Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο την Πρωτοχρονιά

C. M

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Καλησπέρα! Θα ειμαι την αλλαγή της χρονιάς στο Λονδίνο. Θα ήθελα να δω τα πυροτεχνηματα αλλά έχουν ήδη εξαντληθεί τα εισιτηρια... Υπάρχει άλλος τρόπος να τα δω; φαίνονται από άλλα σημεία τις πολης; διάβασα εδω ότι υπάρχουν εστιατόρια με θέα, μήπως έχει καποιος να μου προτεινει κάποιο; ψάχνω αυτές τις μέρες και έχω πελαγωσει λίγο. Αφηστε που καναδυο που κοιταξα ήταν ήδη γεμάτα και δεν εκαναν κρατήσεις!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπέρα! Θα ειμαι την αλλαγή της χρονιάς στο Λονδίνο. Θα ήθελα να δω τα πυροτεχνηματα αλλά έχουν ήδη εξαντληθεί τα εισιτηρια... Υπάρχει άλλος τρόπος να τα δω; φαίνονται από άλλα σημεία τις πολης; διάβασα εδω ότι υπάρχουν εστιατόρια με θέα, μήπως έχει καποιος να μου προτεινει κάποιο; ψάχνω αυτές τις μέρες και έχω πελαγωσει λίγο. Αφηστε που καναδυο που κοιταξα ήταν ήδη γεμάτα και δεν εκαναν κρατήσεις!
Εμεις το μακρινο 17 για αλλαγη χρονου πηγαμε στο Raddison blu edwardian hampshire και απο εκει ειχαμε τελεια θεα τα πυροτεχνηματα..δε ξερω αν κανουν ακομα event,παντως απ οσα ειχα κοιταξει κ εγω τοτε ηταν το πιο προσιτο σε τιμη και με την πιο καλη θεα
 

C. M

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Εμεις το μακρινο 17 για αλλαγη χρονου πηγαμε στο Raddison blu edwardian hampshire και απο εκει ειχαμε τελεια θεα τα πυροτεχνηματα..δε ξερω αν κανουν ακομα event,παντως απ οσα ειχα κοιταξει κ εγω τοτε ηταν το πιο προσιτο σε τιμη και με την πιο καλη θεα
Το είδα σε προηγουμενο σχόλιο και αμεσως μπήκα να το ψαξω αλλά... Πλέον έχει 350-400 ευρώ το άτομο από ότι καταλαβα (όπως και σχεδόν όλα όσα κοίταξα με ένα γρήγορο ψάξιμο στο Google)!! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Το είδα σε προηγουμενο σχόλιο και αμεσως μπήκα να το ψαξω αλλά... Πλέον έχει 350-400 ευρώ το άτομο από ότι καταλαβα (όπως και σχεδόν όλα όσα κοίταξα με ένα γρήγορο ψάξιμο στο Google)!! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Εμεις ειχαμε δωσει πιο κατω απο τα μισα ανα ατομο με ποτο μεσα..ισως τωρα να εχει μεσα και φαγητο( ; ) ή απλα θελουν να βγαλουν τα σπασμενα των προηγουμενων χρονων..δυστυχως (ή ευτυχως) η επομενη λυση ειναι να βρειτε καποιο ψηλο σημειο public και να την αραξετε εκει...αν το γκουγκλαρεις ισως βρεις κατι
 

C. M

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Ναι, αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά το πιο κοντινό μέρος που προτεινουν είναι στο Primrose hill. Εκεί είναι απομακρυσμενα ή έχει τζερτζελο τριγυρω; Είναι δηλαδή καλυτερα να παμε ως εκεί και να τα δουμε ή να μείνουμε στο κέντρο,να παμε για κανένα ποτό και να δουμε τον χαμό της νυχτερινής ζωής τους την Πρωτοχρονιά αγνοώντας τα πυροτεχνηματα;

Επίσης, ξέρει κανεις που έχει παει αντίστοιχη περιοδο αν γενικά βρίσκεις να κάτσεις για ποτο/φαγητό την περιοδο των γιορτών ή πρεπει να έχουν γίνει κρατήσεις;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ναι, αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά το πιο κοντινό μέρος που προτεινουν είναι στο Primrose hill. Εκεί είναι απομακρυσμενα ή έχει τζερτζελο τριγυρω; Είναι δηλαδή καλυτερα να παμε ως εκεί και να τα δουμε ή να μείνουμε στο κέντρο,να παμε για κανένα ποτό και να δουμε τον χαμό της νυχτερινής ζωής τους την Πρωτοχρονιά αγνοώντας τα πυροτεχνηματα;

Επίσης, ξέρει κανεις που έχει παει αντίστοιχη περιοδο αν γενικά βρίσκεις να κάτσεις για ποτο/φαγητό την περιοδο των γιορτών ή πρεπει να έχουν γίνει κρατήσεις;
Η κράτηση,ειδικά για φαγητό,είναι απαραίτητη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ναι, αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά το πιο κοντινό μέρος που προτεινουν είναι στο Primrose hill. Εκεί είναι απομακρυσμενα ή έχει τζερτζελο τριγυρω; Είναι δηλαδή καλυτερα να παμε ως εκεί και να τα δουμε ή να μείνουμε στο κέντρο,να παμε για κανένα ποτό και να δουμε τον χαμό της νυχτερινής ζωής τους την Πρωτοχρονιά αγνοώντας τα πυροτεχνηματα;

Επίσης, ξέρει κανεις που έχει παει αντίστοιχη περιοδο αν γενικά βρίσκεις να κάτσεις για ποτο/φαγητό την περιοδο των γιορτών ή πρεπει να έχουν γίνει κρατήσεις;
Κρατησεις οπωσδηποτε και για ποτο..οπου κ να θες να πας για αλλαγη χρονιας πληρωνεις,δηλαδη εμεις που κοιταγαμε κ για club-bar ειχαν εισιτηριο για το ρεβεγιον.
Τωρα αν δε σ ενοχλει το κρυο τοσο,εγω θα προτεινα να πατε για τα πυροτεχνηματα..εξαλλου αν θελετε ποτο μετα μπορειτε να πατε απο τις 00.30 και υστερα..εκτος αν σ αρεσει να αλλαξεις χρονια σε κανα μαγαζι κλεισμενη με 100 αγγλους χωμα απο τις 21.00 :haha: :haha:
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Ναι, αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά το πιο κοντινό μέρος που προτεινουν είναι στο Primrose hill. Εκεί είναι απομακρυσμενα ή έχει τζερτζελο τριγυρω; Είναι δηλαδή καλυτερα να παμε ως εκεί και να τα δουμε ή να μείνουμε στο κέντρο,να παμε για κανένα ποτό και να δουμε τον χαμό της νυχτερινής ζωής τους την Πρωτοχρονιά αγνοώντας τα πυροτεχνηματα;
Ψάχνοντας και εγώ για το συγκεκριμένο έπεσα σε ένα ποστ που αναφέρει ότι οι γέφυρες Westminster & Vauxhall είναι εκτός εισιτηρίων και βλέπεις αρκετά, αλλά πρέπει να πιάσεις θέση πριν τις 8.
 

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Καλημέρα. Βρήκατε κάποιο μέρος για τα πυροτεχνήματα τελικά; Έχουν εξαντληθεί οι θέσεις έξω στον δρόμο; Θα κλείσω κ γω αεροπορικά σήμερα αλλα διαλέξαμε την Πρωτοχρονιά κυρίως για το σόου:icon_redface::icon_redface:
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Καλημέρα, σταμάτησα το ψάξιμο γιατί θα είμαστε με παιδιά και δεν παίζει να είμαστε όρθιοι από 8 έως 12. Υπάρχει μια περίπτωση να βγουν νέα εισιτήρια στο σάιτ του δήμου, διάβασα κάπου, την πρώτη εβδομάδα του Δεκεμβρίου.
 

Mamid

Member
Μηνύματα
26
Likes
24
Καλησπέρα, κατάφερα και έκλεισα σήμερα εισητήρια για τα πυροτεχνήματα. Έκλεισα την pink περιοχη, θεωρώντας πως βολεύει καλύτερα από το ξενοδοχείο να πάμε εκεί. Τώρα όμως ανησυχώ, είναι πάνω σε γέφυρα. Μήπως έκανα χαζομάρα. Θα έχω και εφήβους μαζί μου. Έχει κάποιος πάει στο παρελθόν να μου πει εντύπωσεις. Από ότι είδα, δεν μπορώ να ακυρώσω τα εισιτήρια. Γνώμες; Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom