Γενικά Κώστας - Ετοιμάζομαι για δαλματικές ακτές

astakos58

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας και καλως σας βρίσκω.
Ονομάζομαι Κώστας Βακούλας, είμαι από Βόλο και το forum σας το βρίσκω εξαιρετικό.
Ετοιμάζομαι με μια παρέα 4 ατόμων να κάνω ταξιδάκι με αυτοκίνητο.
Λέμε να περάσουμε από ηγουμενίτσα - ανκόνα - σαν μαρινο - φλωρεντία - βενετία - τεργέστη - ζαντάρ (κροατία) - τρογκιρ - Μοσταρ - ντουμπροβνικ και πίσω θεσσαλονίκη.

Τα ταξίδια από τότε που πήγα βαρκελώνη περυσι έχουν γίνει ετήσιος στόχος μου.

Θα σας γραψω και για απορίες ερωτήσεις.

Συνεχίστε την καλή δουλεια.

Χαρά μου να βοηθήσω σε οτιδήποτε.:p
 

liveloula

Member
Μηνύματα
60
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Καραϊβική
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Γεια σας και καλως σας βρίσκω.
Ονομάζομαι Κώστας Βακούλας, είμαι από Βόλο και το forum σας το βρίσκω εξαιρετικό.
Ετοιμάζομαι με μια παρέα 4 ατόμων να κάνω ταξιδάκι με αυτοκίνητο.
Λέμε να περάσουμε από ηγουμενίτσα - ανκόνα - σαν μαρινο - φλωρεντία - βενετία - τεργέστη - ζαντάρ (κροατία) - τρογκιρ - Μοσταρ - ντουμπροβνικ και πίσω θεσσαλονίκη.

Τα ταξίδια από τότε που πήγα βαρκελώνη περυσι έχουν γίνει ετήσιος στόχος μου.

Θα σας γραψω και για απορίες ερωτήσεις.

Συνεχίστε την καλή δουλεια.

Χαρά μου να βοηθήσω σε οτιδήποτε.:p

Καλώς ήρθες Κώστα, απο τον υπέροχο Βόλο ! :)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
καλως ηρθες απο τον αγαπημενο μου Βολο...εμεινα εκει 8 χρονια και ακομα ερχομαι οποτε μπορω...καλα ταξιδια να εχεις !
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.884
Likes
14.448
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
καλως ηρθες
πολυ ενδιαφερον το ταξιδι που θελετε να κανετε
θα σας βγει ακριβουτσικο, υποψιν
και τα ξενοδοχεια ειναι ακριβα στην κροατια, ειδικα αν ειναι καλοκαιρι, μια καλη λυση ειναι τα καμπινκ αλλα θελει προσοχη γιατι υπαρχουν πολλα μονο για γυμνιστες !
το σαν μαρινο τι το θελεις? ειναι καταθλιπτικο !! Αν ειναι να σου φυγει το μερακι, πανε για καφε, μη διανυχτερευσεις εκει .
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
εχει δικιο η fenia...ολα τα μερη που εχεις επιλεξει ειναι καταπληκτικα ...εκτος απο το σαν μαρινο...θα σου ελεγα να το βγαλεις εντελως απο το σχεδιο ή αν επιμενεις ,πηγαινε μονο μια βολτα...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.884
Likes
14.448
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ετυχε να παω 3 φορες και τις 3 με επιασε μια ανεξηγητη ασφιξια και καταθλιψη
παντως το σαν μαρινο, ηταν ως επι το πλειστον επισκεψιμο για τα φτηνα γυαλια ηλιου που ειχε ( δεν υποκειτο σε φορολογια ) αλλα νομιζω οτι αυτο πλεον δεν ισχυει
 

astakos58

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Τέτοια ταχεία αντίδραση δεν την πέριμενα. Είστε γαμάτοι.
Παιδια κι εγω για τα γυαλια θα πηγαινα. Δεν ηταν στοχος η διανυκτέρευση.
Η εκδρομη είναι για πάσχα. Οτι εχουμε βρει μεχρι τώρα (από μικρά διαμερίσματα ή Β&Β) είναι οκ από τιμές. Υπολογίζω γύρω στα 1100 ευρω το ατομο για 10 ημέρες. ελπιζω να είμαι ευστοχος. Δεν βάζω μέσα τα extraδάκια για τα παιδία στους δρόμους από dubrovnik μέχρι θεσσαλονίκη. (γιατί πολλά διάβασα στο forum...) Ελπίζω ρε παιδιά να είναι ωραία.

Ο βόλος είναι εδώ και σας περιμένει (από τσίπουρα γυρησα μόλις) όσοι πιστοί προσέλθετε.

θα στείλω μήνυμα αμα συγκεκριμενοποιήσω λίγο όλους τους προορισμούς να μου πείτε καμιά συμβουλή οι έχοντες και κατέχοντες τας εμπειρίας.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον παίδες.
Θενκσ ε λοτ (Για να αποφύγω τα greeklish :bleh::bleh:)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ηρθες και απο εμας.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Θενκσ ε λοτ (Για να αποφύγω τα greeklish :bleh::bleh:)
όσον αφορα αυτό το μέρος νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα να γράψεις με λατινικούς χαρακτήρες αυτά που είναι στα αγγλικά ή καμία αλλη γλώσσα....ή κάνω και εγώ λάθος;

Για το ταξίδι σου, επείδη πήγα σε πολλά μέρη της Κροατίας θα έλεγα ότι αντί για Τρόγκιρ να πας Σπλίτ το οποίο είναι κατά την γνώμη μου η πιο όμορφη πολή όλης της ακτής, και από 'κει νησια Χβαρ και Μπρατς....και επειδή θα έρθεις από Ιταλία Σλοβενία δεν πρέπει με τίποτα να προσπεράσεις την Οπατία...μαγική, λίγο πολύ όλη η Ίστρια (αν έτσι λέγεται) είναι πανέμορφή με μεγάλη επηρροή της Ιταλίας....

Μοσταρ οπος δήποτε και επειδή θα ξανάκαταίβεις Ντούμπροβνικ θα περάσεις και οναδικό μέρος που βγαίνει η Βοσνία στην θάλασσα στην μικρή πόλη-Νέουμ...ουτως ή άλλως να περάσει κάποιος από μπροστά μεριά της ακτής στο Ντούμπροβμικ πρέπει να βγεί από την Κροατία, να περάσει αυτά τα 20 χμ της Βοσνίας και να ξαναμπεί, αλλά επείδη αυτό το μέρος είναι σε κόλπο του χερσονύσου Πέλιεσατς οι Κροάτες λένε να κτίσουν γέφυρα η οποία θα συνδέσει τις πλεβρές αυτές.... Ξέφυγα λίγο....

Ναι, και κάτι άλλο....εγώ θα ξαναπήγαινα και στο νήσι της Κόρτσουλα (μην γελάτε το τσ είναι εκείνο παχή chair :haha:)

τα ξενοδοχεία δεν είναι και πολύ ακριβά, ιδιαίτερα με αυτα που προσφέρουν (τα ακριβά)....και βρίσκεις και φθηνότερα

αν θες κάτι και μπορώ να βοηθήσω ρώτα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οταν θα ερθει η ωρα θα με βοηθησεις και εμενα Ιβανα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.285
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom