Μήνας μέλιτος αργα μεν αλλά....sos sos sos

oidipodas

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Καλησπέρα σε όλους/όλες τους ταξιδιάρηδες...Νέο μέλος κ εγώ, ανακάλυψα το site λίγο καθυστερημένα ομολογώ αλλά καλιο αργά παρά ποτέ...

Λοιπον για να μην σας κουραζω πολυ θα μπω κατευθείαν στο ψητό....Παντρεμένος εδώ κ δύο μηνάκια κοντά ψάχνω να βρω κ εγώ εναν ιδανικό προορισμό για τον "μήνα του μέλιτος"....Οι συνθήκες δεν μας επέτρεψαν να πάμε κάπου καπάκι μετά τον γάμο μας οποτε το τρενάραμε για Χριστούγεννα κ μετά.....

κ ενώ είχαμε κατασταλάξει για Αυστρία που είναι ο μεγάλος μου καημός έφαγα το κόλλημα με τα τροπικά μέρη που είναι ακόμα μεγαλύτερος....

Για να μην σας ταλαιπωρώ άλλο θα σας πω τι έχω κατα νου κ όπως μπορείτε βοηθάτε....

Περίοδος ταξιδιού απο φέτος το Δεκέμβρη μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι, δεν βιαζόμαστε αρκεί να πάμε σε καλή περιοδο αφου στα τροπικα νησια παιζει θεμα απο τα λιγα που ξερω (μουσωνες κτλ)

Budget γύρω στα 5000 κ για τους δυο μας

Διαρκεια 10-15 ημέρες

Ριχνοντας μια ματιά ομολογώ οτι έπαθα μεγαλη ζημιά με τα bora bora αλλά το κόστος ειναι τεράστιο εκτος κ αν κάνω λαθος (4000 έκαστος...)

Μπαλί απόσο διαβασα εδω μέσα ειναι ψιλομαπα ή τουλαχιστον δεν ξετρελλάθηκαν κ πολλοί....

Μαλδίβες από κατι γνωστούς έμαθα ότι παιζουν καρχαριακια, σαλάχια κτλ κ δεν τρελλαίνομαι...Συγνώμη ρε παιδιά αλλά τι να την κάνω την καλύτερη παραλία του κοσμου αν δεν μπορω να κολυμπησω παρα μονο να καθομαι σχεδον ακινητος....Οχι ευχαριστω....

Μαλαισια - Ταυλανδη δεν γνωριζω πολλα οπότε περιμένω γνωμες...

Σευχελλες ακούω οτι ειναι σουπερ αλλά πολλα ξενοδοχεία ρε παιδιά, πολύς κόσμος κτλ....Εγω το εξωτικό μέρος το έχω στο μυαλό μου ερημιά εντελώς ή οσο γίνεται τουλαχιστον (για αυτο κ το κολλημα με τα μπορα μπορα).....

Εν ολιγοις ενα νησακι tropical, να πεσω σε καλη περιοδο κ οχι πολυ βαβουρα.....Οχι κ ερημια βεβαια αλλα οσο γινεται πιο ησυχα....Όπως εχουνε οι περισσοτεροι θέλω να πιστευω ενα εξωτικο νησακι στο μυαλο τους....

Ξαπλωστρα, φοινικες, παραλια για οσκαρ κ αραλικι.....

Σας ευχαριστω εκ των υστερων.....Βοηθατε αδελφια....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
sos sos sos...
Αν θέλεις παραλίες μόνο μείνε ελλάδα..ειλικρινά αυτο που ψάχνεις τόσο μακρυά δεν θα΄χει κάτι καλύτερο...
Αν βάλεις και άλλα ζητούμενα μέσα δεν θα απογοητευτείς!
Στα μέρη αυτά συνήθως καταλήγεις να κάνεις μπάνιο στις πισίνες για διάφορους λόγους.
Το μόνο μέρος που μπορώ να σκεφτώ για σένα και έχω πάει ειναι η Μαδαγασκάρη..
βλέπω δεν το έχεις στα σχέδια..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καραιβική. το μπάτζετ είναι υπεραρκετό.
για να μην πω πάλι κρουαζιέρα κ γίνω παλι βαρετός..
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Μια ζωη την εχουμε ρε Οιδιποδα κανε την υπερβαση
Tourism Cook Islands

Αμα δεν πας τωρα ...ποτε θα πας???:surf1:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Θα συμφωνησω με τη ρενατα - δεν εχω παει σε πολλα εξωτικα μερη αλλα εχω διαβασει αρκετα, αν θελεις κρυσταλλινα νερα και αραλικι μεινε ελλαδα. Αν θελεις να γνωρισεις πολιτισμους και εισαι αποφασισμενος να γυρνας 12 ωρες τη μερα γιατι αλλιως δεν βγαζει το ταξιδι τα λεφτα του υπαρχουν πολλες προτασεις. Οσο για τον ετεροχρονισμο του γαμηλιου μη σκας, εγω το εκανα μετα 1 χρονο.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Γιατί το παιδεύεις βρε οιδίποδα? Αφού και εσύ Ταυλάνδη θα καταλήξεις.
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Γιατί το παιδεύεις βρε οιδίποδα? Αφού και εσύ Ταυλάνδη θα καταλήξεις.
εκτος κι αν επιμεληθεις εσυ της οργανωσης και του μεινει αξεχαστο!!:bleh:
Η Ταυλανδη παντως εχει ακομα απειραχτα μερη και ειναι και οικονομικη. Μια βολτα απο τις ιστοριες που εχουν γραφτει εδω μεσα θα σας βαλει πολλες ιδεες.
υγ. να ζησετε!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εν ολιγοις ενα νησακι tropical, να πεσω σε καλη περιοδο κ οχι πολυ βαβουρα.....Οχι κ ερημια βεβαια αλλα οσο γινεται πιο ησυχα....Όπως εχουνε οι περισσοτεροι θέλω να πιστευω ενα εξωτικο νησακι στο μυαλο τους....

Ξαπλωστρα, φοινικες, παραλια για οσκαρ κ αραλικι.....
Συμφωνω για τα νησια Cook , αλλα αν σου πεφτουν μακρια , τοτε:

Φιλιππινες - το Boracay ειναι πανεμορφο , εχει οση ησυχια θελεις αφου στη Λευκη παραλια απαγορευονται τα μηχανοκινητα , αλλα εχει και μερη για διασκεδαση και ποτο:

Μεξικο - Tulum , playa paraiso:



Αγιο Δομηνικο - Σαμανα και γενικως Καραιβική , οπως λεει και ο Samion.

Και μην ακους αυτους που σου λενε για Ελλαδα...εδω θα εισαι ολη σου τη ζωη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.819
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom