Μήλος Μήλος - Διαμονή

Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μήλος,Πλάκες,Διαμονή Ξενοδοχεία,Ξενοδοχεία,Ξενοδοχεια,Πετρινέλα

Αυτο ειναι...δεν εχω ξαναπαει κ δεν ξερω ακριβως πως ειναι...αλλα για την τιμη αυτη εγω δεν ζηταω κ παρα πολλα...

Ελπιζω να βρεις...

Στην δικη μου ερωτηση δεν ξερεις κανεις να με διαφωτισει???
Τι ακριβως ρωτας;;; Αφου στο λινκ που μας δινεις γραφει τις αποστασεις.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Αν εχει παει κανεις και ξερει πιο συγκεκριμενα ;)

Επειδη οσο κ να εψαξα την περιοχη πλακες δεν την βρηκα :D
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Αν εχει παει κανεις και ξερει πιο συγκεκριμενα ;)

Επειδη οσο κ να εψαξα την περιοχη πλακες δεν την βρηκα :D
Οκ. Δες αυτο το ξενοδοχειο: Booking.com: ξενοδοχείο Vivere A Plakes/Milos, Πλάκα, Ελλάδα. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
και δες τι λεει: "Το Vivere A Plakes είναι ένα συγκρότημα κυκλαδίτικου στιλ στο γραφικό χωριό Πλάκες της Μήλου, ακριβώς στις παρυφές της Πλάκας. Το λιμάνι του Αδάμαντα και η πόλη απέχουν 4,5χλμ."

Οπως καταλαβαινεις κι αν τα λενε σωστα παραπανω οι πλακες μαλλον ειναι στη πλακα για την οποια εχω ακουσει τα καλυτερα.;)
 

gg_nefeli

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Καλημερα!
Σκεφτομαι να παω μεσα αυγουστου μηλο και θα αρχισω απο σημερα να ψαχνω δωματια κτλ!Διαβασα τη στηλη κ σημειωσα ολα τα δωματια που εχουν αναφερθει για να παρω τηλ!Σε αυτο που χρειαζομαι βοηθεια ειναι να μου πειτε που με συμφερει να κλεισω γιατι μεταφορικο δεν παιζει. Πλακα η Αδαμαντα?Με τα μεταφορικα ξερει κανεις τι παιζει?
Ευχαριστω :)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Θεωρώ την Πλάκα πιο όμορφο-γραφικό μέρος, αλλά από τη στιγμή που δεν έχεις μεταφορικό μέσο σαφώς θα προτιμήσεις τον Αδάμαντα...
Γενικά έχει τακτικά συγκοινωνία, αλλά θεωρώ ότι θα πρέπει να νοικιάσετε μεταφορικό μέσο (κατά προτίμηση μηχανάκι) έστω για 2-3 μέρες για να πάτε στις πιο απομακρυσμένες παραλίες...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Η Μήλος χωρίς μεταφορικό είναι δύσκολη περίπτωση. Έχει πάμπολλες παραλίες, κάποιες από τις οποίες θέλουν αυτοκίνητο ή μηχανάκι. Κοιτάξτε το λίγο καλύτερα και με τις συγκοινωνίες αλλά θεωρώ πως θα ταλαιπωρηθείτε αρκετά χωρίς δικό σας μέσο.
 

Avgousta*

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λασίθι
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας, Ισλανδια
Χαιρετώ όπους τους συνταξιδιώτες! Έχω 2 ερωτήσεις για Μήλο: 1) Η περιοχή Αγία Κυριακή έχει δυσκολη πρόσβαση από πλευράς κατάστασης οδικού δικτύου; Το μέσο θα είναι μάλλον μηχανάκι. Αν έχει βρεθεί κανεις προς τα εκεί, ή ακόμα καλύτερα αν έχει μείνει στην περιοχή αυτή ας με διαφωτίσει. 2) Το χωριό Πλάκες βρίσκεται σε ύψωμα ή κοντα στη θάλασσα; Έχω βρεί δωμάτιο σε άκρως δελεαστική τιμή αλλά δυστυχώς οι φωτογραφίες δε δείχνουν τη θέα που η ιδιοκτήτρια υποστηρίζει πως είναι πολύ καλή! Βοηθείστε να τα κλείσω και να αρχίσω τη μελέτη παραλίας,ταβέρνας,καφε κοκ.!!!!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Καλημέρα! Το 2008 που είχα πάει ο δρόμος για την Αγ. Κυριακή ήταν στενός χωματόδρομος, αλλά ήταν σε λογικά πλαίσια, δεδομένου ότι πήγαμε εμείς με αυτοκίνητο. Για το δεύτερο δεν θυμάμαι να σε διαφωτίσω!;)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
1. Η Αγία Κυριακή έχει χωματόδρομο, αλλά είναι εύκολος είτε με αυτοκίνητο, είτε με μηχανάκι. Μη σε απασχολεί...
2. Οι Πλάκες, Πλάκα κλπ. είναι σε ύψωμα
 

Avgousta*

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λασίθι
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας, Ισλανδια
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Έκλεισα στις Πλάκες τελικά!! Ο συνδιασμός τιμής-χώρου δεν άφηνε πολλά περιθώρια!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αν επέστρεφα ποτέ στη Μήλο θα έμενα στην Πλάκα σίγουρα.
Να περάσετε καλά και ΜΗΝ χάσετε τις ημερίσιες εκδρομές με ιστιοπλοικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom