Ισπανία ΜΑΔΡΙΤΗ SOS

Ηρώ

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο κόσμος
Γεια σας, είμαι καινούρια και ηδη έχω ξαναβάλει το κείμενο αυτό, αλλά μάλλον σε άλλο φόρουμ. Το ξαναγράφω λοιπόν, σε αυτό μήπως και είμαι πιο τυχερή :)

Θα πάω δύο μόνο ημέρες στη Μαδρίτη, και επειδή δεν έχω ξαναπάει, θα ήθελα τη βοήθεια σας. Βασικά, θα ήθελα να μου προτείνετε ένα ξενοδοχείο σε κεντρικό σημείο - ή τέλος πάντων σε ένα σημείο που να υπάρχει πρόσβαση σε σημαντικά αξιοθέατα - το οποίο να είναι περιοπής χωρίς να είναι πανάκριβο.... Υπάρχει άραγε κάτι; Επίσης, εάν έχετε να μου προτείνετε τι μπορεί να κάνει κανείς σε ένα Σαββατοκύριακο θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων. Βασικά, ξέρω ότι είναι πολύ λίγο, αλλά αποφάσισα να πάω κάπου για να αλλάξω λίγο περιβάλλον. Οπότε, εκτός από το Prado το οποίο σίγουρα θα επισκεφθώ, όνειρο χρόνων, τι θα μπορούσα να κάνω για να περάσω δύο μέρες όμορφα χωρίς πολύ φασαρία και άγχος να τα προλάβω όλα; (αν μπορούσατε να μου προτείνετε ας πούμε ένα ωραίο μπαράκι για και/η φαγητό για το Σαββατόβραδο για να γιορτάσω και τα γεννέθλιά μου ας πούμε θα ήταν μια χαρά, όπως και μία ωραία βόλτα, ακόμη και που έχει ωραία τάπας και γλυκά)

Ελπιζω να μην ζητάω πολλά, σας ευχαριστώ πολύ
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Γεια σας, είμαι καινούρια και ηδη έχω ξαναβάλει το κείμενο αυτό, αλλά μάλλον σε άλλο φόρουμ. Το ξαναγράφω λοιπόν, σε αυτό μήπως και είμαι πιο τυχερή :)

Θα πάω δύο μόνο ημέρες στη Μαδρίτη, και επειδή δεν έχω ξαναπάει, θα ήθελα τη βοήθεια σας. Βασικά, θα ήθελα να μου προτείνετε ένα ξενοδοχείο σε κεντρικό σημείο - ή τέλος πάντων σε ένα σημείο που να υπάρχει πρόσβαση σε σημαντικά αξιοθέατα - το οποίο να είναι περιοπής χωρίς να είναι πανάκριβο.... Υπάρχει άραγε κάτι; Επίσης, εάν έχετε να μου προτείνετε τι μπορεί να κάνει κανείς σε ένα Σαββατοκύριακο θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων. Βασικά, ξέρω ότι είναι πολύ λίγο, αλλά αποφάσισα να πάω κάπου για να αλλάξω λίγο περιβάλλον. Οπότε, εκτός από το Prado το οποίο σίγουρα θα επισκεφθώ, όνειρο χρόνων, τι θα μπορούσα να κάνω για να περάσω δύο μέρες όμορφα χωρίς πολύ φασαρία και άγχος να τα προλάβω όλα; (αν μπορούσατε να μου προτείνετε ας πούμε ένα ωραίο μπαράκι για και/η φαγητό για το Σαββατόβραδο για να γιορτάσω και τα γεννέθλιά μου ας πούμε θα ήταν μια χαρά, όπως και μία ωραία βόλτα, ακόμη και που έχει ωραία τάπας και γλυκά)

Ελπιζω να μην ζητάω πολλά, σας ευχαριστώ πολύ
Γεια σου Ηρω και καλως ηρθες!
Αρκετα ζητας αλλα τι να σε κανουμε! :roll:
Η Μαδριτη ειναι ομορφη πολη και καλα εκανες και τη διαλεξες αλλα δε ξερω ετσι βιαστικα τι μπορω να σου προτεινω. Για ξενοδοχειο ας πουμε παρε μια ιδεα απο το booking δεν ξερω τι ακριβως ψαχνεις και σε τι τιμη (ολα σχετικα ειναι) Σε αλλο ποστ εχω γραψει για ενα πολυ ενδιαφερον μερος αλλα ειναι περισσοτερο hostal και hotel κοιτα εδω Hostal Madrid en centro de Madrid , Hostal en Madrid ειναι κεντρικο και εχει γενικα καλες τιμες αλλα παλι δε ξερω τι τιμες ψαχνεις!
Απο εκει και περα η Μαδριτη εχει παρκο (Retiro) πλατειες (Plaza Mayor) παλατια... οτι θες...
μπορεις να παρεις ενα απο αυτα τα τουριστικα λεωφορεια για να παρεις μια εικονα και κατεβαινεις οπου σ' αρεσει και υστερα ανεβαινεις και πας παρακατω. Για δυο μερες ειναι μια χαρα!

Αυτα απο μενα, καλα να περασεις! :lol:
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
για ξενοδοχείο (τεσσαράκι) προτείνω το γκαουντί.Κεντρικόταταο και για 2 μέρες που θα μείνεις αξίζει τα λεφτά του. βρίσκεται πάνω στην γκραν βία (στο κέντρο της πόλης). Έχεις άμεση πρόσβαση στα πάντα. Τώρα διήμερο. τι να προλάβεις να δεις πέρα από πράδο? μουσείο σύγχρονης τέχνης ρέϊνα σοφία αβλεπή (πικάσο, μιρό και άλλοι πολλοί, έχει και την γκουέρνικα) σίγουρα μία βόλτα στο παλάτι, στο ρετίρο (είναι το κεντρικό πάρκο της μαδρίτης) και φυσικά βόλτα στο κέντρο όπου θα βρεις τα πάντα. όλα είναι κοντά, περπατιούνται άνετα. Τώρα αν βρεις χρόνο να πας τολέδο, να το κάνεις γιατί θα ξετρελλαθείς. Δεν συνεχίζω γιατί μέσα σε 2 μέρες που να πας πρώτα. Καλά να περάσεις.
 

Ηρώ

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο κόσμος
για ξενοδοχείο (τεσσαράκι) προτείνω το γκαουντί.Κεντρικόταταο και για 2 μέρες που θα μείνεις αξίζει τα λεφτά του. βρίσκεται πάνω στην γκραν βία (στο κέντρο της πόλης). Έχεις άμεση πρόσβαση στα πάντα. Τώρα διήμερο. τι να προλάβεις να δεις πέρα από πράδο? μουσείο σύγχρονης τέχνης ρέϊνα σοφία αβλεπή (πικάσο, μιρό και άλλοι πολλοί, έχει και την γκουέρνικα) σίγουρα μία βόλτα στο παλάτι, στο ρετίρο (είναι το κεντρικό πάρκο της μαδρίτης) και φυσικά βόλτα στο κέντρο όπου θα βρεις τα πάντα. όλα είναι κοντά, περπατιούνται άνετα. Τώρα αν βρεις χρόνο να πας τολέδο, να το κάνεις γιατί θα ξετρελλαθείς. Δεν συνεχίζω γιατί μέσα σε 2 μέρες που να πας πρώτα. Καλά να περάσεις.
Ax, paidia, eyxaristw para poly... me bohthate,...e, kai an sas erhtei kai kati allo, peite mou, ennow poio sygkekrimeno, ean exei kaneis, gia barakia, estiatoria klp. Gia tis times, ok, den lew na einai tsampa, alla mhn paw kapou kai pathw kana sok! :lol::roll:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.227
Likes
5.798
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ένα πολύ όμορφο εστιατόριο είναι το La finca de Susana. Σάββατο βράδυ μπορεί να έχει αρκετό κόσμο απ' έξω να περιμένει γιατί δεν δέχεται κρατήσεις, αλλά αξίζει τον κόπο να πας νωρίς και να βρεις τραπέζι. Οι τιμές του πολύ καλές όπως και το φαγητό του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom