Ισπανία Μαδρίτη και επιμέρους εκδρομές...

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω θα σου προτεινω μια εναλλακτικη πολη παλι κοντα στη Μαδριτη.Ειναι η Αβιλα.Οι φιλοι που με φιλοξενουσαν Μαδριτη μου ειχαν προτεινει να παμε εκει καλυτερα αντι του Τολεδο .Εγω επελεξα το γνωστοτερο Τολεδο ..αλλα βλεποντας φωτο τωρα ...ισως να εκανα και λαθος ,αν και το Τολεδο ηταν πολυ ομορφο και αυτο.
http://www.destination360.com/europe/spain/madrid/avila
Παντως η Μαδριτη ειναι μια υπεροχη πολη !!!!Εχω τις καλυτερες εντυπωσεις ...μου αρεσε το χρωμα και η ζωντανια της .
 

ΣΚΥΡΟΣ1

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Σ ευχαριστω Κλεοπατρα , απ ότι βλεπω σε φωτογραφιες ολες οι περιξ πολεις είναι πολυ ωραιες !!Μακαρι να επισκεφθουμε κανα δυο ..Δυστυχως δεν εχουμε πολλες μερες στην διαθεση μας ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τολέδο ασυζητητί. Αλλά να μείνετε και το βράδυ, με το που φέυγουν τα πούλμαν (άπειρα) και κλέινουν τα τουριστομάγαζα, πέφτει κι ένα πολύ όμορφο ημισκότος, καμιά φορά έχει και ομίχλη, είναι μαγικό. Η Άβιλα είναι πανέμορφη για τα τείχη της, η Σεγκόβια μια κλασική όμορφη ισπανική πόλη με ιστορικό κέντρο, αλλά το Τολέδο είναι άλλο πράγμα κυριολεκτικά.
 

ΣΚΥΡΟΣ1

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Σ ευχαριστω, για τις πληροφοριες σου ..ειναι καλη ιδεα ...θα προσπαθησω να το συνδιασουμε ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Βρήκα award tickets για επιστροφή στην Αθήνα από Βαρκελώνη αντί για Μαδρίτη με κόστος μίλις 22 ευρώ στις 12 το βράδυ, πιθανά σενάρια είναι:
1) εσωτερική πτήση με Vueling το απόγευμα με κόστος περίπου 50-60 ευρώ
2) τρένο σε 2.5 ώρες το απόγευμα με κόστος αρκετά μικρότερο - ειδικά για παιδικό εισιτήριο.
3) Αναχώρηση για Zaragoza το πρωί, βόλτα για 4-5 ώρες και μετά τρένο για Βαρκελώνη το απόγευμα.
Τι από τα τρία προτείνετε; Νομίζω πως κλίνω προς το τρένο γιατί είναι λιγότερος ο συνολικός χρόνος ταξιδιού αν βάλει κανείς τις αναμονές στο αεροδρόμιο. Ποιο από τα δύο μέσα όμως, τρένο ή αεροπλάνο θεωρείτε πιο αξιόπιστο από άποψη καθυστερήσεων;
Εννοείται ότι είμαι σε αναμονή για δωρεάν εισιτήρια από Μαδρίτη για Αθήνα και αλλαγή των εισιτηρίων. Αλλά σε περίπτωση που δεν διατεθούν, θα κρατησω ένα από αυτά τα σενάρια.
 

Travelgirl96

Member
Μηνύματα
76
Likes
90
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Βόρειο σέλας
:clap: Καλησπερα,

Θα ταξιδέψω στην Μαδρίτη τον Νοεμβριο για 4 μερες, σκεφτομαι για μονοημερο το Τολέδο ή την Σεγκοβια. Τι μου προτείνετε;

Ευχαριστωωω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.513
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom