Μήπως έχουμε τάσεις φυγής;

Πιστεύετε πως έχουμε γενικότερα τη τάση να φεύγουμε;


  • Total voters
    25

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Καμια φορα οταν θελω παρα πολυ να φυγω, να ταξιδεψω και το ονειρευομαι καθημερινα, αναρωτιεμαι μηπως εχω τασεις φυγης. Και τοτε απαριθμω τους λογους για τους οποιους θελω να ταξιδεψω σε ολο το κοσμο.:rolleyes: Η αληθεια ειναι οτι δε με κανει κατι να θελω να εξαφανιστω για λιγο ή για πολυ αλλα υποσυνειδητα δε ξερω τι συμβαινει. :roll:

Εχετε κανει ποτε καποια τετοια παρομοια σκεψη; :cool:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Είναι Σάββατο μεσημέρι. Έχει μια φανταστική μέρα και κάθεσαι στο ts αναρωτιέσαι αν έχεις τάσεις φυγής. :roll:

χμ.... δε νομίζω

άντε σε καμιά παραλία τώρα να σου φύγουν και οι τάσεις...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Είναι Σάββατο μεσημέρι. Έχει μια φανταστική μέρα και κάθεσαι στο ts αναρωτιέσαι αν έχεις τάσεις φυγής. :roll:

χμ.... δε νομίζω

άντε σε καμιά παραλία τώρα να σου φύγουν και οι τάσεις...
οχι... αναρωτιωμουν καιρο αλλα δεν ανοιγα το θεμα fitziano. παραλια δυσκολο, μαλλον για διαβασμα με βλεπω εξου και οι τασεις!:bleh:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μονίμως... άλλο αν δεν είναι εφικτό
Οπότε αρκούμαι σε ταξίδια εικονικής πραγματικότητας
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Τάση φυγής. δηλ μανία καταδιώξεως. αν σε κυνηγά η εφορία ή να σε βάλουν φυλακή, δικαιολογημένος. Αν όμως αυτά δεν συμβαίνουν, τότε έχεις σοβαρό πρόβλημα. Χρειάζεσαι ψυχανάλυση...Ξαφανίστηκε και η Αμάντα να μας τα πει...κάπου στη Μύκονο κυκλοφορεί...
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ο άνδρας μου συνέχεια μου λέει "κατέβα από το γαλάζιο(μισώ το ροζ) συννεφάκι σου μονίμως έχεις το μυαλο σου σε ταξίδια" διαρκώς ψάχνω να βρω που να πάω είτε μόνη είτε με παρέα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Manelaki το να θελεις να κανεις συνεχεια ταξιδια δεν ειναι ταση για φυγη, ειναι ταση για χαρα!Που ειναι λοιπον το παραλογο?;)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Manelaki το να θελεις να κανεις συνεχεια ταξιδια δεν ειναι ταση για φυγη, ειναι ταση για χαρα!Που ειναι λοιπον το παραλογο?;)
Σ'εμενα το λες; Μαλλον τα μαθηματα στη σχολη μ'εχουν επηρεασει. Ουτε εγω νιωθω ετσι αλλα εχω γνωρισει ατομα τα οποια δε μπορουν να σταθουν σ'ενα μερος ουτε μηνα και απλα το σκεφτηκα λιγο βαθυτερα.
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Σιγά μη δεν έχω τάσεις φυγής...συνέχεια όμως..!!

Η μόνη διαφορά όμως είναι ότι η φυγή η δικιά μου έχει πάντα ένα προορισμό

που εξαρτάται απο το τι εποχή είναι..

Αφού το κουσούρι το έχω..είπα να το εκμεταλευτώ κιόλας..!!!

Και τώρα που γράφω να φύγω θέλω..έτσι και μόνο απλά για να φύγω...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Σ'εμενα το λες; Μαλλον τα μαθηματα στη σχολη μ'εχουν επηρεασει. Ουτε εγω νιωθω ετσι αλλα εχω γνωρισει ατομα τα οποια δε μπορουν να σταθουν σ'ενα μερος ουτε μηνα και απλα το σκεφτηκα λιγο βαθυτερα.
Υπαρχουν ομως και τα αλλα ατομα που μολις ακουνε για ταξιδι λενε ''παλι θα τρεχεις, τι το θες, εξοδα και σιγα το σπουδαιο...''Απο αυτα τα ατομα να εχεις τασεις φυγης.:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom