Λευκάδα Λευκάδα - Πάργα ??

sambalis

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Scandinavian

sambalis

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Scandinavian
μωρε οτι αξιζει, αξιζει, τα δρομολογια δεν ξερω αν βολευουν
Υπάρχουν κρουαζιέρες ημερησιες οπου μπορεις να τα δεις όλα.
Προσωπικά εχω κανει κρουαζιέρα απο Λευκάδα -Πάργα -Παξοί, αλλά και από Πάργα προς Παξούς. Αξιζε τον κόπο.
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Πράγματι αξίζει να επισκεφτείς τους Παξούς από Πάργα! Είναι πιο κοντά απ'ότι Ηγουμενίτσα. Να σημειώσω εδώ ότι η εκδρομή προς Παξούς είναι κυρίως τύπου κρουαζιέρα, σε πάει δηλ. για καμιά ώρα αντίπαξους, στις μπλε σπηλιές για κολύμπι και μετά κανά 2ωρο στους Παξούς. Οπότε αν δεν σου αρέσει να είσαι πολύ πάνω σε καράβι ή να είσαι πολλές ώρες στον ήλιο δεν ξέρω αν θα το ευχαριστηθείς...Στους περισσότερους πάντως αρέσει. Εμένα πάλι όχι και τόσο...
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
ναι, καταλαβα τι λες κ εν μερει τουλαχιστον εχεις δικιο...

αλλα το προγραμμα που εχω στο μυαλο μου ειναι 5 μερες λευκαδα &
2 παργα (την δευτερη μαλλον την κρουαζιερα που λετε)
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Από το να μην δεις καθόλου τους Παξούς και κυρίως τους Αντίπαξους, με τις καταπληκτικές θάλασσες, αξίζει να κάνεις την κρουαζιέρα. Μια χαρά το πρόγραμμά σου, θα ευχαριστηθείτε με το παραπάνω τα μπάνια... καλά να τα περάσετε :)
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
χθες επεστρεψα, περασαμε τελεια,
τις πρωτες μερες στην λευκαδα πηγε να μας τα χαλασει λιγο ο αερας,
αλλα την βρηκαμε την λυση,
μειναμε αγ πετρο, πρωτη μερα πηγαμε για μπανακι στο ποντι στην βασιλικη κ για μαμ σε ενα γωνιακο εκει μαγαζακι κ
μετα τπτ αλλο,
2η μερα μπανιο πορτο κατσικι, βρωμικο κ θολο λογω κ αερα,
ειχε κ το κυματακι του, αλλα ευτυχως εκανες μπανιο,
μετα στους εγκρεμνους δεν εκανες με τπτ, 2 μετρα κυμα κ
ο ναυαγωσωστης δεν αφηνε κανεναν να μπει μες στην θαλασσα,
για πλατσουρισματακι μονο,
επιστροφη σπιτι κ μαμ στα συβοτα στην σπυριδουλα που διαβασα απο το φορουμ για τελειο φρεσκο ψαρακι,
3η ημερα μπανιο για μπανιο στο καθισμα, επισης θολα τα νερα κ δεν εκανε κανεις μπανιο, αλλα βολευτηκαμε στον αγ νικητα, μικρη μεν παραλια-κολπακι, αλλα μια χαρα μπανακι καναμε, για μαμ μετα στην εξανθεια, στην ραχη, οπου πηγαμε γυρω στις 6:30, κατσαμε εξω στον ηλιο μεν, αλλα πετυχαμε κ το ηλιοβασιλεμα δε :)
4η ημερα μπανιο στο αγιοφυλλι, επισης θολα κ βρωμικα νερα, αλλα, οκ, καναμε το καθιερωμενο μπανακι κ βουρ μετα για καρυα για φρυγαδελι κατω απο τους πλατανους :)
5η ημερα κρουαζιερα: μπανιο στους εγκρεμνους (επιτελους... :D), φισκαρδο κ μαμ στην τασια φυσικα,
επισκεψη κ βολτουλα ιθακη κ μπανιο στον σκορπιο του ωναση,
επισκεφτηκα φυσικα κ τους καταρρακτες στο νυδρι,

6η ημερα αναχωρηση για παργα, διαμονη στην la scala με θεα ολη την παργα απο κατω, full εξοπλισμενο δωματιο, για μπανιο εκει διπλα στον βαλτο, μαμ μετα στην ανθουσα στο διχτυ, φρεσκοτατο κ νοστιμοτατο ψαρακι επισης,
τελευταια μερα κρουαζιερουλα αντιπαξους, σπηλιες (κ μπανιο σ'αυτα τα δυο,
αλλα απο το βαρκακι, δεν με ενθουσιασε, δεν το τιμησα) κ
μετα μπανιο στους παξους κ φαγητο εκει,
στην παργα ειχε κ βραδυνη εξοδο, μαλιστα την δευτερη μερα φαγαμε στο τελευταιο μαγαζακι, στην οστρια, πατατες με μπεϊκον, πιτσα με προσουτο,
νοστιμοτατα ολα κ ωραιο περιβαλλον,
την πρωτη μερα παντως ειχε αρκετη υγρασια, προσωπικα εσταζα, αλλα κ αρκετο κοσμο που πηγαινε πανω κατω χωρις λογο κ αιτια,
τεσπα, ηταν μια γεματη κ ομορφη εκδρομη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.318
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom