ΜΑΛΕΒ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

nioa

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολύνησία
1.Καταρχάς όταν λένε bank transfer εννοούν ότι δίνουν αριθμό λογαριασμού και πας και πληρώνεις εκεί?
2. Τα εισιτήρια (αεροπορικά) από που τα παραλαμβάνεις?
3. Υπάρχει περίπτωση να διαλέξεις ξενοδοχείο?
4. Μετά το booking του ξενοδοχείου και όταν φτάσεις Budapest στο ξενοδοχείο υπάρχει η κράτηση στο όνομα μας?


1. Δεν έκανα συναλλαγή με τράπεζα, αλλά κατευθείαν μαζί τους με fax.
2 Παίρνεις voucher και εισιτήρια με email και τσεκάρεις στο αεροδρόμιο. (βλέπε την ανάρτηση του ΣΤΑΜΑΤΑΡΑ πιο πάνω για να καταλάβεις τι σου στέλνουν)
3. Ζήτησα το Νew York η το Corinthia ( στα 5άστερα) και το πρωτο δεν είχε διαθεσιμότητα . Μείναμε στο Corinthia , είχαμε αναβάθμιση δωματίου σε executive , κάναμε check -in και check-out σε ξεχωριστό χώρο, πολύ γρήγορα. Είχαμε πρόσβαση στο executive lounge με διαφορετικό πρωϊνό , δωρεάν φαγητά, καφέδες και ποτά όλη μέρα. ( μόνο η κατανάλωση εκεί μπορεί να υπερβαίνει το κόστος ταξιδιού) Μάθαμε ότι η αναβάθμιση είναι μέσα στην πολιτική του ξενοδοχείου, αλλά στους πελάτες της Malev, που κλέινουν με την προσφορά αυτή υπάρχει γενικά καλή αντιμετ΄΄ωπιση.
4 Το μόνο που πρέπει να έχεις μαζί σου είναι το voucher του ξενοδοχείου και εκείνοι βρίσκουν την κράτηση .
 
  • Like
Reactions: Ace

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.806
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
τιποτα παλι απο θεσνικη?
αμαν ολα η αθηνα ταχει...
Ψάξε τη βδομάδα της πρωτοχρονιάς και θα γελάσεις με τις τιμές: Το αεροπλάνο αγοράζεις, όχι εισιτήριο! :haha:
 

Ace

Member
Μηνύματα
41
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y.
1.Καταρχάς όταν λένε bank transfer εννοούν ότι δίνουν αριθμό λογαριασμού και πας και πληρώνεις εκεί?
2. Τα εισιτήρια (αεροπορικά) από που τα παραλαμβάνεις?
3. Υπάρχει περίπτωση να διαλέξεις ξενοδοχείο?
4. Μετά το booking του ξενοδοχείου και όταν φτάσεις Budapest στο ξενοδοχείο υπάρχει η κράτηση στο όνομα μας?


1. Δεν έκανα συναλλαγή με τράπεζα, αλλά κατευθείαν μαζί τους με fax.
2 Παίρνεις voucher και εισιτήρια με email και τσεκάρεις στο αεροδρόμιο. (βλέπε την ανάρτηση του ΣΤΑΜΑΤΑΡΑ πιο πάνω για να καταλάβεις τι σου στέλνουν)
3. Ζήτησα το Νew York η το Corinthia ( στα 5άστερα) και το πρωτο δεν είχε διαθεσιμότητα . Μείναμε στο Corinthia , είχαμε αναβάθμιση δωματίου σε executive , κάναμε check -in και check-out σε ξεχωριστό χώρο, πολύ γρήγορα. Είχαμε πρόσβαση στο executive lounge με διαφορετικό πρωϊνό , δωρεάν φαγητά, καφέδες και ποτά όλη μέρα. ( μόνο η κατανάλωση εκεί μπορεί να υπερβαίνει το κόστος ταξιδιού) Μάθαμε ότι η αναβάθμιση είναι μέσα στην πολιτική του ξενοδοχείου, αλλά στους πελάτες της Malev, που κλέινουν με την προσφορά αυτή υπάρχει γενικά καλή αντιμετ΄΄ωπιση.
4 Το μόνο που πρέπει να έχεις μαζί σου είναι το voucher του ξενοδοχείου και εκείνοι βρίσκουν την κράτηση .

Σέυχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...θα μπορούσες να με διαφωτίσεις λιιιιιίγο περισσότερο σε κάποια πράγματα (sorry δείξτε κατανόηση πρώτη φορά κλείνω έτσι εισιτήρια)
1. Είδα την ανάρτηση που μου είπες (με το voucher και τα tickets),αυτό ήταν το πρώτο mail που έλαβα από αυτούς και ήταν κάπως έτσι όπως το Post που μου είπες...οπότε αυτά θα είναι τα εισιτήρια?Αν εκτυπώσω αυτή τη σελίδα θα σημαίνει ότι έχω κλείσει σίγουρα τα εισιτήρια???
2.Αφού έκανα confirm στις ημερομηνίες που μου είπαν μου έστειλαν δεύτερο mail που έχει έναν αριθμό λογαριασμού σε μια τράπεζα και μου ζητάν να καταθέσω εκεί λεφτά.Αφου το κάνω πρέπει να στείλω κάτι άλλο?Δηλαδή αν πληρώσω σάυτό το λογαριασμό...απλώς από εκεί και πέρα πάω στο αεροδρόμιο την ημέρα που έχω κλείσει???Αλήθεια σε ποια τράπεζα πρέπει να πάω?Δεν διευκρινίζει.Και επίσης εσύ πως γίνεται να έστειλες μόνο fax χωρίς να καταθέσεις χρήματα σε λογαριασμό?
3. Λίστα με ξενοδοχεία δεν μου έστειλαν,λένε ότι αφού κλείσω θα μου πουν τι διαθεσιμότητα υπάρχει.Υπάρχει περίπτωση να πληρώσω και να μου πουν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στα ξενοδοχεία?Είναι σίγουρο ότι η τιμή περιλαμβάνει και το ξενοδοχείο μέσα ε???


Αυτά τα λίγα...και sorry για τις πολλές ερωτήσεις,κάθε βοήθεια θα με χαροποιήσει ιδιαίτερα.
 

Ace

Member
Μηνύματα
41
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y.
Καμία βοήθεια παιδιά?Τους παίρνω τηλ.και δεν μπορούμε να συννενοηθούμε,άλλα μου λένε τη μια φορά και άλλα την άλλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom