Μάλι Μάλι και επικινδυνότητα

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάνω που είχα αρχίσει να το ψάχνω επισταμένως, μαθαίνω από άτομα που βρίσκονται εκεί ότι έχει αυξηθεί η επικινδυνότητα και ο καλύτερος τρόπος προς στιγμήν να το επισκεφτεί κανείς είναι μόνο με οδηγό.
Εχει κανένας εμπειρία από πρόσφατη επίσκεψη; Φίλοι που πήγαν λίγα χρόνια πριν το είχαν βρει ήσυχο.
Μάλλον αυτή η κατάσταση ήταν παροδική δυστυχώς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πάνω που είχα αρχίσει να το ψάχνω επισταμένως, μαθαίνω από άτομα που βρίσκονται εκεί ότι έχει αυξηθεί η επικινδυνότητα και ο καλύτερος τρόπος προς στιγμήν να το επισκεφτεί κανείς είναι μόνο με οδηγό.
Εχει κανένας εμπειρία από πρόσφατη επίσκεψη; Φίλοι που πήγαν λίγα χρόνια πριν το είχαν βρει ήσυχο.
Μάλλον αυτή η κατάσταση ήταν παροδική δυστυχώς.
Πήγαμε πριν 7 χρόνια και ήσυχο δεν ήταν. Και απαγωγές γίνονταν κι επιθέσεις ισλαμιστών και εξάρσεις επιδημιών είχε.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πήγαμε πριν 7 χρόνια και ήσυχο δεν ήταν. Και απαγωγές γίνονταν κι επιθέσεις ισλαμιστών και εξάρσεις επιδημιών είχε.
Πριν επτά χρόνια ναι,και πριν 4 το ίδιο. Είχε καμιά τριετία όμως που είχαν κάπως εξομαλυνθεί τα πράγματα. Δυστυχώς μαθαίνω πως η κατάσταση επιστρέφει στα προηγούμενα δεδομένα. Αν έχει κάποιος πρόσφατες πληροφορίες θα ήταν καλοδεχούμενες. Για την ώρα βλέπω τον προορισμό να απομακρύνεται από τα ταξιδιωτικά μου σχέδια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ο καλύτερος τρόπος προς στιγμήν να το επισκεφτεί κανείς είναι μόνο με οδηγό..
. Για την ώρα βλέπω τον προορισμό να απομακρύνεται από τα ταξιδιωτικά μου σχέδια.
Γιατι δεν κανεις αυτο που βρηκες? Πρεπει ντε κ καλα να πας μονη χωρις πρακτορειο? Κλεισε μια οργανωμενη κ θα δεις μια χαρα τα βασικα, με σχετικη για τη χωρα, ασφαλεια.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γιατι δεν κανεις αυτο που βρηκες? Πρεπει ντε κ καλα να πας μονη χωρις πρακτορειο? Κλεισε μια οργανωμενη κ θα δεις μια χαρα τα βασικα, με σχετικη για τη χωρα, ασφαλεια.
Γιατί δε θέλω έτσι. Προτιμώ να μη πάω καθόλου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γιατί δε θέλω έτσι. Προτιμώ να μη πάω καθόλου.
Τοτε μην πας. Ανεξαρτητη θα εχεις παρα πολλους περιορισμους στις μετακινησεις και οι κινδυνοι πολλαπλασιαζονται. Για οποιον ενδιαφερεται παντως υπαρχουν πρακτορεια που πανε. Ακομα κ στην πιο επικινδυνη τωρα Μπουρκινα...
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.279
Για όποιον ίσως ενδιαφέρεται, μιας και αναφέρθηκε το πρακτορείο, φίλος μου έχει πάει Μάλι με τη Young Pioneer Tours και γύρισε ενθουσιασμένος (τύπος ταξιδιώτη που πάει μόνος εκτός από μη εύκολα προσβάσιμους/ασφαλείς προορισμούς, στους οποίους πάει με ποιοτικά πρακτορεία). Δεν έχω ίδια εμπειρία, απλώς το γράφω αν κάποιος ενδιαφέρεται να το ψάξει. Έχει και ο Κανόνας Μάλι για όποιον θέλει να κοιτάξει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom