EasyJet Χειραποσκευη σε Easyjet

μαριλού

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Το μέγεθος της βαλίτσας μου είναι 58 x 36 x 20 , ενω το επιτρεπόμενο όριο είναι 56 x 45 x 25. Θα μου την δεχτούν ως χειραποσκευή, ώστε να την παρω μαζι μου, ή θα αναγκαστω να πληρώσω;;;;;;;

Ίσως η ερώτηση μου να είναι λίγο άκυρη, απλά είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω με την easyjet και δεν ξέρω πόσο αυστηρά είναι τα πράγματα.
;)
 
Last edited by a moderator:

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε θα έχεις πρόβλημα.. Μην ανησυχείς.
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
ουτε εγω νομιζω πως θα εχεις προβλημα.την τοποθετεις αν θες σε μια θηκη που δειχνει ποιο πρεπει να ειναι το μεγεθος της αποσκευης(οπως γινεται και σε αλλες εταιρειες) κατα το check in,αλλα για καθαρα τυπικους λογους!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Αν ταξιδευεις μονο με χειραποσκευη γιατι δεν κανεις online check in? Eτσι ακομα και λιγο μεγαλυτερη να ειναι η βαλιτσα σου κανεις δεν θα το προσεξει την ωρα που επιβιβαζεσαι στο αεροπλανο.
Στην περιπτωση που εχεις και αλλες αποσκευες για να τους παραδωσεις, εχω παρατηρησει οτι ειναι πιο ελαστικοι στις διαστασεις της χειραποσκευης αλλα εχουν ενα θεμα με την ποσοτητα, πρεπει να εχεις μονο μια, αλλα και αυτο εξαρταται απο το αεροδρομιο.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα, ειδικά στη Ελλάδα, δεν θα την κοιτάξουν καν. Εγώ να φανταστείς κουβαλάω σακ-βουαγιάζ και δεν μου έχουν πει ποτέ τίποτα. Απλά προσοχή, ΜΙΑ χειραποσκευή, δηλαδή η προσωπική σου γυναικεία τσάντα πρέπει να είναι μέσα σε αυτή και όχι χωριστά.
Α, και πριν μπεις στο αεροπλάνο, πάρε ένα νεράκι και κανένα κρουασάν από το κυλικείο γιατί μες στο αεροσκάφος όλα είναι φαρμακείο! Καλό ταξίδι!
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
μάλλον δε θα έχεις , γιατι η διάσταση που σου περισσεύει έιναι στο ύψος!(σωστά)?
αν ήταν στο πάχος , θα είχες σίγουρα! και δε μιλάω για πρόβλημα στο ελ. βελ. αλλά στο εξωτερικό.
Εγώ ταξιδευα από Μιλάνο προς Αθήνα και είχα φουσκώσει λίγο τη βαλιτσούλα μου και δε χωρούσε να κατέβει κάτω κάτω στο μεταλλικό κουβούκλιο που σου δίνουν και δε με άφηνε να περάσω!νευράκια τσαταλάκια η Μαρκέλλα...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Απλά προσοχή, ΜΙΑ χειραποσκευή, δηλαδή η προσωπική σου γυναικεία τσάντα πρέπει να είναι μέσα σε αυτή και όχι χωριστά.

Η προσωπική γυναικεία τσάντα δε μετράει ως χειραποσκευή, μπορεί να την κρατάει κανονικά..
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Η προσωπική γυναικεία τσάντα δε μετράει ως χειραποσκευή, μπορεί να την κρατάει κανονικά..
Δεν ισχύει αυτό που λες με την Ίζι. Στο Λοδίνο τις προάλλες δεν με άφησαν να περάσω γιατί κρατούσα το σακ-βουαγιάζ μου και την γυναικεία μου τσάντα. Τελικά αναγκάστηκα να τη στριμώξω στο σακ βουαγιάζ και μόλις περάσω τον έλεγχο να την ξαναβγάλω.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Δεν ισχύει αυτό που λες με την Ίζι. Στο Λοδίνο τις προάλλες δεν με άφησαν να περάσω γιατί κρατούσα το σακ-βουαγιάζ μου και την γυναικεία μου τσάντα. Τελικά αναγκάστηκα να τη στριμώξω στο σακ βουαγιάζ και μόλις περάσω τον έλεγχο να την ξαναβγάλω.
ναι ναι ειδικα απο Αγγλια ειναι αυστηροι σε αυτο !!! και γω ειχα βρεθει να φοραω 3 μπουφαν για να χωσω την τσαντα μου μεσα στη βαλιτσα !!! και απο ολες τις τσεπες μου κρεμοντουσαν διαφορα :haha: παντως αφου με εβαλαν να το κανω για να περασω τον ελεγχο καθισα αμεσως μετα επιδεικτικα και τα ξαναεκανα οπως και δεν ειπε τιποτα ο Αγγλος:D:bleh:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Στην Αγγλια ειναι υπερβολικα σπαστικοι,μην το συζητατε καθολου!!!:mad::mad:
Μπροστα μου μια κοπελιτσα αφου την εβαλαν να μπαινοβγαζει την βαλιτσα της σε εκεινο το κουτι καμια 10ρια φορες,στο τελος αποφασισαν οτι δεν μπαινοβγαινε ανετα....:mad:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Παιδιά τι να πω, κι εγώ Λονδίνο είχα πάει και δεν είχα πρόβλημα ούτε στο πήγαινε ούτε στο έλα! Προσωπική τσάντα και μικρό βαλιτσάκι με ροδάκια! Σας πιστεύω κι εσάς αλλά κι εγώ δε νομίζω να μη θυμάμαι καλά! Μπορεί και να έτυχε!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Δυστυχως η ευτυχως το Λονδινο το χρησιμοποιω συχνα σαν ενδιαμεσο σταθμο και λογω γνωστων.,.Ειναι η πολη που εχω παει πανω απο 10 φορες,εχω χασει το μετρημα...Ειναι πολυ τυπικοι μεχρι αηδιας..Αν εισαι 100% ενταξει ο.κ αλλα το 99,9999 % θα το βρουν και θα στην πουν,δεν υπαρχει περιπτωση! Δεν το ρισκαρω...:rolleyes:
βεβαια εχω κι εγω τον μαγνητη! Οποιος παραξενος πανω μου θα πεσει...:haha:
την τελευταια φορα στο υπερβαρο μου ζυγισανε μεχρι και την ομπρελλα!!!:bleh:
ασε που το σακουλακι με τα καλυντικα απο το βενιζελος,δεν τους αρεσε...με στειλαν πισω να παρω το δικο τους ,κι εγω εχανα την πτηση...:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.421
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom