Ηνωμένο Βασίλειο Μαγευτική Σκωτία

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
εκτός από τη Γη???
ας αναστενάξω και εγώ για σκωτία...άάάάάάχχχ:klaps: αυτή η χώρα είναι ένα ταξίδι στο μεσαίωνα...!!!!! Ευτυχία νασαι καλά για την λεμπτομερέστατη περιγραφή σου:clap:
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τα πάντα όλα...
για δωσε πληροφοριες για το προγραμμα των πτησεων σας.

αν βρω κατι αλλο θα ενημερωσω.
Φθάνω Λονδίνο 2/8 στις 9¨30 το πρωί παραλαμβάνω οικογένεια που είδη βρίσκεται εκεί και ενοικιάζουμε αυτοκίνητο.
Ανεβαίνουμε προς τα πάνω με πρώτη διανυκτέρευση στο York.
Την επομένη πάμε πρός Εδιμβούργο για 2 διανυκτερεύσεις 3-5/8.
Στη συνέχεια ανεβαίνουμε προς Inverness και εκεί είναι που ακόμα δεν έχουμε καταλήξει για το που και πόσο θα μείνουμε γιατί δεν μπορούμε να βρούμε εύκολα διαμονή.
Απ'ότι βλέπω για διανυκτέρευση στo Isle of skye είναι αδύνατο, οπότε θα το κάνουμε σε μονοήμερη με διανυκτέρευση κάπου αλλού ίσως κάπου στο Fort William και στη συνέχεια να κατέβουμε προς Stirling με άλλη 1 διανυκτέρευση εκεί.
Συνεχίζουμε προς Chester για άλλη μία διανυκτέρευση και μετά μέσω Portmeirion καταλήγουμε στο χωριό της γυναίκας μου Ystradowen έξω από το Cardiff.
Το αυτοκίνητο θα το έχουμε για άλλη μία εβδομάδα και στις 16/8 που φεύγουμε θα το αφήσουμε πάλι στο Gatwick.
Η σκέψη είναι για συνολικά 7 διανυκτερεύσεις αλλά και 1 παραπάνω να χρειαστεί θα την προσθέσουμε και αυτή.
 

Attachments

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
φαινεται τελειο, σας ζηλευω!!!!!!!!!!!
θα προτιμουσα ινβερνες αντι φορτ ουιλιαμ ,ελπιζω να βρειτε καταλυμα.
επισης και το στερλινγκ ηταν πανεμορφο!!!!!!!!
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τα πάντα όλα...
φαινεται τελειο, σας ζηλευω!!!!!!!!!!!
θα προτιμουσα ινβερνες αντι φορτ ουιλιαμ ,ελπιζω να βρειτε καταλυμα.
επισης και το στερλινγκ ηταν πανεμορφο!!!!!!!!
Inverness σίγουρα θα μείνουμε 1 ή 2 νύχτες.
Το site που μου είπες έχει πολύ πράγμα και έχω στείλει γύρω στα 200 emails.:shock:
Ευτυχώς έχω πάρει και θετικές απαντήσεις ειδικά για Εδιμβούργο αλλά και για το Isle of skye, οπότε το ψάξιμο συνεχίζεται...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
πολυ χαιρομαι!!!!!!!
μ' αυτα και μ' αυτα , ξαναθυμαμαι το ταξιδι μου στη σκωτια και ειναι ολα τοσα ζωντανα στο μυαλο μου.νιωθω απεραντη νοσταλγια..........
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
είπα....να εμπλουτίσω την ιστορία με μερικές φωτογραφίες (τώρα , που έχω μάθει τον τρόπο:haha::haha:)


 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
μια ερώτηση το distillery που βρίσκεται? αν και έχω πάει ήδη 2 φορές στη σκωτία συγκεκριμένα στο edinburgh και γλασκώβη αυτά τα χριστούγεννα που θα ξαναπάω θέλω να δω και κάτι διαφορετικό...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
μια ερώτηση το distillery που βρίσκεται? αν και έχω πάει ήδη 2 φορές στη σκωτία συγκεκριμένα στο edinburgh και γλασκώβη αυτά τα χριστούγεννα που θα ξαναπάω θέλω να δω και κάτι διαφορετικό...
βρίσκεται πάνω απο την μικρή πόλη Pitlochry ,βόρεια του Εδιμβούργου προς Ινβερνές.
μάθε τις ώρες λειτουργίας-ξεναγήσεων πριν το επισκεφτείς(αξίζει τον κόπο .....και το malt είναι απλά θεικό!!!!!)
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
ευχαριστώ πολύ !!! θα ρωτήσω την αδερφή μου που μένει εκεί ... !!!! αρκεί να μην χιονίζει αν και χλωμό το βλέπω!!!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Ανατολική ακτή
Γήπεδα γκολφ



crail


st andrews
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom