ΜΑΝΗ

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Επισκεπτομαι την Μανη αρκετα συχνα.Συνηθως μενω στο Μαυρομιχαλαι στο Λιμενι.Γραφικο μερος και η διαμονη στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο αποτελει ιδιαιτερη εμπειρια.Καλο και συμφερουσα λυση ειναι και το Τραπελα στην Αρεοπολη.
Καθώς στην πρώτη μου επιλογή (ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΦΩΣ) δεν υπάρχουν διαθέσιμα δωμάτια, σκέφτομαι να κλείσω στο Μαυρομιχάλαι. Είναι διαθέσιμα τα δωμάτια 1,2,3,4. Σε ποια έχεις μείνει? Πες μου τη δική σου άποψη για τον ξενώνα, όσον αφορά το πρωινό κλπ.
Πες μου σε παρακαλώ και για το ΚΥΡΙΜΑΙ, αφού όπως είδα σε άλλο post έχεις μείνει και σ' αυτό!
 

kostastour

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Αρεόπολη και πάλι Αρεόπολη τα έχεις όλα δίπλα σου ,το έχεις σαν βάση και απο εκεί γυρνάς όλη την Μάνη.Υπάρχουν καλά και αξιόλογα ξενοδοχεία κι ξενώνες, εγώ έχω μείνει στο Aρεως Πόλις και στον ξενώνα Πετρούνι , πολύ αξιόλογα και τα 2.Πέτρα και φώς πήγα για καφεδάκι ωραία θέα αλλά πολύ απομονωμένο και γύρω δεν έχει τίποτα. Το Μαυρομιχάλαι για καλοκαίρι πιστεύω θα είναι καλύτερα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εσυ κατι χρωστας για την εν λογω περιοχη και ασε τα μαλιστα μαλιστα.:mad:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι στο μωρο ..στο μπαμπα του μιλω.
(Ελα το μαμησαμε:D..σε λιγο προβλεπω το police να ερχεται)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εχει κανεις άποψη για τα πιο κάτω ξενοδοχεια και τις παραλίες τους;
http://www.bellehelene.gr/index.php
Το πρωτο στο Βαθύ
http://thirides.com/hotel/
Το δευτερο στο Μαυροβουνι.

Οιαδηποτε πληροφορια για την παραλία, ρηχή-βαθιά, κρυα-ζεστη, απάνεμη ή μη ευπρόσδεκτη, καθώς αν γινει το ταξιδι θα γινει με δύο παιδιά ή και για τα ξενοδοχεία και τις παροχές τους ευπροσδεκτη.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Στο Μαυροβούνι, λίγο παραδίπλα από το σημείο που φαίνεται στο χάρτη το ξενοδοχείο, από την παραλία και προς τη μύτη, έχω βουτήξει πριν πολλά χρόνια. Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες, αλλά οπωσδήποτε δεν ενθουσιάστηκα.

Σίγουρα θα εξακολουθεί να μαζεύει αρκετό κόσμο από την περιοχή και όχι μόνο, αλλά το σημαντικότερο που πρέπει να ψάξεις, είναι το θέμα της ζέστης. Και από προσωπική εμπειρία και από φίλους που έκαναν camping στο Μαυροβούνι, ξέρω ότι η περιοχή υποφέρει από τη ζέστη, γιατί δε φτάνει εύκολα το βοριαδάκι.
Αυτό, από την άλλη όμως σημαίνει ότι συνήθως έχει ήρεμη θάλασσα, εκτός αν πιάσουν νοτιάδες.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Σε ευχαριστω anny, βασικά λόγω του μωρου (6 μηνών τώρα) ψάχνω ολες τις επιλογες στην ηπειρωτική ελλάδα και οχι ιδιαίτερα μακριά, οποτε έιμαι συνειδητοποιημένος ότι πρέπει να κάνω καποιους συμβιβασμους και να θυσιάσω τις καταγάλανες θάλασσσες του ιονίου και του αιγαιου
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σημείωσε πως αν πιάσει αέρας στην περιοχή του Μαυροβουνίου, είναι πολύ δυνατός και δυσκολεύει τις όποιες δραστηριότητες, εκτός από το surf.
Μήπως να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για το άλλο μέρος? Θεωρώ ότι ίσως να είναι καλύτερο για την περίπτωσή σου.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μήπως να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για το άλλο μέρος? Θεωρώ ότι ίσως να είναι καλύτερο για την περίπτωσή σου.
Όπως; Εχω ψαχθεί και για Ερμιόνη και συγκεκριμένα στο Πορτο Υδρα.
Μεσσηνία πήγα και περσι, Πήλιο επίσης εχω πάει πολλάκις, όπως και Κυλλήνη και περιξ.
Αγία Αννα Εύβοιας για τους γνωστούς λόγους αποκλείεται, Τολό δε νομίζω. Καμία άλλη ίδεα λοιπόν;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.046
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom