Μαδαγασκάρη Μαδαγασκάρη πληροφορίες!!!

Kalm

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ωραια θα το δω. Θυμασαι ποσο περιπου σας κοστισε ο οδηγος;τον ειχατε σε ολο το ταξιδι σας;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
ναι τον ειχαμε σε ολο το ταξιδι εκτος στο νησακι Σ Μαρι...απο οτι θυμαμαι για 24 μερες εκει και τα αεροπορικα απο Μιλανο βγηκαν 2500 ευρω...
 

Kalm

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Αν παω τανα και ψαξω εκει για οδηγο θα ειναι ευκολο να βρω κατι;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
θεωρω πως ναι αλλα θα ειναι καλυτερα αν εχεις βρει νωριτερα χωρις να χανεις χρονο ψαχνοντας εκει..
 

natassakats

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα
Θα πάμε με τον άντρα μου Μαδαγασκάρη τον Απρίλη και οποιεσδήποτε πληροφορίες θα τις εκτιμούσα.Σκεφτόμαστε να κάνουμε την διαδρομη στον ποταμό Chiribihina , στα κανάλια pangalanes, να πάμε στο πάρκο Isalo, Masoala και τέλος στο νησί Sant Marie. Έχω 16 βράδια σύνολο στην Μαδαγασκάρη. Βγαίνει? Μήπως παραλείπω κάτι καλύτερο ή κάτι απο τα παραπάνω δεν αξίζει και πολύ τον κόπο κατά την γνώμη σου? Επίσης χρειάζομαι να κρατάω απο εδώ σκηνή για το ποτάμι ή μπορώ να βρω και εκεί? Μήπως μπορεί κάποιος να μου συστήσει κάποιο οδηγό και αν θυμάται κάποιος περίπου σε τί τιμές κυμαίνονται οι χρεώσεις πάνω κάτω για οδηγούς, παρκα , εσωτερικές πτήσεις κλπ. Είναι καλύτερο να κλείσω οδηγό από εδώ ή να βρω εκεί? Είναι μονόδρομος οι εσωτερικές πτήσεις αν θέλω να πάω πχ απο Τάνα προς Μασοάλα και Sant Marie ή μπορώ να πάω και με αυτοκίνητο και οδηγό. Οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία εννοείται θα είναι ευπρόσδεκτη .Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει

Αν παω τανα και ψαξω εκει για οδηγο θα ειναι ευκολο να βρω κατι;
Καλησπέρα. Αναρωτιέμαι αν πήγες τελικά στην Μαδαγασκάρη για να σε ρωτήσω κάποια πράγματα καθώς έχω προγραμματίσει ταξίδι για 2 με 22 Απριλίου

Άρτι αφιχθείς από Μαδαγασκάρη θα προσπαθήσω να έρθω κι εγώ !!!
Καλησπέρα
Διάβασα ότι πήγες πρόσφατα Μαδαγασκάρη και οποιεσδήποτε πληροφορίες θα τις εκτιμούσα καθώς δεν υπάρχει κάποια πρόσφατη ιστορία.Σκεφτόμαστε να κάνουμε την διαδρομη στον ποταμό Chiribihina , στα κανάλια pangalanes, να πάμε στο πάρκο Isalo, Masoala και τέλος στο νησί Sant Marie. Έχω 16 βράδια σύνολο στην Μαδαγασκάρη. Πιστεύεις ότι βγαίνει? Μήπως παραλείπω κάτι καλύτερο ή κάτι απο τα παραπάνω δεν αξίζει και πολύ τον κόπο κατά την γνώμη σου? Επίσης χρειάζομαι να κρατάω απο εδώ σκηνή για το ποτάμι ή μπορώ να βρω και εκεί? Μήπως έχεις να μου συστήσεις κάποιο οδηγό και αν θυμάσαι περίπου σε τί τιμές κυμαίνονται οι χρεώσεις πάνω κάτω για οδηγούς, παρκα , εσωτερικές πτήσεις κλπ. Πιστεύεις είναι καλύτερο να κλείσω οδηγό από εδώ ή να βρω εκεί? Είναι μονόδρομος οι εσωτερικές πτήσεις αν θέλω να πάω πχ απο Τάνα προς Μασοάλα και Sant Marie ή μπορώ να πάω και με αυτοκίνητο και οδηγό. Πολλά σε ρώτησα ..το ξέρω..Και στα μισά να μου απαντήσεις, πραγματικά θα σου είμαι υπόχρεη!
 
Last edited by a moderator:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
τι ωραια ειναι υπεροχη χωρα. ειχα παει χρονια πριν και το νησι sant Marie απιστευτο .. να γυρισεις το νησι με τις καταπληκτικες παραλίες και κυριως την cocotery... παταξε απο Τανα για εκει, και απο οτι θυμαμαι μολις που προλαβα τη διεθνη πτηση μιας και οι ακυρωσεις και αναβολες των εσωτερικων πτησεων ητνα συνηθες φαινομενο. επισης περασα και εγω το καναλι. εμεινα στο Ankani Nofy . Γενικα το δικο μου ταξιδι ηταν 23 μερες..ειχα κλεισει οδηγο και αμαξι απο εδω οπως και τα αεροπορικα και ξενοδοχεια..
Νοτια στο παρκο ισαλο αν εχεις χρονο κανε τη πεζοπορια προς τη πισινα αξιζει περνοντας απο ενα σκληρο τοπιο.. Εκτος τη πτηση προς και απο το νησι δεν ειχα αλλη οσο για τις τιμές θεωρω πως εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε οποτε θα εχουν αλλαξει πολυ.
.. καλο σου ταξιδι ειναι μια πολυ ομορφη χωρα..
 

natassakats

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
τι ωραια ειναι υπεροχη χωρα. ειχα παει χρονια πριν και το νησι sant Marie απιστευτο .. να γυρισεις το νησι με τις καταπληκτικες παραλίες και κυριως την cocotery... παταξε απο Τανα για εκει, και απο οτι θυμαμαι μολις που προλαβα τη διεθνη πτηση μιας και οι ακυρωσεις και αναβολες των εσωτερικων πτησεων ητνα συνηθες φαινομενο. επισης περασα και εγω το καναλι. εμεινα στο Ankani Nofy . Γενικα το δικο μου ταξιδι ηταν 23 μερες..ειχα κλεισει οδηγο και αμαξι απο εδω οπως και τα αεροπορικα και ξενοδοχεια..
Νοτια στο παρκο ισαλο αν εχεις χρονο κανε τη πεζοπορια προς τη πισινα αξιζει περνοντας απο ενα σκληρο τοπιο.. Εκτος τη πτηση προς και απο το νησι δεν ειχα αλλη οσο για τις τιμές θεωρω πως εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε οποτε θα εχουν αλλαξει πολυ.
.. καλο σου ταξιδι ειναι μια πολυ ομορφη χωρα..
Σε ευχαριστω για την απαντηση! Η σληθεια εινσι ανυπομονω. Ποσες μερες πιστευεις οτι χρειαζονται για το saint Marie κ ποσες για τα καναλια;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
sto Sant Marie 2 καθαρες μερες εκει ειναι οκ..
τωρα στο καναλι εξαρταται απο που θα μπεις και που θα πας.. εγω εκανα αλλες 3 νομιζω..γιατι το περασα με μια λαντζα αργα...λογω θαλασσοταραχης..
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Γύρισα απο Μαδαγασκαρη τον Νοέμβριο που μας πέρασε...μπορω να σου δώσω πολλές πληροφορίες !! Μπορούμε να μιλήσουμε οποτε θες! Ειναι πανέμορφη χώρα !!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γύρισα απο Μαδαγασκαρη τον Νοέμβριο που μας πέρασε...μπορω να σου δώσω πολλές πληροφορίες !! Μπορούμε να μιλήσουμε οποτε θες! Ειναι πανέμορφη χώρα !!!
Γιατί δεν γράφεις εδώ να "ακούσουμε" κι εμείς; Και καμιά ιστοριούλα; ε; :rolleyes:
 

natassakats

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Σκεφτόμαστε να κάνουμε την διαδρομη στον ποταμό Chiribihina , να διασχίσουμε τα κανάλια pangalanes, να πάμε στο πάρκο Isalo ή στο Ranomafana , εν συνεχεία να πάρουμε πτήση απο Τάνα για να πάμε στο Masoala και τέλος για δύο μέρες στο νησί Sant Marie . Έχω 16 βράδια σύνολο στην Μαδαγασκάρη. Φτάνουμε 5 Απριλίου και επιστρέφουμε 22 Απρίλη. Πιστεύεις ότι βγαίνει όλο το παραπάνω αναλογιζόμενος τις αποστάσεις και τους χρόνους τους ? Μήπως παραλείπω κάτι καλύτερο ή κάτι απο τα παραπάνω δεν αξίζει και πολύ τον κόπο κατά την γνώμη σου ώστε να το αφήσω. Επίσης χρειάζομαι να κρατάω απο εδώ σκηνή για το ποτάμι ή μπορώ να βρω εκεί να αγοράσω? Μήπως έχεις να μου συστήσεις κάποιο οδηγό και αν θυμάσαι περίπου σε τί τιμές κυμαίνονται οι χρεώσεις πάνω κάτω για οδηγούς, παρκα , εσωτερικές πτήσεις κλπ. Πιστεύεις είναι καλύτερο να κλείσω οδηγό από εδώ ή να βρω εκεί? Είναι μονόδρομος οι εσωτερικές πτήσεις αν θέλω να πάω πχ απο Τάνα προς Μασοάλα και Sant Marie ή μπορώ να πάω και με αυτοκίνητο και οδηγό.
Εν τω μεταξύ έστειλα μαίλ σε ένα οδηγό που μου σύστησαν για το ποτάμι και μου έβγαλε ένα πρόγραμμα 7 ημερών (που δεν του το ζήτησα η αλήθεια είναι) γιατί λέει το κάνει πακέτο και ήθελε 1200 ευρώ (600 ευρώ ανά άτομο) !Έπαθα ένα σοκ με την τιμή. Sorry για το κατεβατό...
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Γιατί δεν γράφεις εδώ να "ακούσουμε" κι εμείς; Και καμιά ιστοριούλα; ε; :rolleyes:
Ειναι στα άμεσα σχέδια μου!!Απλα δεν προλαβαίνω και ξερω οτι πρέπει να την ανεβάσω τελειωμένη....γιατι άμα αρχίσω παλι λιγο λιγο δεν θα την τελειώσω!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.705
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom