Ιταλία Λίμνες Β. Ιταλίας...Κόμο ή Γκάρντα?

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
βρε ιταλόφιλοι, τα δρομολόγια της ΑΖ επρεπε να τα ξέρετε απέξω! επιστροφή στο θέμα μόνο αφού τα μελετήσετε!
(δεν έχει απευθείας..)
εγω περιμενα να διαβασω την γνωμη σου για τις λιμνες. παντως αν και garda ημουν την προηγουμενη βδομαδα, κολυμπησα κιολας, κομο θα επελεγα
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
βρε ιταλόφιλοι, τα δρομολόγια της ΑΖ επρεπε να τα ξέρετε απέξω! επιστροφή στο θέμα μόνο αφού τα μελετήσετε!
(δεν έχει απευθείας..)
Τα δρομολόγια της ΑΖ μπορεί και να τα ξέρουμε απέξω, αλλά α) μόνο από Αθήνα και β) η φίλη μας δεν αναφέρθηκε μόνο στην επιλογή της alitalia, αλλά σε οποιαδήποτε απευθείας λύση.

Άρα... γιατί θέλεις να μας αφήσεις μεταξεταστέους? .. :(:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα δρομολόγια της ΑΖ μπορεί και να τα ξέρουμε απέξω, αλλά α) μόνο από Αθήνα και β) η φίλη μας δεν αναφέρθηκε μόνο στην επιλογή της alitalia, αλλά σε οποιαδήποτε απευθείας λύση.
Άρα... γιατί θέλεις να μας αφήσεις μεταξεταστέους? .. :(:D
συγνώμη, μάλλον υπερέβαλλα..:oops: ε ένα δρομολόγιο έχει η ΑΖ από Θεσσαλονίκη, νόμιζα ότι ήταν εύκολη η απάντηση.
τι, υπάρχει και άλλη εταιρεία που πάει Ιταλία από Ελλάδα απευθείας? τι άλλο θα ακούσω..
ο ακατανόμαστος είναι ο μεγαλύτερος πολέμιος της ΑΖ αλλά υπέρμαχος της Ιταλίας οπότε έχει δίκιο.συμφωνώ απόλυτα με taver (ανεξήγητη η επιμονή στα απευθείας. κι εγώ ΝΥ μόνο μέσω Ρώμης έχω πάει..) και με σαίτα. Κόμο και πάλι Κόμο! άλλη κλάση.
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
αν σου αρέσει το ξύλινο τρενάκι και οι κούνιες να πας στην γκάρντα, αν θες να γεμίσεις ομορφιά με καταπληκτικά τοπία μην αλλάξεις προορισμό. εγώ θα σου πρότεινα βέβαια να μείνεις γύρω από τις λίμνες. στο bellagio ή menagio ή cernobio.το πρώτο είναι στην ανατολική όχθη ενώ τα άλλα δύο στην δυτική όχθη (από εκεί έχει δρόμο και για λουγκάνο). αν έχεις αυτοκίνητο κάνε την γύρα. θα ξετρελλαθείς. μείνε κόμο έχει ποιότητα σαν μέρος. για ξενοδοχεία στο κόμο, αν σε ενδιαφέρει , πολύ ευχαρίστως να σου πω.
καταρχην εσας ευχαριστω ολους. Κατα δευτερον δεν αλλαζω ριζικα το προγραμμα μου. Εχω κλεισει ξενοδοχειο κοντα στη Varenna (www.eremogaudio.it). Αρα εχουμε και λεμε. Παρασκευη βραδυ Varenna, Σαββατο Varenna, Belaggio, Menaggio. Για Κυριακη σκεφτομαι να φυγω απο Varenna και να περασω τη μερα μου Lugano με διανυκτερευση εκει. Για Δευτερα λεω να παω Stresa μεχρι το απογευματακι οπου και θα επιστρεφω στη Malpensa. Πως το κρινετε?
ΥΓ. Εχει ferry boat απο Varenna-Menaggio ή απο Varenna-Belaggio και απο Belaggio-Menaggio?
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
καταρχην εσας ευχαριστω ολους. Κατα δευτερον δεν αλλαζω ριζικα το προγραμμα μου. Εχω κλεισει ξενοδοχειο κοντα στη Varenna (www.eremogaudio.it). Αρα εχουμε και λεμε. Παρασκευη βραδυ Varenna, Σαββατο Varenna, Belaggio, Menaggio. Για Κυριακη σκεφτομαι να φυγω απο Varenna και να περασω τη μερα μου Lugano με διανυκτερευση εκει. Για Δευτερα λεω να παω Stresa μεχρι το απογευματακι οπου και θα επιστρεφω στη Malpensa. Πως το κρινετε?
ΥΓ. Εχει ferry boat απο Varenna-Menaggio ή απο Varenna-Belaggio και απο Belaggio-Menaggio?
έχει σίγουρα από varenna Belaggio και αντίστροφα. τώρα από Bellagio, με αυτοκίνητο δεν είχε για menaggio αλλά έχει για Cadenabbia, που βρίσκεται δίπλα στο menaggio. Αυτά πριν 10 μέρες. Δες αν ισχύουν τον Σεπτέμβριο γιατί είμαι σίγουρος ότι τον χειμώνα τα δρομολόγια τροποποιούνται, μειώνονται εννοώ. Το προγρμματάκι σου είανι σπέσιαλ καλά να περάσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom