Κόστα Ρίκα Κόστα Ρίκα για 1 εβδομάδα...

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Τι μου προτεινετε? Μέρη?? Που να μείνω? Αυτοκίνητο να νοικιάσω? Οποιαδήποτε πληροφορία πολυτιμη,αφού δεν έχω ψάξει τίποτα ακόμα και σε λιγότερο από 1 μήνα φεύγω... Α,μαζί και η 5χρονη κόρη μου..;)
 

aggel100

Member
Μηνύματα
32
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
N. Κορέα - Κίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Japan
Γεια σου και καλο ταξιδι να έχεις. Η πρωτεύσουσα Σαν Χοσέ δεν ειναι, ουτε έχει κατι ιδιέτερο, μόνο το μουσείο της. 1-2 ημέρες φτάνουν, μετά θα σου πρότεινα να πας είτε ημερήσιες οργανομένες εκδρομές στα δάση, ηφαίστεια και σε φυτείες καφε , είτε να χαλαρώσεις στις πανέμορφες παραλιες της. πληροφορίες σε ολα τα hotel.Κοντά στα σύνορα με Παναμά και 4 ώρες περίπου δρόμο είναι το puerto viejo, ένα όμορφο παραθαλάσιο χωριουδάκι, ψάξε για το ξενώνα agapi (http://www.agapisite.com/welcome.html), το έχει ένας υπεροχος έλληνας μυτηλινίος.
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω με περισσοτερες λεπτομέρειες αλλά πέρασαν 6 χρόνια που έχω πάει.
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδήποτε
Για μια βδομάδα volcano Arenal, rainforest monteverde, Montezuma. Eίναι σε κοντινή απόσταση όλα αυτά και θα δεις ηφαίστειο, δάσος βροχής και καταπληκτικές παραλίες. Το puerto viejo πολύ ωραίο επίσης αλλά είναι σχετικά λίγο πιο μακρυά και δεν βολεύει να δεις άλλα μέρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom