ΗΠΑ Μήπως τελικά ο Χριστόφορος Κολόμβος ήταν Έλληνας?

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία! highlight, τα παπουτσια του Forrest Gump!:clap:

ΥΓ, θέλουμε κι άλλες φωτό!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τώρα τη διάβασα, ευχαριστούμε πολύ! :clap:

Πήρα γεύση από καλιφόρνια 20 μέρες πριν την κάνω για κει!! :)

Λευτέρη οι φωτογραφίες είναι απίθανες, αν έχεις κι'άλλες κοπάνα τες!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
ήθελα να διευκρινήσω: ότι γράφεται στην ιστορία είναi απόλυτα αληθές έκτος της παραγράφου με τα ονόματα των ferry (samion...):p προσπάθησα να βάλω και τιμές σε όσα θυμόμουν κι ας είναι αυτό λίγο κουραστικό, παρεπιπτόντως η βόλτα με το ελικόπτερο κόστιζε 165$ perperson και η τότε ισοτιμία ήταν 1/1.18$ (τυχερούλη δευκ το δολλάριο βουλιάζει εδώ και μία βδομάδα!)
οι φώτο φυσικά είναι δικές μου εκτός του πίνακα :( που πλέον κοστίζει 2450$
μήπως να βάλει 1$ κάθε μέλος? τι λες φανταστικέ δευκ? τι θα μου τον πάρεις δώρο?
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
ήθελα να διευκρινήσω: ότι γράφεται στην ιστορία είναi απόλυτα αληθές έκτος της παραγράφου με τα ονόματα των ferry (samion...):p
:haha::haha::haha: Κι εγώ που νόμιζα.....

(Και για όσους δεν κατάλαβαν, πλάκα ήταν!!!!) :clap::clap::clap:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
μα καλα πως και την ειχα αδιαβαστη αυτην την ιστορια?τελειο το ταξιδι ,σουπερ το κλεισιμο αλλα ακομα πιο τελειος ο ξαδερφος!μου φαινεται πρεπει να παω να τον συναντησω:haha::haha: και εις αλλα με υγεια leftrisb:clap:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.780
Με αφορμή ότι η ιστορία σου μπήκε κεντρική σελίδα τη διάβασα (μου είχε διαφύγει το ομολογώ) και την απόλαυσα πραγματικά! Να 'σαι καλά!:)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Πολύ καλός!
Καταπληκτική η αφήγησή σου!
Πραγματικά γέλασα με την ψυχή μου!
Να 'σαι καλά και να μας διηγηθείς και άλλες!


 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πολυ καλη...Ευχαριστω πολυ!!!!Καλα βρε παιδι σε μπουντρουμιασαν κιολας αυτοι οι αθεοφοβοι??? ΙQ ραδικιου οι κινεζοαμερικανοι...Επρεπε να σε βαλουν σε VIP αιθουσα!!!!Την αλλη φορα ομως θα πας προετοιμασμενος!!!!!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Μολις διαβασα την ιστορια σου! Φοβερη! Μια αορια εχω μονο. ΠΟυ ειναι αυτος ο πινακας να τον δουμε και εμεις? Και η ζωγραφος ειναι η ludmila gayvoronsky? Αν ναι, τοτε πρεπει να χτυπας το κεφαλι σου που δεν πηρες τον πινακα. Τσαμπα ηταν!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Μολις διαβασα την ιστορια σου! Φοβερη! Μια αορια εχω μονο. ΠΟυ ειναι αυτος ο πινακας να τον δουμε και εμεις? Και η ζωγραφος ειναι η ludmila gayvoronsky? Αν ναι, τοτε πρεπει να χτυπας το κεφαλι σου που δεν πηρες τον πινακα. Τσαμπα ηταν!
βασικά έχεις 2 απορίες....:bleh: οπότε

  1. τον πίνακα δε τον λέμε για να μην μας τον πάρουν....:haha:
  2. όχι μιλάμε για άλλη ζωγράφο;)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
ο έρωτας με περίμενε στην πρώτη γουλιά καθώς το chardonnay του kendall jackson ήταν απλά το καλύτερο που είχα δοκιμάσει (8$) από αυτού του είδους κρασιά του νέου κόσμου και η πολιτεία αυτή φημιζόταν γι΄αυτά, η γνωριμία μας με τον kendall έμελλε να είχε και συνέχεια
τελικά δεν είμαι η μόνη μεγάλη προσωπικότητα που είναι φαν του κυρίου kj...:D
Τι πίνει ο Μπαράκ Ομπάμα;
asup.kathimerini.gr_kathnews_photos_08_12_08_08_12_08_259477_71.jpg
asup.kathimerini.gr_kathnews_images_dot_clear.gif
Μπορεί ο νεοεκλεγείς πρόεδρος των ΗΠΑ, στη συγκεκριμένη φωτογραφία, να υψώνει ένα ποτήρι μπίρας στην υγεία των οπαδών του που τον επευφημούν, όμως το αγαπημένο του ποτό είναι άλλο: το Chardonnay του οινοποιείου Kendall-Jackson. Σε συνέντευξή του είχε δηλώσει πως στο σπίτι της οικογένειας, στο Σικάγο, πάντα υπήρχε ένα μπουκάλι από αυτό το καλιφορνέζικο κρασί. Και η εταιρεία παραγωγής, τώρα που επίκειται η μετακόμιση του Μπαράκ Ομπάμα στην Ουάσιγκτον, άδραξε την ευκαιρία: του έστειλε μερικά κιβώτια για προσεχή χρήση. Αλλωστε, η παράδοση απαιτεί όλα τα κρασιά που σερβίρονται στις επίσημες εκδηλώσεις του Λευκού Οίκου να είναι αμερικανικά.
Για την ιστορία: το συγκεκριμένο Chardonnay ήταν το αγαπημένο κρασί και ενός άλλου Αμερικανού προέδρου, του Ρόναλντ Ρέιγκαν.
πηγη: kathimerini
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom