Μήλος Μήλος - Διαμονή

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
καλο ακουγεται..μονο 25 ευρω τη μερα για 4 νυχτες?το εκλεισες?πηρες τηλ και στο ξενοδοχειο?
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
καλη διαμονη.παντως θα ειναι τελεια!δεν θα χει και πολυ κοσμο..δωματιο εκλεισες κανονικο η το παραδοσιακο?
 

danisg

Member
Μηνύματα
33
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
καπου στην Ευρώπη..
Λοιπόν, επαναφέρω το θέμα στο προσκήνιο, καθώς το μόνο που θελω να διευκρινήσω είναι η διαμονή. Από την ανάγνωση του θέματος βλέπω καλές τιμές και είμαι αισιόδοξος.
Από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου σε ταξίδια στην Ελλάδα, διαπίστωσα ότι τα καλύτερα δωμάτια τα βρήκα χωρίς να τα κλείσω. Πηγαίνω πάντα με τον αδερφό μου και τα κορίτσια.. μόλις φτάνουμε στον προορισμό, αφήνουμε τα κορίτσια για καφέ και το πολύ σε μια ώρα επιστρέφουμε και τις παίρνουμε για να πάμε στα δωμάτια. Ποτέ δε συνάντησα πρόβλημα και μάλιστα εκείνη την ώρα κάνεις καλά παζάρια και πετυχαίνεις τιμές, γιατί διαπραγματεύεσαι δωμάτια που πιθανότατα θα μείνουν άδεια! Και έρχομαι στην ερώτηση:
Είναι αυτό εφικτό για τη Μήλο? Λέτε να δυσκολευτούμε να βρούμε από 24 έως 28 Ιουλίου δωμάτια στα 40 Ευρώ χωρίς να κλείσουμε? Δεν με ενδιαφέρει το μέρος, ούτε η θέα.. μόνο να είναι σχετικά καθαρά... Θα υπάρχει όχημα. Οι τιμές φέτος είναι και λίιιιιγο πιο κάτω, όπως έμαθα... Τί λέτε???
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Λοιπόν, επαναφέρω το θέμα στο προσκήνιο, καθώς το μόνο που θελω να διευκρινήσω είναι η διαμονή. Από την ανάγνωση του θέματος βλέπω καλές τιμές και είμαι αισιόδοξος.
Από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου σε ταξίδια στην Ελλάδα, διαπίστωσα ότι τα καλύτερα δωμάτια τα βρήκα χωρίς να τα κλείσω. Πηγαίνω πάντα με τον αδερφό μου και τα κορίτσια.. μόλις φτάνουμε στον προορισμό, αφήνουμε τα κορίτσια για καφέ και το πολύ σε μια ώρα επιστρέφουμε και τις παίρνουμε για να πάμε στα δωμάτια. Ποτέ δε συνάντησα πρόβλημα και μάλιστα εκείνη την ώρα κάνεις καλά παζάρια και πετυχαίνεις τιμές, γιατί διαπραγματεύεσαι δωμάτια που πιθανότατα θα μείνουν άδεια! Και έρχομαι στην ερώτηση:
Είναι αυτό εφικτό για τη Μήλο? Λέτε να δυσκολευτούμε να βρούμε από 24 έως 28 Ιουλίου δωμάτια στα 40 Ευρώ χωρίς να κλείσουμε? Δεν με ενδιαφέρει το μέρος, ούτε η θέα.. μόνο να είναι σχετικά καθαρά... Θα υπάρχει όχημα. Οι τιμές φέτος είναι και λίιιιιγο πιο κάτω, όπως έμαθα... Τί λέτε???

τσεκαρε εδω
http://www.athenatravel.gr/accomodation.php?lang=en

καπου λεει online booking στα δεξια.βαλε ημερες κ θα σου βγαλει καταλυματα κ τιμες.
επισης μπορεις να μπεις στο booking.gr και μπορεις εκει να βλεπεις κ σχολια πελατων για το καθε καταλυμα.επισης σχολια θα βρεις και στο tripadvisor.com.
ελπιζω να βοηθησα.θα περασετε τελεια!ειναι πολυ ωραιο νησι με ωραιες θαλασσες!για οτιδηποτε αλλο μη διστασεις να ρωτησεις.
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
http://www.booking.com/searchresult...skip_disamb=1&search_form_id=164c8edf4be70042
τσεκαρε εδω
http://www.athenatravel.gr/accomodation.php?lang=en

καπου λεει online booking στα δεξια.βαλε ημερες κ θα σου βγαλει καταλυματα κ τιμες.
επισης μπορεις να μπεις στο booking.gr και μπορεις εκει να βλεπεις κ σχολια πελατων για το καθε καταλυμα.επισης σχολια θα βρεις και στο tripadvisor.com.
ελπιζω να βοηθησα.θα περασετε τελεια!ειναι πολυ ωραιο νησι με ωραιες θαλασσες!για οτιδηποτε αλλο μη διστασεις να ρωτησεις.
 

danisg

Member
Μηνύματα
33
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
καπου στην Ευρώπη..
Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Το booking το έχω δουλέψει για εξωτερικό. Το athenatravel φαίνεται ενδιαφέρον. Ωστόσο θα το ρισκάρω παιδιά, δεν θα κλείσω τίποτε.. Ωραία όλα αυτά, αλλά όπως είπα πριν, πετυχαίνεις απίθανες τιμές όταν βλέπεις τα δωμάτια, πριν τα κλείσεις.. Έχεις το πλεονέκτημα.. Επίσης, αν δε σου αρέσει, φεύγεις.. Πολλές φορές η διαδικασία αυτή (άφιξη, αναζήτηση δωματίου, εγκατάσταση) είναι πιο απλή από το να ψάχνεις τον ξενώνα που έχεις κλείσει και μπορεί να απογοητευτείς με αυτό που θα βρείς, πράγμα ψυχολογικά μοιραίο για το ξεκίνημα των διακοπών... Και δεν πιστεύω να υπάρχει μέρος που να μην υπάρχουν δωμάτια... Βέβαια, προλαβαίνετε να μου αλλάξετε τη γνώμη, αν υπάρχει λόγος ;)..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom