Λειψοί: Πρώτο ταξίδι με κορονοϊό, "υποδοχή" από τον δήμαρχο και ροζ βίλα. Ή μήπως όχι;

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μα καλά είσαι από την Πάτμο και έχεις έρθει μόνο μία φορά Σάμο?? :haha: :haha:

Σε κάποια ιστορία άλλου μέλους είχα αναφέρει ότι πολλές φορές ξεκίνησα για Λειψούς αλλά κατέληξα τελικά, με αλλαγή σχεδίων, σε Λέρο, Πάτμο, Κω, μέχρι και Σύμη! Ε φέτος ήταν η σειρά τους!


Σαφώς θα πέσανε όλοι από τα σύννεφα. Άλλα άλλο αυτό, και άλλο το "είναι όλα ψέμματα".


Αυτό να λέγεται! Φαίνεται ο άνθρωπος με γούστο!
χαχαχαχα εισαι θεουλης χαχαχαχα μακαρι να ημουν γεννημα θρεμα απο την πατμο,δεν ειμαι,μεγαλωσα στο ηρωικό κερατσίνι,και απο μικρη ηθελα να χανομαι και να φευγω,την εσκασα τη μανα μου,πρωτο ταξιδι,οταν ανακαλυψα πως μπορεις να κανεις τον κυκλο του τετραγωνου της γειτονιας και να βγεις απ την αλλη μερια...καπως ετσι αγαπησα τα ταξιδια και να φευγω...την πατμο την ειδα σ ενα ονειρο,απο μικρη την ζωγραφισα κι ειπα στην μανα μου,εγω μια μερα εδω θα παω...κι ηρθα,κι οταν την ειδα απ την χωρα,τοτε καταλαβα οτι το ονειρο που εβλεπα ηταν να μεινω εδω....25 χρονια μενω εδω,νιωθω πλεον νησιωτισσα,αλλα αν ειχα την επιλογη,θα ηθελα λιγο παραπανω σαμο,ικαρια,κι αλλα ομορφα μερη που δεν εχω δει οσο θα θελα.
οσο για τη ροζ βιλα,δεν ειναι ολα ψεμματα,(εγω τουλαχιστον δε πιστευω οτι ολα ειναι ψεματα)κι ισως αν δεν σκοτωνε και αθωους,για να βγαλει απ τη μεση πχ καποιους ενοχους,θα τον λεγαμε ρομπεν των λειψων και να τον καναν κι αγαλμα.
ΥΓ Η Σαμος εχει το καλυτερο κρασι του κοσμου.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εντάξει έχω πεθάνει στα γέλια με την ιστορία, είσαι θεούλης! :haha:
Όσο για τους Λειψούς, αν ποτέ καταφέρω να ξανακάνω greek summer, θα τους λάβω σοβαρά υπ΄'οψιν!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
ωραίοι οι Λειψοί, ωραίοι κι εσείς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom