Ιταλία Λίμνες Β. Ιταλίας...Κόμο ή Γκάρντα?

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Γεια σας. Λίγη βοήθεια σας παρακαλώ. Έχω κλέισει ταξιδάκι για Λίμνη Κόμο και περιμένω πως και πως να βρεθώ εκεί. Οφείλω να ομολογήσω ότι από καιρό το σκεφτόμουν αλλά ο Traveller με τις ωραίες αφηγήσεις του με έκανε να το επισπεύσω. Έλα όμως που μια φίλη πήγε λίγο καιρό πριν και Λίμνη Κόμο αλλά και Λίμνη Γκάρντα με οργανωμένο ταξίδι. Τα σχόλια της για Γκάρντα άκρως δελεαστικά σε αντίθεση με τα του Κόμο. Εν κατακλείδι μου είπε πως προλαβαίνω να αλλάξω τον προγραμματισμό μου και να πάω Λίμνη Γκάρντα...Εδώ λοιπόν, ταπεινά, ζητάω τις απόψεις σας...
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Γεια σας. Λίγη βοήθεια σας παρακαλώ. Έχω κλέισει ταξιδάκι για Λίμνη Κόμο και περιμένω πως και πως να βρεθώ εκεί. Οφείλω να ομολογήσω ότι από καιρό το σκεφτόμουν αλλά ο Traveller με τις ωραίες αφηγήσεις του με έκανε να το επισπεύσω. Έλα όμως που μια φίλη πήγε λίγο καιρό πριν και Λίμνη Κόμο αλλά και Λίμνη Γκάρντα με οργανωμένο ταξίδι. Τα σχόλια της για Γκάρντα άκρως δελεαστικά σε αντίθεση με τα του Κόμο. Εν κατακλείδι μου είπε πως προλαβαίνω να αλλάξω τον προγραμματισμό μου και να πάω Λίμνη Γκάρντα...Εδώ λοιπόν, ταπεινά, ζητάω τις απόψεις σας...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας. Λίγη βοήθεια σας παρακαλώ. Έχω κλέισει ταξιδάκι για Λίμνη Κόμο και περιμένω πως και πως να βρεθώ εκεί. Οφείλω να ομολογήσω ότι από καιρό το σκεφτόμουν αλλά ο Traveller με τις ωραίες αφηγήσεις του με έκανε να το επισπεύσω. Έλα όμως που μια φίλη πήγε λίγο καιρό πριν και Λίμνη Κόμο αλλά και Λίμνη Γκάρντα με οργανωμένο ταξίδι. Τα σχόλια της για Γκάρντα άκρως δελεαστικά σε αντίθεση με τα του Κόμο. Εν κατακλείδι μου είπε πως προλαβαίνω να αλλάξω τον προγραμματισμό μου και να πάω Λίμνη Γκάρντα...Εδώ λοιπόν, ταπεινά, ζητάω τις απόψεις σας...
Μην αλλάξεις.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αυτή η φίλη σου ξενέρωτη είχε πάει στην Κόμο? Μην λέμε πάλι τα ίδια... Κομο + Ματζόρε...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δεν συγκρινεται η λιμνη Κομο και οι γυρω πολεις με την Γκαρντα!! Εκτος και αν θες να πας στην Γκαρνταλαντ(χαλια μαυρα)!!Stick to your plan, διαβασε τις ιστοριες των μελων, παρε πληροφοριες και μην ακους τους αλλους. Μονο εμας ακου:D:D Φυγε τωρα για ΚΟΜΟ!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.764
Για άλλη μια φορά αποδεικνύται πως με τα οργανωμένα ταξίδια βλέπεις τα χειρότερα ενός τόπου....και εις άλλα με υγεία....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αν έχεις χρόνο θα μπορούσες να πας και μέχρι το Lugano. Είναι πολύ κοντά στο Como.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
αν σου αρέσει το ξύλινο τρενάκι και οι κούνιες να πας στην γκάρντα, αν θες να γεμίσεις ομορφιά με καταπληκτικά τοπία μην αλλάξεις προορισμό. εγώ θα σου πρότεινα βέβαια να μείνεις γύρω από τις λίμνες. στο bellagio ή menagio ή cernobio.το πρώτο είναι στην ανατολική όχθη ενώ τα άλλα δύο στην δυτική όχθη (από εκεί έχει δρόμο και για λουγκάνο). αν έχεις αυτοκίνητο κάνε την γύρα. θα ξετρελλαθείς. μείνε κόμο έχει ποιότητα σαν μέρος. για ξενοδοχεία στο κόμο, αν σε ενδιαφέρει , πολύ ευχαρίστως να σου πω.
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
παιδια μια βοηθεια και για μενα.ποια εταιρια πεταει απο θεσσαλονικη για μιλανο απευθειας?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Νομίζω ότι δεν υπάρχει απευθείας πτήση από Θεσ/νικη για Μιλάνο.
βρε ιταλόφιλοι, τα δρομολόγια της ΑΖ επρεπε να τα ξέρετε απέξω! επιστροφή στο θέμα μόνο αφού τα μελετήσετε!
(δεν έχει απευθείας..)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
παιδια μια βοηθεια και για μενα.ποια εταιρια πεταει απο θεσσαλονικη για μιλανο απευθειας?
Βρε τι κόλλημα ειναι αυτό με τα απευθείας δρομολόγια... Γιατί πρέπει σώνει και καλά να πετάξετε απευθείας? Αν π.χ. υπήρχε απευθείας δρομολόγιο στις 3 τα ξημερώματα θα ήταν προτιμότερο από μια πτήση με ανταπόκριση, με επιλογές για την ώρα ακριβώς που την προτιμάτε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom