Λιθουανία Λιθουανία

ellin22

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
καλησπερα στη παρεα...λογω και της εθνικης μπασκετ ακουσα οτι στη λιθουανια ειναι παρα πολυ ομορφα και επισης εχει πολυ ωραιες γυναικες...ξερει κανεις να μου πει κατι περισοοτερο για τη ζωη και το κοσμο εκει?
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλησπερα στη παρεα...λογω και της εθνικης μπασκετ ακουσα οτι στη λιθουανια ειναι παρα πολυ ομορφα και επισης εχει πολυ ωραιες γυναικες...ξερει κανεις να μου πει κατι περισοοτερο για τη ζωη και το κοσμο εκει?
οντως οι γυναικες ειναι πολυ ομορφες αντιθετα με τους αντρες που ειναι χαλια.....:(
ειχα παει πριν 4 χρονια,η χωρα τοτε ξεκινουσε να αναπτυσεται,ολα ηταν παρα πολυ φτηνα αλλα δεν θα σου προτεινα να πας χειμωνα,εμεις πηγαμε Νοεμβρη και οι θερμοκρασια ηταν στους -15 καθε βραδυ και λιγο κατω απο το μηδεν ολην την υπολοιπη μερα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
..αντιθετα με τους αντρες που ειναι χαλια.....:(
Ε όχι και τόσο χάλια, έχω υπόψη μερικούς χαριτωμένους-διάσημους και μη:D
Όμορφη, μικρή χώρα κι αρκετά φτηνή! Έχω φίλους εκεί και γενικά ως λαός μου φαίνονται συμπαθείς! Αξίζει η επίσκεψη!
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
δεν θα συμφωνησω με τις λιθουανες :) οι ελληνιδες ειναι καλυτερες..

το βιλνους ειναι πολυ ωραια πολη και αξιζει σε συνδιασμο με το euro :)
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Ε όχι και τόσο χάλια, έχω υπόψη μερικούς χαριτωμένους-διάσημους και μη:D
μαλλον θα ειχαν κρυφτει οταν πηγα......:haha:

στο θεμα μας τωρα,η πρωτευουσα της Λιθουανιας ειναι το Vilnious,εμεις μεναμε στο kaunas οπου ειναι η δευτερη μεγαλυτερη πολη της χωρας.
Θα σου προτεινα μια επισκεψη στο trakai,ειναι ενα καστρο μεσα σε μια λιμνη,αμα πας χειμωνα οπως εμας θα τα βρεις ολα παγωμενα και πραγματι ειναι καταπληκτικα αλλα προσοχη γλυστραει!!!!!!
τις μερες που ειμασταν εκει επαιζε μπασκετ η εθνικη μας αλλα ουτε το ξεραμε,το ανακαλυψαμε στην επιστροφη μας απο το καστρο δυστυχως....
πρεπει να δοκιμασετε την σπεσιαλιτε τους (για μενα ηταν χαλια....οι αλλοι το εφαγαν!) που ειναι αυτι γουρουνιου γεμιστο με μπεικον και φασολια.
 

ellin22

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας...συγνωμη αν το εγραψα σε αλλη ενοτητα απλα ειμαι νεος και δε ξερω πολλα πραγματα ακομα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Υπαρχει καποιος που εχει κανει το τουρ στον πυρηνικο εργοστασιο Ignalina? Η εισοδος κοστολογειται λιγοτερο απο 60 ευρω απο το εργοστασιο, αλλα η ημερησια εκδρομη απο Βιλνιους πωλειται 140-150 ευρω που μου φαινεται παρανοικη τιμη. Ελεγα για ανεξαρτητη επισκεψη με λεωφορειο απο Βιλνιους και ηθελα να μαθω αν ειναι ευκολο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom