Κύπρος:Νέα Αεροπορική εταιρεία COBALT AIR

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Λοιπόν παιδιά έχω νέα από Cobalt air. Είχα κλείσει με 54 ευρώ (αμε έλα) ΗΡακλειο -Λάρνακα. Πτήση 1 ώρα και 10 λεπτά. Θέσεις καθισμάτων για κοντούς ανθρώπους (ευτυχώς είμαι ένας από αυτούς). Εξυπηρέτηση πολύ καλη. Στη ώρα της και στις δυο πτήσεις. Bonus ότι εκτός από χειραποσκευή ως 10 κιλά αφήνουν τσάντα laptop και την προσωπική τσάντα. (Έλεγχος δεν έγινε ούτε από λαρνακα ούτε από Ηράκλειο). Αεροπλάνο αξιοπρεπέστατο (δεν ήταν ολοκαίνουργιο αλλά όχι και παλιό). Γενικά μια χαρά μου φάνηκε. Καμία σχέση με Ryanair. Θα την επέλεγα σίγουρα ξανά για κοντινές πτήσεις. Για πτήσεις άνω των 3 ωρών νομίζω είναι κομματάκι στενάχωρα , αλλά οκ. Δεν ένιωσα καθόλου , πέραν αυτού , ότι ταξιδεύω με low cost εταιρία. Άντε και στο επόμενο ταξιδάκι με το καλο!
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Οποίος έχει ταξιδέψει να μας πει, κανεις online check in???
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
καλησπέρα, θέλω να ταξιδέψω απο Αθήνα Για Λονδίνο, αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με το τι ισχύει σχετικά με τις χειραποσκεύες. Από ότι κατάλαβα μπορείς να πάρεις μαζί σου στη Καμπίνα μια Χειραποσκεύη και μια Βαλίτσα μικρών διαστάσεων. Το λέω σωστά?

https://cobalt.aero/baggage
"What cabin baggage am I allowed to carry?
You are allowed to carry standard size carry-on baggage with maximum dimensions 56 x 45 x 25cm."

"Can I carry additional hand baggage?
Yes, you can carry either a handbag OR a laptop bag on board apart from your cabin baggage. The dimensions of the additional bag must not exceed 45 x 35 x 15. "
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Σκέπτομαι και εγώ να ταξιδέψω με τη cobalt. Γενικά σας εταιρεία τι λέει?
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Και εγώ gatwick πήγα από Λαρνακα όμως και μου άφησε πολύ καλες εντυπώσεις. Ναι εκτός από την χειραποσκευή μπορείς να έχεις μαζί σου laptop bag ή μικρή τσάντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom