Αυστρία Λίγες ώρες στη Βιέννη

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Εξαρτάται τι ώρες είναι αυτές, πάντως προλαβαίνετε να κάνετε πολλά. Αν έχετε βαλίτσες τις αφήνετε στο αεροδρόμιο, παίρνετε το τρένο και κατεβαίνετε κέντρο να κάνετε παραπάνω από μια μεγάλη βόλτα, να δείτε πάρκα κι αξιοθέατα, να φάτε, άνετα κι εύκολα όλα. Το ίδιο και στο 5ωρο της επιστροφής, αν κι εκεί θα συνιστούσα κάτι πιο κοντινό στο αεροδρόμιο με απευθείας σύνδεση.
Είναι 9 το πρωί με 9 το βράδυ οπόταν προλαμβαίνουμε με το λεωφορείο hop-on hop-off να δούμε αρκετά. Η επιστροφή που είναι 4 - 8,30 το απόγευμα οπόταν κάτι κοντινό θα πρέπει να βρούμε αν γνωρίζετε κάτι να μας βοηθήσετε
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είναι 9 το πρωί με 9 το βράδυ οπόταν προλαμβαίνουμε με το λεωφορείο hop-on hop-off να δούμε αρκετά. Η επιστροφή που είναι 4 - 8,30 το απόγευμα οπόταν κάτι κοντινό θα πρέπει να βρούμε αν γνωρίζετε κάτι να μας βοηθήσετε
Στην επιστροφή καλύτερα να μείνετε στο αεροδρόμιο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Είναι 9 το πρωί με 9 το βράδυ οπόταν προλαμβαίνουμε με το λεωφορείο hop-on hop-off να δούμε αρκετά.
Νομίζω και χωρίς το λεωφορείο μπορείτε να δείτε αρκετά στο ιστορικό κέντρο, όρεξη να υπάρχει. Οι ώρες είναι υπέρ αρκετές για βόλτα, φροντίστε μόνο να επιστρέψετε εγκαίρως.
Η επιστροφή που είναι 4 - 8,30 το απόγευμα οπόταν κάτι κοντινό θα πρέπει να βρούμε αν γνωρίζετε κάτι να μας βοηθήσετε
Αν οι διαθέσιμες ώρες είναι μόνο 4μισι δε ξέρω, το βρίσκω κι εγώ πολύ πιεσμένο, ωστόσο εσείς ξέρετε αν σας παίρνει. Εγώ σ' αυτή τη περίπτωση θα έπαιρνα το απευθείας τρένο από/προς αεροδρόμιο, θα κατέβαινα στο κεντρικό σταθμό και θα έκανα 2ωρη βόλτα μεταξύ Belvedere και Karlskirche και κατόπιν ξανά πίσω για τη πτήση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Λες? Δεν είναι πολλές 5 ώρες?
4,5 λες ότι είναι. Ο ωφέλιμος χρόνος είναι βέβαια λιγότερος και πρέπει πάντα να αφήνεις και περιθώριο για αναποδιές κτλ, συν ότι μπορεί η πτήση σας να καθυστερήσει. Το καλό είναι ότι θα έχετε βγει ήδη στο πήγαινε, όποτε θα ξέρετε τα κατατόπια και τους χρόνους και θα μπορείτε να κρίνεται καλύτερα αν σας παίρνει. Στηριζόμενη στην εμπειρία μου, δεν θα έβγαινα.
 

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
4,5 λες ότι είναι. Ο ωφέλιμος χρόνος είναι βέβαια λιγότερος και πρέπει πάντα να αφήνεις και περιθώριο για αναποδιές κτλ, συν ότι μπορεί η πτήση σας να καθυστερήσει. Το καλό είναι ότι θα έχετε βγει ήδη στο πήγαινε, όποτε θα ξέρετε τα κατατόπια και τους χρόνους και θα μπορείτε να κρίνεται καλύτερα αν σας παίρνει. Στηριζόμενη στην εμπειρία μου, δεν θα έβγαινα.
Μάλλον έχετε δίκαιο. Απλά σκεφτηκα μήπως υπήρχε κάτι κοντά στο αεροδρόμιο αλλιώς για κέντρο λίγο ρίσκο το βλέπω. Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom