Ινδονησία Λιγη βοηθεια για ξενοδοχειο στο Μπαλι!!!

askorp

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα,

Ειμαι καινουριος στο forum, το βρηκα ενω εωαχνα πληροφοριες για το Μπαλι στο google. Εχουμε αποφασισει να παμε στο Μπαλι για μηνα του μελιτος, ημερομηνια αποχωρισης 6 Σεπτ. Το βασικο μας προβλημα ειναι η ευρεση ξενοδοχειου στην Ubud. Εχω βρει καποια απο το tripadvisor αλλα εκει που βλεπεις 150 θερικες κριτικες βλεπεις και 2 πολυ χαλια που περιγραφουν τα ξενοδοχεια λιγο καλυτερα απο κεντα εκπαιδευσεως του ελληνικου στρατου. Γενικα μας εχει δυσκολεψει αρκετα η ολη κατασταση με την ευρεση ξενοδοχειου. Ειδα οτι αρκετοι απο το forum εχουν επισκευτει το Μπαλι και θα θελαμε μια μικρη βοηθεια π.χ αν καποιο μελος εχει να προτεινει ξενοδοχειο ή οτιδηποτε αλλο νομιζετε οτι θα μας ειναι χρησιμο.

Ευχαριστω πολυ

Αρης
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.Η ώρα η καλή.Διάβασες τις ταξιδιωτικές ιστορίες των μελών για Μπαλί?Σιγουρα θα αναφέρουν και ξενοδοχεία εκτόςωαπο άλλες πληροφορίες που θα σου φανούν χρησιμες.Εχω παει στο Μπαλί αλλά δεν εμεινα στο ubud.
 

askorp

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ευχαριστω για την απαντηση:) Εχω διαβασει τις ιστοριες για το Μπαλι αλλα μονο μια ανεφερε καποιο ξενοδοχειο στην Ubud. Συνεχιζω και το ψαξιμο στο google μπας και βγαλω ακρη:)))
 

irinoula

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Καλιδονια
Βιλλα στο Μπαλι

Καλημερα Αρι,

Σου προτινω να κοιταξεισ στο Homelidays εχει παρα πολυ ομορφεσ βιλλεσ με πολυ καλο σερβισ και πολυ καλεσ τιμεσ.
Εχουμε κλησει και εμεισ για το Απριλιο.
ΕΙΡΗΝΗ








Καλησπερα,

Ειμαι καινουριος στο forum, το βρηκα ενω εωαχνα πληροφοριες για το Μπαλι στο google. Εχουμε αποφασισει να παμε στο Μπαλι για μηνα του μελιτος, ημερομηνια αποχωρισης 6 Σεπτ. Το βασικο μας προβλημα ειναι η ευρεση ξενοδοχειου στην Ubud. Εχω βρει καποια απο το tripadvisor αλλα εκει που βλεπεις 150 θερικες κριτικες βλεπεις και 2 πολυ χαλια που περιγραφουν τα ξενοδοχεια λιγο καλυτερα απο κεντα εκπαιδευσεως του ελληνικου στρατου. Γενικα μας εχει δυσκολεψει αρκετα η ολη κατασταση με την ευρεση ξενοδοχειου. Ειδα οτι αρκετοι απο το forum εχουν επισκευτει το Μπαλι και θα θελαμε μια μικρη βοηθεια π.χ αν καποιο μελος εχει να προτεινει ξενοδοχειο ή οτιδηποτε αλλο νομιζετε οτι θα μας ειναι χρησιμο.

Ευχαριστω πολυ

Αρης
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Υπαρχουν πολλες προσφορες απο πολλα ξενοδοχεια αλλα και εγω θα σουπροτεινα να πας σε βιλλιτσα. Ειναι απιστευτες και σε πολυ καλες τιμες - τις προσφερους ακομη και μερικα ελληνικα πρακτορεια! Αν και το Ubud ειναι κατι το ξεχωριστο που οπωσδηποτε αξιζει καποιος να δει, εγω δεν θα αντεχα τοσες ημερες εκει. Πιστευω οτι θα ησουν καλυτερα στις νοτιες παραλιες (Nusa Dua, Kuta) που υπαρχει μεγαλη ποικιλια απο ξενοδοχεια (αλλα και πολυ βαβουρα). Παντως μη περιμενεις να δεις απιστευτα γαλαζοπρασινα νερα γιατι τα ανακατευει η παλιρροια και φαινονται καφετι.

Παντως να περασετε καλα, και βιον ανθοσπαρτον.
 

askorp

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Για βιλλιτσα δεν το ειχα σκεφτει και μου αρεσει η ιδεα, εχω αρχισει το ψαξιμο:)
Δεν ξερω αν αξιζει τοσες μερες στην Ubud, αλλα να παω νοτια και να φαω τους Αυστραλους τυφλα απο το ποτο στη μαπα....ισως ειναι η εντυπωση μου βεβαια...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Αν αξίζει στο Ubud? Να το πω διαφορετικά: αν ψάχνεις να δεις το πανέμορφο Μπαλί αξίζει, αν γουστάρεις Φαληράκι και Χερσόνησσο, τρέχα στο χάλι της Kuta...

Για ξενοδοχείο στο Ubud ρίξε μια ματιά στην ιστορία που έχω γράψει για το Μπαλί...
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Το Ubud ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη για Bali, δεν εχει βεβαια θαλασσα. Εχει ομως τοσα αλλα πταγματα να δεις σε σχεση με την κουλτουρα του λαου που δεν θα το μετανιωσεις. Οσο για τη διαμονη θα εχεις απειρες επιλογες για καθε γουστο και καθε πορτοφολι.Εγω δεν εχω να σου προτεινω καποια βιλα.Μειναμε ομως σε ενα υπεροχο δωματιο το με θεα τους ορυζωνες, το Kunang-Kunang στην Jalan Hanuman,που μας καλυψε απολυτα.
Εξαρταται τι ψαχνει ο καθενας!Με τιποτα ομως δε θα προτεινα Kuta Semyniak.Ειναι ενα σκετο τρελαδικο για εικοσαχρονα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom