Κύθηρα Κύθηρα 2016

city_routes

Member
Μηνύματα
17
Likes
40
Αγαπητοί travelers από παραλίες μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος?? Γιατί στο νετ φαίνονται όλες μαγευτικές αλλά άλλο οι φωτο άλλο να τις έχει επισκεφθεί κάποιος !!! Ποιες θεωρείτε εσείς καλύτερες? ΄Κυρίως νερά καθαρά αλλά και αν ήταν και καμια οργανωμένη δεν θα με χάλαγε
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Το Καλαδί είναι η δική μου αγαπημένη με μεγάλη διαφορά. Όμορφος κόλπος, χωρισμένος στα δύο από τα βράχια, εκπληκτική θάλασσα. Όμως δεν είναι οργανωμένη και χρειάζεται να κατέβεις τα 100 σκαλοπάτια.

Η Φυρή άμμος έχει κάποια βασική οργάνωση.

Αυτό το έχεις κοιτάξει; http://www.kithera.gr/κυθηρα-παραλιες
 

city_routes

Member
Μηνύματα
17
Likes
40
Ναι το έχω δει αλλά όλες μου φαίνονται υπέροχες. Απλά γιατι θα μείνω μόνο 4 ημέρες δεν ξέρω ποιες να επιλέξω...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Το νησι ειναι σαν ενα τραπεζιο, ο κυριος οδικος αξονας διατρεχει την επιπεδη ραχη κ σχεδον σε ολες τις παραλιες κατεβαινουν αποτομοι κ στενοι δρομοι.ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ το αυτοκινητο.Οι δικες μου προτασεις για παραλιες ειναι: Καλαδι, Φυρη Αμμος, Χαλκος, Μελιδονι κ Διακοφτι.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ναι το έχω δει αλλά όλες μου φαίνονται υπέροχες. Απλά γιατι θα μείνω μόνο 4 ημέρες δεν ξέρω ποιες να επιλέξω...
Σωστή είναι η εντύπωσή σου. Όλες είναι υπέροχες, αν και με διαφορές μεταξύ τους. Εξαρτάται βέβαια τι σου αρέσει, που θα μένεις κι αν θες να διανύσεις κάποιες αποστάσεις. Η Αγία Πελαγία για παράδειγμα που αρέσει σε πολλούς εμένα δεν μου άρεσε γιατί ήταν τουριστική και με πολύ κόσμο για το δικό μου γούστο.
Πάντως μην ανησυχείς. Ότι κι αν επιλέξεις αποκλείεται να περάσεις άσχημα.

Όμως εκτός από τις παραλίες αξίζει να πας και στον Μυλοπόταμο και να πιεις ένα καφεδάκι στη πλατεία. Γραφικό, καταπράσινο και δροσερό χωριό.
 

xristina21

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα στην ομάδα! Την άλλη βδομάδα θα πάμε Κύθηρα με τον φίλο και ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση μια και όπου έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Γνωρίζετε εάν υπάρχουν ημερήσιες κρουαζιέρες στην Ελαφόνησο?

Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποια μαγαζιά για φαγητό?
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Καλημέρα στην ομάδα! Την άλλη βδομάδα θα πάμε Κύθηρα με τον φίλο και ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση μια και όπου έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Γνωρίζετε εάν υπάρχουν ημερήσιες κρουαζιέρες στην Ελαφόνησο?

Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποια μαγαζιά για φαγητό?
Για κρουαζιέρες δεν ξέρω.

Φαγητό στην Φιλιώ στον Κάλαμο.Σκάνδεια στην Παλαιόπολη και Πλάτανος(πολύ δροσιά) στον Μυλοπόταμο.Σωτήρης στον Αβλέμονα για ψάρι.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Γνωρίζετε εάν υπάρχουν ημερήσιες κρουαζιέρες στην Ελαφόνησο?

Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποια μαγαζιά για φαγητό?
Δεν υπάρχουν ημερήσιες και γενικά κρουαζιέρες για Ελαφόνησο. Για φαγητό θα συμφωνήσω με τις επιλογές του fotast.
 

xristina21

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γνωρίζει κάποιος κάποιο σαιτ στο ίντερνετ που έχει αυτοκίνητα για ενοικίαση?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Για Ελαφονησο κανονισε στην επιστροφη να φυγεις πρωι απο το νησι κ περνα με το καραβακι στα δεκα λεπτα απο την Πουντα στην Ελαφονησο η βαλε κ μια διανυκτερευση εκει.Η Πουντα ειναι μολις 15-20 λεπτα απο Νεαπολη.
 

xristina21

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
[="KLEOPATRA, post: 629646, member: 3218"]Για Ελαφονησο κανονισε στην επιστροφη να φυγεις πρωι απο το νησι κ περνα με το καραβακι στα δεκα λεπτα απο την Πουντα στην Ελαφονησο η βαλε κ μια διανυκτερευση εκει.Η Πουντα ειναι μολις 15-20 λεπτα απο Νεαπολη.[/QUOTE]
Δυστυχώς δε θα μπορέσουμε να το κάνω με αυτό γιατί έχουμε κλεισει αεροπορικά οπότε δε θα βολέψει. Σευχαριστω πάντως! !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.700
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom