Μάλτα Μάλτα

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αχαχαχαχα τελικά υπάρχει μαλτεζικη κουζίνα ή όχι ;
υπάρχει..και στο σαιτ του Rubino φαίνεται εξάλλου. όπως φαινεται και η επιρροή από τη γείτονά τους χώρα. καφές, φαγητό, ρούχα όμως ιταλικά=σιγουριά. κι αυτό ισχύει για όλο τον πλανήτη., όχι μόνο για τη Μάλτα..
το περίεργο είναι που δεν επηρεάστηκαν καθόλου από τη μόδα. ενώ πηγαινοέρχονται Κατάνια δεν φαινεται να έχουν πάρει μυρωδιά. το μαρκς εντ σπεν κατι στυλ βασιλεύει.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
συμφωνώ με taver, το νησί μου άρεσε αρκετά. για ολιγοήμερες διακοπές άριστη επιλογή. το φαγητό (φτηνό) θέλει λίγο ψάξιμο. φάγαμε πολύ καλά. σε ιταλικό φυσικά..:xmas_cheesygrin:
Μα και'γω αυτό γράφω λίγο πιο πάνω ότι το βρήκα πολύ συμπαθητικό το νησί και θα ξαναπήγαινα άνετα, απλά ανέφερα αυτά τα δύο θεματάκια που με χάλασαν λίγο αλλά όχι τόσο ώστε να μην ξαναπάω...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
βρήκα μια τριχούλα άγνωστης προέλευσης μέσα στην καρμπονάρα μου
Έεεεελα τώρα κι εσύ, "άγνωστης" προέλευσης... Μα, από τη χώρα που ντύνει, στολίζει, ταΐζει και νοικοκυρεύει όλον τον πλανήτη ήταν... θέλει κι ερώτημα?
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Έεεεελα τώρα κι εσύ, "άγνωστης" προέλευσης... Μα, από τη χώρα που ντύνει, στολίζει, ταΐζει και νοικοκυρεύει όλον τον πλανήτη ήταν... θέλει κι ερώτημα?
Το πρόλαβες :xmas_mrgreen:. Το έσβησα για να μη σοκάρω τους ιταλόφιλους, νόμιζα ότι δεν το είδε κανείς.....:xmas_cheesygrin:.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το έσβησα για να μη σοκάρω τους ιταλόφιλους, νόμιζα ότι δεν το είδε κανείς......
για τη Μάλτα δε λέμε? της Κοινοπολιτείας δεν είναι κι αυτή? του μαρκ εντ κάτι στυλ..
για τις τρίχες βλέπω υπάρχουν εξπέρ που τις αναγνωρίζουν αν προέρχονται από ιταλό σεφ ή πακιστανό λατζερη..κρίμα αλλά τέτοια πείρα δεν έχω..:xmas_cheesygrin:
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
για τη Μάλτα δε λέμε? της Κοινοπολιτείας δεν είναι κι αυτή? του μαρκ εντ κάτι στυλ..
για τις τρίχες βλέπω υπάρχουν εξπέρ που τις αναγνωρίζουν αν προέρχονται από ιταλό σεφ ή πακιστανό λατζερη..κρίμα αλλά τέτοια πείρα δεν έχω..:xmas_cheesygrin:
Ε ναι με τη Μάλτα ξεκινήσαμε μέτα ξέφυγε λίγο...:xmas_cheesygrin:. Η τρίχα είτε από ιταλό ήταν, είτε από πακιστανό, είτε από μαλτέζο δεν αλλάζει κάτι, τρίχα παραμένει.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
κρίμα αλλά τέτοια πείρα δεν έχω..:xmas_cheesygrin:
Μην ανησυχείς, θα την αποκτήσεις σύντομα. Και πιο συγκεκριμένα: Σε 14 μέρες, 16 ώρες και κάτι λεπτά! :xmas_cheesygrin:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε ναι με τη Μάλτα ξεκινήσαμε μέτα ξέφυγε λίγο....
ε δε θέλει κ πολύ. η αερολογία από όλους μας καραδοκεί και απειλεί να κάνει όλα τα θέματα σοσιαλ..κρίμα που εδώ είναι κ ταξιδιωτική ιστορία κ την κάναμε..
η γειτνίαση με την Ιταλία έχει γεμίσει το νησί ιταλικά εστιατόρια που από το ότι είδα είναι ικανοποιητικού επιπέδου. το ίδιο και τα καφέ. με τόσο τουρισμό λογικό είναι, όπως ακριβώς και στα δικά μας νησιά, να θέλει λίγο ψάξιμο για να φας καλά. το εστιατόριο που δώσαμε πριν είναι παραπάνω από καλό και πεντακάθαρο. όποιος θέλει ας δώσει κι άλλες καλές επιλογές.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μην ανησυχείς, θα την αποκτήσεις σύντομα. Και πιο συγκεκριμένα: Σε 14 μέρες, 16 ώρες και κάτι λεπτά! :xmas_cheesygrin:
μην είσαι τόσο σίγουρος..με Μέγιστο πάω. σου λέει κάτι αυτό για χοτελς-εστιατόρια? αν όχι, διάβασε κ μάθε..:xmas_lol:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
μην είσαι τόσο σίγουρος..με Μέγιστο πάω. σου λέει κάτι αυτό για χοτελς-εστιατόρια? αν όχι, διάβασε κ μάθε..:xmas_lol:
Ανυπομονώ να διαβάσω αυτή την ταξιδιωτική ιστορία!! Γιατί και από άλλους που ξέρω, κάτι πεντάστερα χλιδάτα περίμεναν από αυτά που έβλεπαν, και κάτι κατσαρίδες τσαχπίνικες βρήκαν :xmas_lol::xmas_lol:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πολύ σωστά...Το ίδιο και οι εμμονές...
δε λεει να σταματήσει το οφ τοπικ..πρεπει να βγαλουμε άλλοι τις εμμονές τους άλλοι τα κόμπλεξ τους σε ιστορίες άλλων.
εγώ σταματώ εδώ..(και συνεχίζουμε στο σοσιαλ όπου θέλετε..:xmas_cheesygrin:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.714
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom