EasyJet Χειραποσκευη σε Easyjet

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Tί το θες καλέ το τρίποδο κι εσύ, κάνε πιο απλή τη ζωή σου
Για να την απλοποιήσω το παίρνω. Χωρίς τρίποδο ψάχνω να βρω πέτρες, κολονάκια και σκουπιδοτενεκέδες για να στερεώσω τη μηχανή. :) :) :)
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Γιατί νομίζω ότι κάποια αντικείμενα μπορεί να θεωρηθούν "όπλα" και να μη σου επιτρέψουν να τα πάρεις μαζί σου. Μπορεί να κάνω λάθος όμως και να προβληματίζομαι άδικα :)
Για τα αιχμηρα μεταλικα αντικειμενα ειναι αυτο συνηθως, αν εχει αιχμηρη ακρη τοτε δεν θα σε αφησουν μαλον
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Για να την απλοποιήσω το παίρνω. Χωρίς τρίποδο ψάχνω να βρω πέτρες, κολονάκια και σκουπιδοτενεκέδες για να στερεώσω τη μηχανή. :) :) :)
Νομίζω πως κάπου μ'έχεις δεί σ'αυτή τη φάση.............:bleh: Τόσο καλά που το περιγράφεις είναι σα να μ'έχεις δεί. Βάζω και το καπάκι της μηχανής απο κάτω να την φέρω στα ίσια της καμιά φορά, αν και έχω και το μικροσκοπικό τριποδάκι, αλλά καμιά φορά το ξεχνάω.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
35 εκ. ειναι μικρό, δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα, ουτε εχει αιχμηρες άκρες.
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Για να την απλοποιήσω το παίρνω. Χωρίς τρίποδο ψάχνω να βρω πέτρες, κολονάκια και σκουπιδοτενεκέδες για να στερεώσω τη μηχανή. :) :) :)
Χαχα!! Εμένα μου λες... Στις τελευταίες διακοπές το στήριζα σε τοιχάκια και έτρεχα να προλάβω το χρονόμετρο... :haha::haha:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εσύ όχι. Κι εγώ όχι. Κάποιοι άλλοι όμως....
Κακώς το κάνουν. Πάντα υπάρχει ένας περαστικός, ένας βράχος, ένας σκύλος :haha:για να ακουμπησουν τη μηχανή. Ο λόγος που χρειάζεται είναι η φωτογράφηση σε χαμηλές ταχύτητες.
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
τον αυγουστο στο αεροδρομιο της λισαβωνας δεν αφησαν το τριποδακι (30 εκ με θηκη) ως χειραποσκευη. υποχρεωσαν τον ανθρωπο να παει να το βαλει ως extra αποσκευη αφου ειχε ηδη κανει check in.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Μήπως ξέρει κανείς να μου λύσει την εξής απορία. Η easyjet λέει ότι επιτρέπεται χειραποσκευή με συγκεκριμένες διαστάσεις. Μέτρησα εχθές μία που έχω και η μία διάσταση είναι 2εκ μεγαλύτερη. Θα μου την περάσουν ως χειραποσκευή ή θα έχω πρόβλημα;;;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μήπως ξέρει κανείς να μου λύσει την εξής απορία. Η easyjet λέει ότι επιτρέπεται χειραποσκευή με συγκεκριμένες διαστάσεις. Μέτρησα εχθές μία που έχω και η μία διάσταση είναι 2εκ μεγαλύτερη. Θα μου την περάσουν ως χειραποσκευή ή θα έχω πρόβλημα;;;
Αν την μετρήσουν και δεν μπαίνει στο κουτί ή περισσεύει από πάνω θα έχεις πρόβλημα. Αν νομίζεις ότι πατιέται, είναι μαλακή και θα χωράει άνετα στο κουτί τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom