Ηνωμένο Βασίλειο Λίβερπουλ και αγώνας ποδοσφαίρου

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Ποδοσφαιροφιλοι και ταξιδοεθισμενοι καλημερα σας.
Εχω εναν συζυγο τρελο και παλαβο με Λιβερπουλ και το ονειρο του ειναι ενας αγωνας μεσα στο Ανφιλντ. Θελω λοιπον να του κανω ενα δωρο-ταξιδι-εκπληξη για Αγγλια που να περιεχει κι εναν αγωνα της αγαπημενης του ομαδας.
Αυτο που με ενδιαφερει βασικα ειναι να μαθω ποιος ειναι ο πιο ευκολος και αξοπιστος τροπος να βρω τα εισητηρια και ποσο καιρο πριν πρεπει να τα κλεισω. Επισης, προτιμαω πτηση για Λιβερπουλ (βλεπω οτι ειχει με ενδιαμεσες στασεις) ή για Μαντσεστερ οπου θα χρειαστει να κανω και το ταξιδι προς Λιβερπουλ;
Καθε πληροφορια ευπροσδεκτη.
 

SotirisV

Member
Μηνύματα
36
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Ποδοσφαιροφιλοι και ταξιδοεθισμενοι καλημερα σας.
Εχω εναν συζυγο τρελο και παλαβο με Λιβερπουλ και το ονειρο του ειναι ενας αγωνας μεσα στο Ανφιλντ. Θελω λοιπον να του κανω ενα δωρο-ταξιδι-εκπληξη για Αγγλια που να περιεχει κι εναν αγωνα της αγαπημενης του ομαδας.
Αυτο που με ενδιαφερει βασικα ειναι να μαθω ποιος ειναι ο πιο ευκολος και αξοπιστος τροπος να βρω τα εισητηρια και ποσο καιρο πριν πρεπει να τα κλεισω. Επισης, προτιμαω πτηση για Λιβερπουλ (βλεπω οτι ειχει με ενδιαμεσες στασεις) ή για Μαντσεστερ οπου θα χρειαστει να κανω και το ταξιδι προς Λιβερπουλ;
Καθε πληροφορια ευπροσδεκτη.
Φοβάμαι πως θα σε απογοητέυσω. Στην Αγγλία σχεδόν όλες οι θέσεις είναι διαθέσιμες σε κατόχους διαρκείας-μέλη. Υπάρχουν ειδικές λίστες αναμονής που μπορεί να πάρει και χρόνια μέχρι να μπορέσεις να αποκτήσεις ένα διαρκείας, ειδικά για μεγάλoυς συλλόγους όπως η Λίβερπουλ. Αυτά τουλάχιστον για την επίσημη διάθεση των εισιτηρίων. Υπάρχουν μεταπωλητές που χρυσοπουλάνε κάποια περιορισμένα εισιτήρια. Αν ψάξεις στο internet για liverpool tickets θα βρεις διάφορα.
 

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Φοβάμαι πως θα σε απογοητέυσω. Στην Αγγλία σχεδόν όλες οι θέσεις είναι διαθέσιμες σε κατόχους διαρκείας-μέλη. Υπάρχουν ειδικές λίστες αναμονής που μπορεί να πάρει και χρόνια μέχρι να μπορέσεις να αποκτήσεις ένα διαρκείας, ειδικά για μεγάλoυς συλλόγους όπως η Λίβερπουλ. Αυτά τουλάχιστον για την επίσημη διάθεση των εισιτηρίων. Υπάρχουν μεταπωλητές που χρυσοπουλάνε κάποια περιορισμένα εισιτήρια. Αν ψάξεις στο internet για liverpool tickets θα βρεις διάφορα.
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.
Οποτε αγωνα θα δουμε μονο με εισητηρια στη 'μαυρη'; Πφφφφ
Να ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις.
Στο Ανφιλντ υπαρχει περιπτωση να μπουμε να το δούμε, καπως σαν 'αξιοθεατο' οπως γινεται και με το Καπνου ή κι εκει θα φαμε πορτα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μηνύματα
41
Likes
404
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία, Καναδάς, Μογγολία
Σχετικά με το ποδόσφαιρο δεν έχω ιδέα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω, όμως θα σου πρότεινα να ψάξεις πτήσεις για Μάντσεστερ, είναι πιο συχνές, πιο φθηνές, και χωρίς στάσεις. Το αεροδρόμιο του Μάντσεστερ απέχει από το Λίβερπουλ λιγότερα από πενήντα χιλιόμετρα, δηλαδή η απόσταση είναι σχεδόν όση χρειάζεσαι για να πας από το αεροδρόμιο της Αθήνας στο κέντρο της.
Η διαδρομή γίνεται είτε με λεωφορείο είτε με τραίνο, θα βρεις εισιτήρια και online: https://www.thetrainpal.co.uk/list.
Οι τιμές κυμαίνονται, αλλά η μέση τιμή είναι περίπου 10-20 ευρώ.
Ελπίζω να σε βοήθησα.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ο καλυτερος τροπος για να βρεις εισιτήρια για Λίβερπουλ ειναι να ψάξεις στο ελληνικο φαν κλαμπ. Θα τους πεις οτι ακριβώς έγραψες εδω. Θα σου πουν αν μπορούν να σου βρουν εισιτήριο. Αν ναι τοτε μαλλλον θα πρέπει να γραφτείς μελος. Στην ουσια βρίσκεις εισιτήριο με καπέλο 30-40 ευρω αλλα εχεις καποια εγγύηση. Η παραπάνω λύση ειναι δοκιμασμενη σε Σιτι και Αρσεναλ.
 
Last edited:

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.
Απο οτι καταλαβα θελει λιγο ψαξιμο το θεμα με τα εισητηρια, αλλα Hugin διευκρινισε μου κατι γιατι ειμαι και χοντροασχετη.
Οταν λες καπελο 30-40€ στο εισηρηριο εννοεις επιπλεον της τιμης του;
Πωωω, δεν με βλεπω να προλαβαινω την αγωνιστικη.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.
Απο οτι καταλαβα θελει λιγο ψαξιμο το θεμα με τα εισητηρια, αλλα Hugin διευκρινισε μου κατι γιατι ειμαι και χοντροασχετη.
Οταν λες καπελο 30-40€ στο εισηρηριο εννοεις επιπλεον της τιμης του;
Πωωω, δεν με βλεπω να προλαβαινω την αγωνιστικη.
Ναι. Αυτα τς 30-40 ειναι το ποσο για να γινεις μελος. Τα ποσα που λεω ειναι κατα προσέγγιση. Μονο αν επικοινωνήσεις μαζι τους θα βγάλεις ακρη. Μπες στο liverpool.gr και βρες καπου το τρόπο επικοινωνίας και μιλα μαζι τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom