Μάλτα Μάλτα για 24 ώρες

antreas_

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Γεια σας!

Δε γράφω συχνά εδώ όμως σας διαβάζω συνέχεια!ωραία παρέα και πολλά βοηθητικά ποστς!

Κάνω κάτι για πρώτη φορά,έκλεισα εισιτήρια για Μαλτα για ....μόνο 1 ημέρα!
Με πολύ φτηνά εισιτήρια γιατί όχι να μην περάσεις μια μέρα κάπου αλλου αντί να μείνεις στα ίδια ξανά!

Είδα μια καλή προσφορά της Ryanair (κόστος 30 ευρώ "πήγαινελα") θα ταξιδέψουμε με τον σύντροφο μου αργα το βράδυ Σαββάτου μέσα Μαϊου.Θα διανυκτερεύσουμε και την επόμενη το βράδυ επιστρέψουμε Αθήνα.

Αν είναι καλή ιδέα θα το δούμε...αλλά αν έχετε κάποια τιπς για να μπορέσουμε να συγκεντρωθούμε σε μια περιοχή και να δούμε κάποια βασικά χωρίς να χάσουμε χρόνο θα το εκτιμήσω!

Καλά ταξίδια!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Τελεια ιδεα. Εχω κανει 2 φορες ταξιδι για μια διανυκτερευση.
Μονο Βαλεττα θα πατε, προσοχη στο δωματιο να ειναι κοντα στην αφετηρια λεωφορειου και να εχει λεωφορειο τετοια ωρα.
Καλα να περασετε.
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.341
Αφιερώστε χρόνο να περπατήσετε την Valetta και μπορείτε να χωρέσετε και τις δύο από τις τρεις "πόλεις" απέναντι (εκεί που βγαίνει το καραβάκι αριστερά και δεξιά). Γενικά σε 10-12 ώρες που θα έχετε καθαρές βγαίνει, εκτός αν είστε τύποι που περπατάνε από το καφέ στο εστιατόριο στο παγωτατζίδικο, οπότε μείνετε μόνο Βαλέτα.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες. Μόνο Βαλέττα! Είναι πανεμορφη και αξίζει να την περπατήσεις! Αν σας βγεί ο χρόνος πατε κ απέναντι αλλά μόνο αν σας βγει....μη το βάλετε σώνει κ ντε στόχο και "αδικήσετε" την Βαλέττα!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Θα πρότεινα,αν θέλετε,να πάρετε ένα τουριστικό λεωφορείο να κάνετε ένα γύρο του νησιού, αν σας φτάσει ο χρόνος.
Και συμφωνώ βέβαια με όσους προτείνουν να μείνετε Βαλέτα.
 
Μηνύματα
22
Likes
16
Καλησπέρα σας και από εμένα.
Έχω προγραμματισμένο ταξίδι τον Σεπτέμβρη για ένα ένα 24ωρο ταξίδι στην Μάλτα(Αφού δεν μας κάνει την χάρη η Ryanair να πραγματοποιηθουν πτήσεις weekend ).
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν τελικά τι κάνατε μέσα σε αυτές τις ώρες; Εμείς είμαστε ζευγάρι που δεν σταματάμε να πάρουμε ανάσα, ιδίως όταν έχουμε λίγες ώρες μπροστά μας.
Επίσης φτάνουμε 01.00 π.μ. στο αεροδρόμιο Λουκα. Έχει δρομολόγια για Βαλέτα εκείνην την ώρα;
Προλαβαίνουμε να πάρουμε το Καραβάκι να πάμε απέναντι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom