Μία πόλη, μία φωτογραφία....

maddie96

Member
Μηνύματα
14
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ούσα εντελώς άσχετη από αρχιτεκτονική, νιώθω πως αυτή η φωτογραφία αντιπροσωπεύει το Παρίσι (τραβηγμένη από το διαμέρισμα της φίλης που με φιλοξενούσε).
IMG_20190812_184932.jpg


Και μία βραδινή (καθαρά τουριστική).
IMG_20190812_220015.jpg
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
οοο...δεν ξερω...εμενα μου αρεσει το Tübingen...
εχει παλια πολη, ωραια στενακια, να φας να πιεις κλπ, εχει το ποταμι για βαρκαδα...μπορεις να αραξεις σε 1002 σημεια διπλα στο ποταμι, να φας παγωτο στις σκαλες του δημαρχειου, το βρισκω τελειο αλλα για τα δικα μου γουστα.
το Ludwigsburg την εχει δει καπως πιο καλλιτεχνικη φυση. Ισως εχει πιο πολλα να δεις αν εισαι λιγο προς την τεχνη (σιγουρα δηλαδη εχει ). Αλλα επειδη εγω δεν ειμαι καθολου δεν το εχω ψαξει. Σαν πολη ομως δεν μου λεει και πολλα..

να στο πω αλλιως
το ενα ειναι μια πολη οικολογικη....ολοι με τα ποδηλατα, λιγο ετσι κατασταση ολοι μαζι και αγαπημενοι, το περιβαλλον πανω απο ολα, η φυση κλπ πΑΡΑ πΟΛΛΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ
το αλλο ειναι λιγο πιο ψηλομυτικο με το παλατι, τα θεατρα και τις οπερες κατα διαστηματα....

ισως ειναι μια φαση Βερολινο vs Αμβουργο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
οοο...δεν ξερω...εμενα μου αρεσει το Tübingen...
εχει παλια πολη, ωραια στενακια, να φας να πιεις κλπ, εχει το ποταμι για βαρκαδα...μπορεις να αραξεις σε 1002 σημεια διπλα στο ποταμι, να φας παγωτο στις σκαλες του δημαρχειου, το βρισκω τελειο αλλα για τα δικα μου γουστα.
το Ludwigsburg την εχει δει καπως πιο καλλιτεχνικη φυση. Ισως εχει πιο πολλα να δεις αν εισαι λιγο προς την τεχνη (σιγουρα δηλαδη εχει ). Αλλα επειδη εγω δεν ειμαι καθολου δεν το εχω ψαξει. Σαν πολη ομως δεν μου λεει και πολλα..

να στο πω αλλιως
το ενα ειναι μια πολη οικολογικη....ολοι με τα ποδηλατα, λιγο ετσι κατασταση ολοι μαζι και αγαπημενοι, το περιβαλλον πανω απο ολα, η φυση κλπ πΑΡΑ πΟΛΛΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ
το αλλο ειναι λιγο πιο ψηλομυτικο με το παλατι, τα θεατρα και τις οπερες κατα διαστηματα....

ισως ειναι μια φαση Βερολινο vs Αμβουργο
Υποθέτω ότι το Αμβούργο είναι το ψηλομύτικο...Δεν διαφωνώ απλά για να το επιβεβαιώσω...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ναι....αν και το Αμβουργο εχει το St. Pauli που μονο ψηλομυτικο δεν ειναι αλλα εκτος αυτης της περιοχης την εχουν δει καπως πιστευω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.676
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom