Λιστα με τα απαραίτητα...

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Δείτε ένα ωραίο βιντεάκι - μαθημα πακεταρίσματος.

 
Last edited by a moderator:

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Απ' ότι κατάλαβες πρέπει να πάρεις τα βασικά των βασικών. Άλλωστε θα πρέπει να έχεις χώρο και διαθέσιμα κιλά για να επιστρέψεις με αναμνηστικά από τη χώρα που θα πας :)
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Απ' ότι κατάλαβες πρέπει να πάρεις τα βασικά των βασικών. Άλλωστε θα πρέπει να έχεις χώρο και διαθέσιμα κιλά για να επιστρέψεις με αναμνηστικά από τη χώρα που θα πας :)
Επίσης μπορείς να πάρεις μαζί σου όλα τα ρούχα σου - υπό αμφισβήτηση,(δηλαδή τα κρατώ δεν τα κρατώ), να τα φορέσεις εκεί που θα πας και να τα αφήσεις εκεί, ίσως και σε κάποιον που θα τα έχει ανάγκη. Αυτό έκανα εγώ συνήθως και κυκλοφορούσα σαν ρακοσυλλέκτρια, άδειασα όμως τις ντουλάπες μου έτσι.
Αν κάπου στην Ασία συναντήσετε κάποιον τύπο που να φοράει μπλούζα με ελληνικό λογότυπο θα μπορείτε να υποθέσετε ότι ίσως να πέρασα και εγώ από εκείνο το μέρος.

Επίσης ένα χρήσιμο σάιτ για πακετάρισμα είναι αυτό.

Packing List - Wardrobe :: One Bag
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Τα έχομε πεί εκατό φορές!! τα λέω για τελευταία φορά..

"Γκάμα φορεματων σε όλες τις αποχρώσεις.
"Πανταλόνια επίσης σε όλα τα χρώματα με τα αντίστοιχα αξεσουάρ..Ποτε δεν ξεχνάμε κυλότες ιππασίας σε χρώμα ανάλογο με τον χρωματισμό του αλόγου!
"πανταλόνια για κυνήγι και ψάρεμα με τα ασορτί παντα αξεσουάρ!
"Γόβες ψηλοτάκουνες στιλέτο αποκλειστικά..
Τα εσώρουχα δεν θα τα αναλύσω γιατί εδώ μέσα υπάρχουν και άτομα γκαγκά και μπορεί να παραξηγηθώ!
Τέλος το little black dress που θα σας βγάλει απο μια δύσκολη περίσταση!
Εντάξει αν ξέχασα κάτι δεν χαλασε και ο κόσμος!!:cool:
Να πω κι εγω οτι γελασα παααρα πολυ!:haha:Να σαι καλα ρε Ρενατα, μου φτιαχνεις το κεφι!Πως σου ρχονται ολα αυτα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγω παλι ξεραθηκα στο γελιο με αυτο:

Τα εσώρουχα δεν θα τα αναλύσω γιατί εδώ μέσα υπάρχουν και άτομα γκαγκά και μπορεί να παραξηγηθώ!
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Επίσης μπορείς να πάρεις μαζί σου όλα τα ρούχα σου - υπό αμφισβήτηση,(δηλαδή τα κρατώ δεν τα κρατώ), να τα φορέσεις εκεί που θα πας και να τα αφήσεις εκεί, ίσως και σε κάποιον που θα τα έχει ανάγκη. Αυτό έκανα εγώ συνήθως και κυκλοφορούσα σαν ρακοσυλλέκτρια, άδειασα όμως τις ντουλάπες μου έτσι.
Αν κάπου στην Ασία συναντήσετε κάποιον τύπο που να φοράει μπλούζα με ελληνικό λογότυπο θα μπορείτε να υποθέσετε ότι ίσως να πέρασα και εγώ από εκείνο το μέρος.

Επίσης ένα χρήσιμο σάιτ για πακετάρισμα είναι αυτό.

Packing List - Wardrobe :: One Bag
Ιωαννα,το ιδιο στυλακι πρεπει να εχουμε εμεις οι δυο στα ταξιδια.Κι εγω παντα παιρνω μαζι μου κατι αρχαιολογιες,τρυπια,ξεβαμμενα κλπ.Αφου ωρες ωρες αναρωτιεμαι τι θα λενε οι ανθρωποι για τους τουριστες σαν και μενα!
Εγω παντως το απολαμβανω.Δεν με νοιαζει ουτε αν τα χασω , ουτε αν παθουν οτιδηποτε.Στο τελος τα μοιραζω σε διαφορους και εχω και χωρο στις αποσκευες για να φορτωσω τα μπαζα που μαζευω απο καθε μερος.Να σκεφτομαστε και λιγο πρακτικα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom