Λίβανος Λιβανος;;; Αξιζει;;

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Δεν ήταν γλυκό αυτό, αλμυρός μπακλαβάς γεμιστός με θαλασσινά κλπ. :p Κόλαση.
να με συμπαθας αλλα οτιδηποτε ειναι μπακλαβας, κανταιφη η καραμελα, ασχετως τι εχει μεσα εμπιπτει στο εξτρα στομαχακι του γλυκου :haha::bleh:
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Υπαρχει καποιο μερος που θα προτεινατε για αγορα γλυκων (ζαχαροπλαστειο)?
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εχω σφραγίδες από Λίβανο στο διαβατήριο μου μήπως γνωρίζεις αν μπορω να κανω το ταξίδι στο Ισραήλ και μετά να πάω Βηρυτό :rolleyes-80: ?
Στα σύνορα Ιορδανίας-Ισραήλ (King Hussein/Allenby Bridge) με καθυστέρησαν 2 ώρες λόγω σφραγίδας Λιβάνου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα για ημερήσια ή άλλη εκδρομή από Βηρυτό για Δαμασκό;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.256
Likes
7.788
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα για ημερήσια ή άλλη εκδρομή από Βηρυτό για Δαμασκό;
Καλημερα,ναι αλλα απο οτι μου ειπε ο οδηγος που ειχα,πρεπει να εχεις βγαλει βιζα απο την Αθηνα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Μπορείς να μου δώσεις το μέηλ του οδηγού να επικοινωνήσω; Νόμιζα ότι με ελληνικό διαβατήριο μπαίνεις με βίζα on arrival , αλλά θα το δω. Ευχαριστώ!
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν εκδίδεται πλέον visa στα σύνορα απ' όσο ξέρω. Μέσω τουριστικού γραφείου εξαιρείσαι από visa από ότι αναφέρει το υπουργείο τους αλλά καλύτερα να κάνεις ένα τηλέφωνο στην πρεσβεία στη Σόφια, μιας και στην Αθήνα έχει κλείσει. Η πλάκα είναι ότι το νοικιάρικο αμάξι που είχα στο Λίβανο απενεργοποιούνταν μέσω GPS μόλις πλησιάζαμε τα σύνορα.
http://www.syriatourism.org/en/page12712/Obtaining-an-entry-visa
 
  • Like
Reactions: GTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.477
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom