Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο Γενάρης 2009

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Οι τιμές παίζουν συνέχεια . Δεν είναι σταθερές και εξαρτάται και από τις ώρες . Εσύ θα βάλεις αυτές που σε βολεύουν. Βρήκα το επίσημο site του αεροδρομίου που έχει όλες τις πληροφορίες www.stanstedairport.com. θα βρείς όλα τα δρομολόγια των λεωφορείων και των τρένων για Λονδίνο και μάλιστα μπορείς και να βγάλεις και εισιτήρια. Το πιο ακριβό νομίζω είναι το Stansted express που αν δεν κάνω λάθος είναι γύρω στα 31? με επιστροφή ( όχι Α θέση). Η διαδρομή είναι γύρω στα 45΄με το τρένο αυτό. Για διάβασε και τα υπόλοιπα γιατί δεν προλαβα( είμαι στο γραφείο).
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Να το ξαναπώ για να εμπαιδωθεί από όλους . Άλλος τρόπος για να πας από το Stansted στο Λονδίνο εκτός από το Stansted express δεν υπάρχει... Δίνεις 24 λιρούλες με επιστροφή και σε 45 λεπτά είσαι στο Αν. Λονδίνο... Αυτά περί λεωφορείου και easybus είναι ανέκδοτα... Το αεροδρόμιο είναι στην μέση του πουθενά και κάνεις το λιγότερο 90 λεπτά μέχρι το κέντρο... και 90 λεπτά είναι το αισιόδοξο σενάριο... Υπολογίστε λοιπόν στο κόστος του εισιτηρίου άλλες 24 λίρες για να έχετε την πραγματική οικονομική εικόνα του ταξιδιού σας...

Υ.Γ. Τα 180 ευρώ, παρόλο το σουρεαλιστικό του Stansted, είναι μακράν η καλύτερη προσφορά που θα βρείτε για Λονδίνο μια που η Α3 ουδεμία σχέση έχει με την υπερτιμημένη Easyjet που έχει το θράσος και πουλάει εισιτήρια στις ίδιες τιμές με τις κανονικές εταιρίες...
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Να το ξαναπώ για να εμπαιδωθεί από όλους . Άλλος τρόπος για να πας από το Stansted στο Λονδίνο εκτός από το Stansted express δεν υπάρχει... Δίνεις 24 λιρούλες με επιστροφή και σε 45 λεπτά είσαι στο Αν. Λονδίνο... Αυτά περί λεωφορείου και easybus είναι ανέκδοτα... Το αεροδρόμιο είναι στην μέση του πουθενά και κάνεις το λιγότερο 90 λεπτά μέχρι το κέντρο... και 90 λεπτά είναι το αισιόδοξο σενάριο... Υπολογίστε λοιπόν στο κόστος του εισιτηρίου άλλες 24 λίρες για να έχετε την πραγματική οικονομική εικόνα του ταξιδιού σας...

Υ.Γ. Τα 180 ευρώ, παρόλο το σουρεαλιστικό του Stansted, είναι μακράν η καλύτερη προσφορά που θα βρείτε για Λονδίνο μια που η Α3 ουδεμία σχέση έχει με την υπερτιμημένη Easyjet που έχει το θράσος και πουλάει εισιτήρια στις ίδιες τιμές με τις κανονικές εταιρίες...
Αγαπητέ traveller
μπορεί να κάνω και λάθος αλλά γιατί δεν μας το λές απλά αντί να μας το.... "ξαναλές για να το εμπαιδώσουμε"? Προσωπικά δεν ξέρω καν που βρίσκεται το αεροδρόμιο , η γραμμή της Aegean είναι καινούρια και μάλιστα ότι πρότεινα κάθισα μόλις τώρα και το βρηκα στο internet σα να πρόκειται για δικό μου ταξίδι, για να βοηθήσω όσο μπορώ. Αν καποιος ξέρει κάτι περισσότερο το παραθέτει , μόνο που ο τρόπος σου μου φάνηκε λίγο απότομος.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εγώ που πήγα πριν 1,5 μήνα, είχε και τότε δρομολόγια η Aegean. Δεν ξέρω αν είναι όντως καινούρια. Τέσπα..

Το σίγουρο είναι ότι το Stansted είναι αρκετά μακριά από το Λονδίνο, και πόσο μάλιστα από το κέντρο του!

Δεν θα το συνιστούσα σε καμία περίπτωση! Δεν ξέρω πώς πας από το αεροδρόμιο στο Λονδίνο (δες πιο πάνω που αναφέρει το πώς ο Traveler) αλλά γνωρίζω ότι είναι μακριά.

(ξανα)προτείνω να περιμένεις για Easyjet. Προσγειώνεται στο Κάτγουικ και μετά από κει, με 10 λίρες το πολύ μετακινείσαι με τρένο και μετρό για όπου θες για όλη τη μέρα μέσα στο Λονδίνο. Κάτι σαν εισιτήριο ημέρας δλδ. Καλά αυτό, αν σε βολεύει. Εγώ το είχα βγάλει γτ έπρεπει να πάω 5 γραμμή οπότε με σύμφερε. (μετά Osty καθημερινά!)


Και να αντιπροτείνω και κάτι άλλο; Αν μπορείς, φύγεις πιο πριν, ώστε να κάνεις πρωτοχρονιά εκεί! Εϊναι τέλεια!! Είχα πάει παλιότερα την περίοδο των Χριστουγέννων και πέσαρα φανταστικά!

Καλά να περάσεις όπως και να έχει! :)
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Αγαπητέ traveller
μπορεί να κάνω και λάθος αλλά γιατί δεν μας το λές απλά αντί να μας το.... "ξαναλές για να το εμπαιδώσουμε"? Προσωπικά δεν ξέρω καν που βρίσκεται το αεροδρόμιο , η γραμμή της Aegean είναι καινούρια και μάλιστα ότι πρότεινα κάθισα μόλις τώρα και το βρηκα στο internet σα να πρόκειται για δικό μου ταξίδι, για να βοηθήσω όσο μπορώ. Αν καποιος ξέρει κάτι περισσότερο το παραθέτει , μόνο που ο τρόπος σου μου φάνηκε λίγο απότομος.
Συμφωνώ με την Pinelopi... κι εγώ κάνοντας αναζήτηση το βρήκα το easybus...αυτό βρήκα αυτό είπα..γιατί δεν έχω πάει ποτέ στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Συμφωνώ με την Pinelopi... κι εγώ κάνοντας αναζήτηση το βρήκα το easybus...αυτό βρήκα αυτό είπα..γιατί δεν έχω πάει ποτέ στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο..
To θέμα , ποιό θέμα δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο θέμα , το έλυσα με την Πηνελόπη με π.μ...

Αλλά επειδή κάνετε την τρίχα τριχιά, να πω λοιπόν ότι αμα δεν ξέρουμε κάτι απλά δεν μιλάμε... Γιατί λοιπόν Μαίρη μου ποστάρισες στο συγκεκριμένο θέμα αν δεν έχεις πάει στο Stansted? Νομίζεις ότι έτσι βοηθάς?Η γνώμη μου είναι ότι μάλλον μπερδεύεις παρά βοηθάς...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Απλά το είδα στο site και το έγραψα..ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του εδώ..κι εγώ έχω διαβάσει άτοπα ή άσκοπα ποστ αλλά δεν έγινε και κάτι..anyway δεν τρέχει τίποτα:)..καλή σου νύχτα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom