Μάλτα Μάλτα

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
εμενα μου βγαζει τρελες προσφορες για αυτοκινητο η booking .... ισως και με 17 ε τη μερα... πολυ οικονομικα κ το παιρνεις κ απο αεροδρομιο... αλλα φοβομαστε το "αναποδα" .... και λεμε να μη νοικιασουμε... αν κ ακομα το σκεφτομαστε .... (ο αντρας μου θα οδηγαει , οχι εγω , αν ειναι....) Ετσι κ αλλιως θα μενουμε βαλετα οποτε δεν θα εχουμε πολλα μμμ ... μονο για γκοτζο ... οτι το σκεφτομαστε βεβαια ... το σκεφτομαστε... με το παρκαρισμα τι κανατε; κ αυτο μας προβληματιζει....
 

seventh77

Member
Μηνύματα
17
Likes
27
εμενα μου βγαζει τρελες προσφορες για αυτοκινητο η booking .... ισως και με 17 ε τη μερα... πολυ οικονομικα κ το παιρνεις κ απο αεροδρομιο... αλλα φοβομαστε το "αναποδα" .... και λεμε να μη νοικιασουμε... αν κ ακομα το σκεφτομαστε .... (ο αντρας μου θα οδηγαει , οχι εγω , αν ειναι....) Ετσι κ αλλιως θα μενουμε βαλετα οποτε δεν θα εχουμε πολλα μμμ ... μονο για γκοτζο ... οτι το σκεφτομαστε βεβαια ... το σκεφτομαστε... με το παρκαρισμα τι κανατε; κ αυτο μας προβληματιζει....
Από την προσωπική εμπειρια η οδήγηση στα αριστερά δεν ήταν τελικά μεγάλο θέμα. Γενικά η οδήγηση στην Ελλάδα είναι πιο απαιτητική, μόνο που αυτοί έχουν πολλά roundabout και ανισόπεδους κόμβους που μπορεί να σε μπερδέψουν. Μην ακούτε αποκλειστικά το GPS 🙂
Έχει δημοτικά πάρκινγκ έξω από τη Βαλέτα με 1€ ως μπουρμπουαρ.
Πιστεύω ότι και με τα ΜΜΜ θα δείτε πολλά απλά μην παραλείψετε τη Μεδινα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
εμενα μου βγαζει τρελες προσφορες για αυτοκινητο η booking .... ισως και με 17 ε τη μερα... πολυ οικονομικα κ το παιρνεις κ απο αεροδρομιο... αλλα φοβομαστε το "αναποδα" .... και λεμε να μη νοικιασουμε... αν κ ακομα το σκεφτομαστε .... (ο αντρας μου θα οδηγαει , οχι εγω , αν ειναι....) Ετσι κ αλλιως θα μενουμε βαλετα οποτε δεν θα εχουμε πολλα μμμ ... μονο για γκοτζο ... οτι το σκεφτομαστε βεβαια ... το σκεφτομαστε... με το παρκαρισμα τι κανατε; κ αυτο μας προβληματιζει....
Μια ιδέα λέω αν δεν θέλετε να οδηγήσετε... μπορείτε να πάρετε το διώροφο λεωφορείο που κάνει το γύρο της Μάλτας.Αν είναι για δύο μέρες μπορείτε να δείτε αρκετά μέρη.
Κάποιοι μπορεί να μην συμφωνούν αλλά είναι καλύτερα από το στριμωξιδι στα λεωφορεία.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
170
Likes
60
Μια ιδέα λέω αν δεν θέλετε να οδηγήσετε... μπορείτε να πάρετε το διώροφο λεωφορείο που κάνει το γύρο της Μάλτας.Αν είναι για δύο μέρες μπορείτε να δείτε αρκετά μέρη.
Κάποιοι μπορεί να μην συμφωνούν αλλά είναι καλύτερα από το στριμωξιδι στα λεωφορεία.
Εμείς το περνούμε σε κάθε χώρα αυτό το λεωφορείο...πιστεύω αξίζει γτ βλέπεις πολλά κ διαφορετικά μερη...συνήθως τα πιο αξιολογα
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ναι! το εχουμε και αυτο στο μυαλο... μονο και μονο λογω covid.... και για γκοτζο το καραβι!θα ειμαστε οκ!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αρχες αυγουστου! αν θελετε πειτε μας τι εκδρομες κλεισατε εκει εσεις που πηγατε... ή καποιο αλλο τιπ! Τωρα εβλεπα τον "ευτυχη " στη μαλτα και ειναι τελεια!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
off topic και εγω λιγο αλλα εχει βρει κανεις καμια καλη ιστορια για μαλτα απο το φοροουμ ; που να εχει κ προγραμμα μεσα; βαλτε κανενα λινκ γιατι με ολα αυτα δεν εχω διαθεση να ψαχνω.... και προτασεις για φαγητο αν γινεται; αναζητηση εχω κανει αλλα ελεγα μηπως υπαρχει κατι καλο που μου εχει διαφυγει...εχω παρατηρησει οτι καποια πολυ καλα ειναι 10ετιας και "χανονται..." μεχρι τωρα εχω διαβασει αυτη Ιταλία - Μάλτα - Καλοκαιρινές διακοπές για πάντα… σε Μάλτα και Σικελία!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
off topic και εγω λιγο αλλα εχει βρει κανεις καμια καλη ιστορια για μαλτα απο το φοροουμ ; που να εχει κ προγραμμα μεσα; βαλτε κανενα λινκ γιατι με ολα αυτα δεν εχω διαθεση να ψαχνω.... και προτασεις για φαγητο αν γινεται; αναζητηση εχω κανει αλλα ελεγα μηπως υπαρχει κατι καλο που μου εχει διαφυγει...εχω παρατηρησει οτι καποια πολυ καλα ειναι 10ετιας και "χανονται..." μεχρι τωρα εχω διαβασει αυτη Ιταλία - Μάλτα - Καλοκαιρινές διακοπές για πάντα… σε Μάλτα και Σικελία!
Αυτή εδώ είναι πολυ καλή Μάλτα - Μια βόλτα στη καλοκαιρινή Μάλτα! κ αυτή ωραία κ πρόσφατη Μάλτα - Και Εγενετο... CoronoΜάλτα
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλησπερα, εχετε να προτεινετε κανενα μερος για φαγητο; οχι κυριλε ομως.... και κανενα καλο μπαρακι με προς το ροκ μουσικη; κατα προτιμηση βαλεττα , οχι μονο σλιεμα.... ποπαυ να το βγαλω απο το προγραμμα ετσι; καμια καλη οργανωμενη εκδρομη με καραβακι; ή να παμε γκοτζο με φερυ ; ψαχνω τριπαντβαιζορ αλλα τα βλεπω τα περισσοτερα πολυ γκουρμε και λιγο "χωμενα ... "... Οχι θαλασσινα ομως... σε κρεατακι...
[ USER=28817]Kitten25[/USER] ; ξερεις κατι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
καλησπερα, εχετε να προτεινετε κανενα μερος για φαγητο; οχι κυριλε ομως.... και κανενα καλο μπαρακι με προς το ροκ μουσικη; κατα προτιμηση βαλεττα , οχι μονο σλιεμα.... ποπαυ να το βγαλω απο το προγραμμα ετσι; καμια καλη οργανωμενη εκδρομη με καραβακι; ή να παμε γκοτζο με φερυ ; ψαχνω τριπαντβαιζορ αλλα τα βλεπω τα περισσοτερα πολυ γκουρμε και λιγο "χωμενα ... "... Οχι θαλασσινα ομως... σε κρεατακι...
[ USER=28817]Kitten25[/USER] ; ξερεις κατι;
Πιτσαρία;

Sotto Pizzeria, Βαλέτα - Κριτικές εστιατορίων - Tripadvisor
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom