Μία Βοηθεια -Easyjet πακετο πτήση-ξενοδοχειο και ακύρωση πτήσης

Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Καλημέρα,

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.....

Πακέτο Easy jet - ξενοδοχειο για σήμερα 1/12 - 5/12 και καπάκι ανακοίνωση ότi το Gatwick είναι κλειστό έως τουλαχιστον αυριο το πρωί στις 06:00.

Τα πάντα πληρωμένα on line με VISA. Ποιες είναι οι υποχρεώσεις της εταιρείας;
1. μεταφορά σε άλλη ημερομηνία;
2. Total Refund
3. Κατι άλλο;

ευχαριστώ εκ των προτέρων
:killme:
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Καλημέρα,

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.....

Πακέτο Easy jet - ξενοδοχειο για σήμερα 1/12 - 5/12 και καπάκι ανακοίνωση ότi το Gatwick είναι κλειστό έως τουλαχιστον αυριο το πρωί στις 06:00.

Τα πάντα πληρωμένα on line με VISA. Ποιες είναι οι υποχρεώσεις της εταιρείας;
1. μεταφορά σε άλλη ημερομηνία;
2. Total Refund
3. Κατι άλλο;

ευχαριστώ εκ των προτέρων
:killme:
Κανονισμοί του Μεταφορέα | easyJet.com

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2004R0261:20050217:EL:PDF

Αυτά τα λινκ μου τα έστειλε η latina. Σε αυτήν την περίπτωση το αεροδρόμιο ειναι κλειστό λόγω χιονόπτωσης έτσι???? Δεν φταίει η εταιρεία..Αλλά λογικά θα γίνει αλλαγή ημερομηνίας. Να είσαι stand by...
Σπάσιμο..........
Οσο για το ξενοδοχείο παρε αμέσως τηλ και εξήγησε την κατάσταση. Εάν εκλεισες μέσω booking ή κάτι παρόμοιο πάρε εκεί τηλ. Εγώ δεν είχα σκεφτεί να το κάνω και πήρα εκ των υστέρων και μου είπαν ότι επρεπε να τους πάρω αμέσως για να το διευθετήσουν.
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Σ'ευχαριστώ LIDA. Όλα αλλάξαν για την επόμενη εβδομάδα...... τα αεροπορικά χωρίς καμία επιβάρυνση (έστειλαν αρχικά SMS και e-mail) σε καλύτερη πτήση, το ξενοδοχείο ακυρώθηκε και αυτό χωρίς επιβάρυνση και τα προπληρωμένα εισητήρια του Gatwick express ισχύουν κανονικά για ένα μήνα. Αν ο καιρός βελτιωθεί ....όλα super

Κάτι παράξενο .... όταν άλλαξα τα αεροπορικά μου ζήτησε τους αριθμούς των διαβατηρίων .... κάτι που γίνεται για πρώτη φορά με την easy. Ξέρει κανείς κατι γι' αυτό; Κάπου το είχε πάρει το ματι μου σε topic πριν καιρό αλλά δε μπόρεσα να το ξαναβρώ....
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Σ'ευχαριστώ LIDA. Όλα αλλάξαν για την επόμενη εβδομάδα...... τα αεροπορικά χωρίς καμία επιβάρυνση (έστειλαν αρχικά SMS και e-mail) σε καλύτερη πτήση, το ξενοδοχείο ακυρώθηκε και αυτό χωρίς επιβάρυνση και τα προπληρωμένα εισητήρια του Gatwick express ισχύουν κανονικά για ένα μήνα. Αν ο καιρός βελτιωθεί ....όλα super

Κάτι παράξενο .... όταν άλλαξα τα αεροπορικά μου ζήτησε τους αριθμούς των διαβατηρίων .... κάτι που γίνεται για πρώτη φορά με την easy. Ξέρει κανείς κατι γι' αυτό; Κάπου το είχε πάρει το ματι μου σε topic πριν καιρό αλλά δε μπόρεσα να το ξαναβρώ....
Ολα καλά λοιπόν!!!Πολύ χαίρομαι!!!
Οταν εκλεισες το εισιτήριο δεν σου έστειλαν μετά e-mail με τον κωδικό και ένα link που ζητούσαν στοιχεία ΙD ή διαβατηρίου???Γιατί σε μένα πριν 5 μερες που έκλεισα μου τα ζήτησαν.
 

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
Κι εμένα πέρσι ακυρώθηκε πτήση EasyJet λόγω κακοκαιρίας, ζήτησα επί τόπου total refund, έστειλα τα χαρτιά που μου ζήτησαν και μετά από 3 μήνες μου τα επέστρεψαν στην πιστωτική μου. Το ξενοδοχείο δυστυχώς το είχαμε κλείσει από το hotels.com και δεν ακύρωναν ανήμερα, έπρεπε να είχαμε ειδοποιήσει 24 ώρες πριν, μας είπαν από το ξενοδοχείο ότι δεν έχει επιστροφή χρημάτων παρόλο που ήταν προπληρωμένο όλο το ποσό. Ευτυχώς είχε μια πτήση η SwissAir την ίδια ώρα περίπου με την EasyJet και δεν χάσαμε τα λεφτά του ξενοδοχείου! Καλό σου ταξίδι, να περάσεις τέλεια!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Το ξενοδοχείο δυστυχώς το είχαμε κλείσει από το hotels.com και δεν ακύρωναν ανήμερα, έπρεπε να είχαμε ειδοποιήσει 24 ώρες πριν, μας είπαν από το ξενοδοχείο ότι δεν έχει επιστροφή χρημάτων παρόλο που ήταν προπληρωμένο όλο το ποσό.
Σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή με το hotels.com ή booking, το ξενοδοχείο δεν το ενδιαφέρει. Και εγώ δεν το ήξερα αλλά πήρα τηλ μετά και με ενημέρωσαν.
 

markosemm

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ακριβώς η ιδια φάση ετυχε και σε μένα!!

Ειχα κλεισει απο Θεσσαλονίκη-Gatwick για 1-5 Δεκεμβριου, και ευτυχως το αλλαξα για Κυριακη 5 αναχωρηση. Παραλιγο να το αλλαξω για τη σημερινη ακυρωμενη πτηση!!

Στην αρχη μου ειπαν πως μπορουν να μου αλλαξουν μονο την αναχωρηση και οχι την επιστροφη, αλλα ευτυχως μετα απο κανα δυο τηλεφωνα αυτο αλλαξε.

Με το ξενοδοχειο ολα καλα, ειχε αλλες 2 ακυρωσεις λογω Gatwick

Παιζει να ακυρωθει ΚΑΙ η πτηση της Κυριακης? Να δω αν θα σπασω ρεκορ γκαντεμιας... :xmas_mrgreen:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom