Ιταλία Λιμνη GARDA ή Βερονα?

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Καλησπερα φιλοι μου. Θελω την γνωμη σας για μια μονοημερη αποδραση απο Βενετια προς Βερονα η λιμνη Garda. Τι αξιζει περισσοτερο κατα την γνωμη σας?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.042
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα φιλοι μου. Θελω την γνωμη σας για μια μονοημερη αποδραση απο Βενετια προς Βερονα η λιμνη Garda. Τι αξιζει περισσοτερο κατα την γνωμη σας?

Δεν είχαμε κάνει ολόκληρη συζήτηση τις προάλλες στο άλλο θέμα που είχες ανοίξει, για ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό το ερώτημα?
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Ειχαμε μιλησει γενικοτερα για διαφορες προτασεις. Αν δεν επρεπε να το ανοιξω το θεμα ζηταω συγγνωμη και το διαγραφετε.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Mμμ... μαλλον Βερόνα, είναι πολυ ομορφη. Αλλα ειναι θέμα προσωπικών επιλογών. Δηλαδή θέλεις πόλη ή φύση;;;
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Οτιδηποτε εχει περισσοτερα πραγματα να δεις γιατι προκειται για μια μερα μονο.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Οτιδηποτε εχει περισσοτερα πραγματα να δεις γιατι προκειται για μια μερα μονο.
κοίτα για τη λίμνη θα πρέπει να είστε αρκετα στο αυτοκίνητο για να κάνετε το γύρο και να σταματήσετε να δείτε κάποια απο τα πιο ομορφα χωριά (ψάξε στο forum θα βρεις πολλες πληροφορίες). Για τη Βερόνα θα κάνετε μια μονημέρη ξενάγηση στην πολη. Εχει πολλα πράγματα να δεις και πιστευω πως θα σου αρεσει. Εγω σου λεω οτι θα διαλεγα Βερόνα αλλα ειναι υποκειμενική επιλογη οχι αντικειμενική. Δεν εχει κατι ασχημο η Γκαρντα υπο αλλες συνθήκες σιγουρα θα την πρότεινα!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
14.987
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
όπως γραψαν πιο πάνω είναι πολύ υποκειμενική η επιλογή.
εγώ εχω επισκευθεί τις λίμνες Como και Maggiore αλλα σε συζητήσεις που κανω με συνεργάτες Ιταλούς με λένε οτι αυτες οι λίμνες δεν έχουν καμια σχέση με τη λίμνη Garda. H Garda είναι πιο όμορφη απο όλες απλώς οι άλλες είναι πιο διαφημησμένες.
το πιο φημησμένο χωριό λέγετε Sirmione,ειναι μια στενή λωρίδα γής που μπαίνει μεσα στη λίμνη.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
To Sirmione ειναι οντως παρα πολυ ομορφο απο οτι εχω δει απο φωτογραφιες , απλα δεν θα ειμαστε με αυτοκινητο οποτε δεν θα μπορεσουμε να την γυρισουμε την λιμνη.Θα παμε με τρενο αν ειναι και οτι προλαβουμε να δουμε. Για αυτο ειμαι μεταξυ λιμνης και Βερονας.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
To Sirmione ειναι οντως παρα πολυ ομορφο απο οτι εχω δει απο φωτογραφιες , απλα δεν θα ειμαστε με αυτοκινητο οποτε δεν θα μπορεσουμε να την γυρισουμε την λιμνη.Θα παμε με τρενο αν ειναι και οτι προλαβουμε να δουμε. Για αυτο ειμαι μεταξυ λιμνης και Βερονας.
απαντησες μονος σου στο που θα πας. δες το μεγεθος της λιμνης, η μεγαλυτερη της ιταλιας. χωρις αυτοκινητο, που θα πας και τι θα δεις ?
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Απλα ελεγα μηπως παμε μονο στο sirmione γιατι οντως η λιμνη ειναι τεραστια. Μια μερα στη Βερονα τι προτεινετε οτι θα ηταν καλο να κανω?
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Προτασεις για μια μερα στην Βερονα κανεις?
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Πραγματικα θα ηθελα και γω καποια προταση για Βερονα διοτι εχω σκοπο να παω 4 μερες Μιλάνο και θέλω να πραγματοποιησω εκει μια μονοημερη!!!!Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.047
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom