Λατινοαμερικάνικο Μπαζάρ

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
Λατινοαμερικάνικο Μπαζάρ του Asclaye ( εκπολιτιστικός σύνδεσμος λατινοαμερικανών και ισπανών ελλάδος)
αυτο το σαββατοκύριακο!
ώρες , σάββατο 8 νοεμβρη 12-24.00 // κυριακή 9 νοεμβρη 11-23.00
φαληρου 47Α κουκάκι , στάση μετρό φιξ
τηλ 2109232204
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα πατε Λατινολατρες? Εγω οπωσδηποτε!
Δεν το ηξερα , οποτε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση Discolata :)
 

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
Πολύ καλή επιλογή για μια βόλτα το σαββατοκύριακο, muchos gracias Discolata
Ούτε εγώ το ήξερα.
 
Last edited by a moderator:

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
λέω να πάω κυριακή πρωί.. ( αν ξυπνήσω δηλαδή..:p )
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω θα παω αυριο το απογευμα και θα σας ενημερωσω σχετικα.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
πήγες τελικά go2thebeach?
εγώ ετοιμάζομαι να πάω στο ρώσικο εστιατόριο στο Μοσχάτο.. μήπως περάσω μετά απο το παζάρι ( αν και δεν ξέρω πόσα σφηνάκια βότκας θα πιουμε..;P )
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι πηγα και πολυ το χαρηκα!Μπορει να μην ηταν μεγαλο αλλα οι πολυχρωμοι παγκοι , η ολη ατμοσφαιρα με τα ισπανικα και τη μουσικη ηταν σουπερ!
Οι γυναικες στους παγκους ηταν ιδιαιτερα φιλικες , τα ειπαμε , τα ηπιαμε:lol: , χορεψαμε και τα λατιν μας.
Ειχε περιπτερα με τοπικα φαγητα , ποτα , και αντικειμενα λαικης τεχνης απο Κουβα , Περου , Βενεζουελα , Κολομβια , Νικαραγουα και φυσικα Μεξικο.
Μια Μεξικανα παντρεμενη με Ελληνα μου συστησε να ακουσω σημερα το πρωι στον ΣΚΑΙ ραδιοφωνικη εκπομπη αφιερωμα στο Μεξικο με τη Μαγια Τσοκλη που ηταν καλεσμενη η ιδια με το συζυγο της. Ρουφηξα την καθε λεξη στην Μεξικανικη ραδιοφωνικη ξεναγηση που μας εκανε η Μαγια με ενδιαφερουσες παρεμβασεις του συζυγου της γλυκιας Μεξικανης κυριας. Περιμενω και το Ταξιδευοντας να δω αυτα που διηγηθηκε στην εκπομπη της.

Περισσοτερα στο γκρουπ Λατινολατρες συντομα..:D
 

efi

Member
Μηνύματα
66
Likes
4
Πηγα και εγω σημερα στο λατινοαμερικανικο παζαρι και περασα πολυ καλα ειχε πολυ ενδιαφερον και περα απο την παντα ενδιαφερουσα επαφη με τους ανθρωπους ηταν και μια
γαστρονομικη απολαυση
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
ειδα πολυ αργα την απάντηση σου και δεν πήγα go2thebeach.. αλλα έφαγα ενα σουπερ τελειο γεύμα στο ρωσικο εστιατόριο στο μοσχάτο το cadko! απίθανα ήταν όλα! ειδικά το μπορτς , το σασλίκ ( γεωργιανό σουβλακι) , η ρωσικη σαλάτα , τα πελμένι , τα βαρενικι , οι ρεγγες και τα καραφάκια βότκας με μελι και κοκκινο πιπέρι !!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν πειραζει discolata, απ'οτι βλεπω μια χαρα περασες στο ρωσικο :lol:
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ειδα πολυ αργα την απάντηση σου και δεν πήγα go2thebeach.. αλλα έφαγα ενα σουπερ τελειο γεύμα στο ρωσικο εστιατόριο στο μοσχάτο το cadko! απίθανα ήταν όλα! ειδικά το μπορτς , το σασλίκ ( γεωργιανό σουβλακι) , η ρωσικη σαλάτα , τα πελμένι , τα βαρενικι , οι ρεγγες και τα καραφάκια βότκας με μελι και κοκκινο πιπέρι !!
Οι Ουκρανοί ισχυρίζονται ότι η σούπα μπορτς είναι ουκρανικής "καταγωγής" πάντως, χεχε.
Σασλίκ είναι το σουβλάκι στα ρώσικα και γενικά σαν ονομασία παίζει σε πολλές χώρες ρώσικης επιρροής. Για τη ρώσικη σαλάτα, μια φίλη μου έλεγε πόσο αστείο είχε βρει που στην Ελλάδα στη ρώσικη βάζουμε τόση μαγιονέζα!
Ενδιαφέρον φαίνεται το εστιατόριο ... τι μας κάνει και είμαστε στη δουλειά!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Έριξα κι εγώ μια ματιά στο site του εστιατορίου και μου φάνηκε ενδιαφέρον το menu!! (εκτός από το ότι μου άνοιξε τρελά την όρεξη), αχ βρε Discolata τι μας κάνεις!!!
http://www.cadko.gr/
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.274
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom