναι απο 9 αυγουστου μεχρι τελος αυγουστου... Οποιο 7ημερο εκει μεσα δηλαδη !!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημερα και καλες διακοπες σε ολους...

Ενδιαφερομαι φετος να παω με την κοπελα μου στην Πολη για μερικες μερες... Επειδη εχουμε αρκετα περιορισμενο budget , σκεφτηκα να παμε με λεωφορειο... Ερχεται 260 ευρω πηγαινε - ελα και για τους 2... Το θεμα ειναι οτι θελω πριν το αποφασισουμε να ειμαστε σιγουροι οτι εχουμε αποκλεισει ολες τις αλλες περιπτωσεις... Απο οσο εμαθα τραινο πλεον δεν παει σωστα ?

Απο αεροπορικα ειδα και βγαινει περιπου 100 ευρω πανω απο τα 260... Εχετε κατι να προτινεταιγια οικονομικοτερο τροπο με αεροπλανο η με οποιον αλλο τροπο νομιζετε ? Βλεπω κατι κουπονια σε αλλα θρεντ κτλ... Εσεις τα ξερετε καλυτερα... Θελουμε να παμε 7 μερες περιπου και το διαστημα στο οποιο μπορει να γινει ειναι απο 9 αυγουστου μεχρι τελος αυγουστου... Οποιο 7ημερο εκει μεσα δηλαδη !!!
20 με 26 Αυγουστου το skyscanner δινει τιμη 153€ το ατομο πηγαινε-ελα! Και με ιδανικες ωρες. Φευγεις 7 πρωι και γυριζεις 10.40 το βραδυ. 306€ συνολο! Για 46€ ακριβοτερα, εννοειται οτι συμφερει το αεροπλανο!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Οι ώρες είναι διαφορετικές που βλέπω εγώ αλλά πάλι καλές είναι.Το θέμα είναι και όταν ολοκληρώσεις την κράτηση να μένει η ίδια τιμή.Από το σάιτ της ΤΚ πάντως βγαίνει στα 174 το άτομο αλλά και πάλι αξίζει.Μία φορά το έκανα με λεωφορείο και δεν θα το ξαναέκανα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Οι ώρες είναι διαφορετικές που βλέπω εγώ αλλά πάλι καλές είναι.Το θέμα είναι και όταν ολοκληρώσεις την κράτηση να μένει η ίδια τιμή.Από το σάιτ της ΤΚ πάντως βγαίνει στα 174 το άτομο αλλά και πάλι αξίζει.Μία φορά το έκανα με λεωφορείο και δεν θα το ξαναέκανα.
Η τιμη ειναι ιδια μεχρι τελος και οι ωρες αυτες. Μεσω skyscanner, για πτησεις με την aegean απο το travelplan!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ερχεται 260 ευρω πηγαινε - ελα και για τους 2...
Τι εννοείς; Με λεωφορείο; Από Αθήνα; 130 ευρώ το άτομο; Σαν πολλά δεν είναι;
Για παράδειγμα, η Pegasus το πουλάει το εισιτήριο 136 ευρώ (12/8-21/8) - προσοχή, στο Gokcen, όχι στο Ατατούρκ (υπολόγισε +10 ευρώ το άτομο για το Habatas - πήγαιν' έλα).

Και, αν πας από Θεσσαλονίκη με λεωφορείο, είσαι στα 60 ευρώ το άτομο (Σισμανίδης, κλπ.).

Ψάξ'το καλύτερα!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.449
Από Αθήνα εννοείται ότι συμφέρει με αεροπλάνο, μην το συζητάς καν...
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Ευχαριτω πολυ... Οντως ειναι οικονομικα με το αεροπλανο. Τωρα πρεπει να βρω κι ενα ξενοδοχειο με 30 ευρω την μερα... Εχετε κανενα να προτεινεται ? Μην μου ριξετε την ψυχολογια , ξερω δινω πολυ λιγα και πιθανον θα ειναι καταγωγι. Μου φτανει να εχω προσωπικο μπανιο μεσα στο δωματιο και να ειναι επαρκουντος καθαρο... Κοντα στην πλατεια ταξιμ... !!!

Α και να μην μου την πεσει κανενας dealer κατην εισοδο και εξοδο απο το ξενοδοχειο

Βασικα κατι ακομα... Μολις πηγα να αγορασω τα εισητηρια απο το skyscanner ομως ενω η τιμη που δινει για 21-28 αυγουστου ειναι στα 139 ευρω το ατομο , οταν παταω το κουμπι επιλεξτε , με παει σε τιμη 329 και για τους δυο. Ξερετε γιατι ?
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Βασικα κατι ακομα... Μολις πηγα να αγορασω τα εισητηρια απο το skyscanner ομως ενω η τιμη που δινει για 21-28 αυγουστου ειναι στα 139 ευρω το ατομο , οταν παταω το κουμπι επιλεξτε , με παει σε τιμη 329 και για τους δυο. Ξερετε γιατι ?
Είναι πολύ πιθανό να συμβαίνει αυτό γιατί πας να κλείσεις 2 θέσεις ενώ η τιμή των 139 είναι διαθέσιμη μόνο για ένα άτομο. Μπορείς να κλείσεις μόνο μια στα 139 αλλά αν πας μετά για τη δεύτερη, να σου βγει ένα διακοσάρι και να πονέσεις.
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Ναι οντως ετσι ειναι... Τι να κανω τωρα ? Μπορω να ξεω ποσο θα εχει το επομενο εισητηριο αφου αγορασω πρωτα το ενα ?
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Γιατί δεν δοκιμάζεις να κλείσεις άλλες μέρες που υπάρχουν διαθέσιμες παραπάνω από 2 θέσεις;Π.χ. 20-26 κατεβαίνει πιο πολύ η τιμή με τις ίδιες ώρες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.449
Λίγο κάτω από 200€/άτομο τα βρίσκω τα εισιτήρια (είτε με Aegean είτε με Turkish).
Σημειωτέον ότι στις τιμές της Aegean κατά πάσα πιθανότητα δεν περιλαμβάνονται αποσκευές, έχε το νου σου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.881
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom