Ισπανία Μαδρίτη μετά το Πάσχα. - προτάσεις;;

Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σκεφτόμαστε με παρέα μετά το Πάσχα να πάμε Μαδρίτη για 4 ημέρες.
Μπορείτε να με βοηθήσετε;
Σε ποια περιοχή να ψάξουμε για κατάλυμα; Έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο;

Τι δεν πρέπει να χάσουμε;

Ευχαριστώ!!
;):D:D
 

stamosgr

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία
Σκεφτόμαστε με παρέα μετά το Πάσχα να πάμε Μαδρίτη για 4 ημέρες.
Μπορείτε να με βοηθήσετε;
Σε ποια περιοχή να ψάξουμε για κατάλυμα; Έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο;

Τι δεν πρέπει να χάσουμε;

Ευχαριστώ!!
;):D:D
Επειδή τυχαίνει να μένω εκεί το τελευταίο διάστημα μπορώ να σου πω κάποιες προτάσεις αλλά θα πρέπει να με βοηθήσεις να μου πεις λίγο τα ενδιαφέροντά σας. Μουσεία, κουλτούρα, ψώνια, διασκέδαση, όλα τα παραπάνω;; :lol:

Επίσης για τα ξενοδοχεία θα πρέπει να μου πεις στο περίπου το budget σας και ανάλογα μπορώ να σου προτείνω κάποια, και η περιοχή οπωσδήποτε στο κέντρο.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289

viajes

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Και γω τον προηγούμενο Απρίλιο πήγα,μετά το πάσχα και θεωρώ ότι είναι πολύ καλή εποχή!!
Δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρει να νοικιάσεται διαμέρισμα,εγώ το προτιμώ για πολλούς λόγους
Daily Flat Rental - Apartments - Fully-equipped apartments for vacaction rentals in Madrid Historic Centre.
εμεις μείναμε στο austrias design και είμασταν πολύ ευχαριστημένοι,καθαρό,στο κέντρο και κοντά σε στάση μετρό,βέβαια αν είναι να πατε ζευγάρια δεν θα το πρότεινα γιατί έχει μόνο ένα υπνοδωμάτιο και ένα καναπέ - κρεβάτι .
Η Μαδρίτη κατά τη γνώμη μου είναι πανέμορφη και θα περάσετε τέλεια,είναι πολύ λίγες οι 4 μέρες.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ θα πάω σε δύο εβδομάδες...κι έκλεισα στο Booking.com: hotel Hostal Ballesta, Madrid , Spain - 443 Guest reviews. Book your hotel now!

Επειδή τυχαίνει να μένω εκεί το τελευταίο διάστημα μπορώ να σου πω κάποιες προτάσεις αλλά θα πρέπει να με βοηθήσεις να μου πεις λίγο τα ενδιαφέροντά σας. Μουσεία, κουλτούρα, ψώνια, διασκέδαση, όλα τα παραπάνω;; :lol:

Επίσης για τα ξενοδοχεία θα πρέπει να μου πεις στο περίπου το budget σας και ανάλογα μπορώ να σου προτείνω κάποια, και η περιοχή οπωσδήποτε στο κέντρο.
Πάνω κάτω, για τα περισσότερα έχουμε ενημερωθεί, αλλά δεν μας δίνεις και καμιά πληροφορία για ψώνια; Που μπορούμε να βρούμε καλές τιμές;
 

stamosgr

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία
Εγώ θα πάω σε δύο εβδομάδες...κι έκλεισα στο Booking.com: hotel Hostal Ballesta, Madrid , Spain - 443 Guest reviews. Book your hotel now!



Πάνω κάτω, για τα περισσότερα έχουμε ενημερωθεί, αλλά δεν μας δίνεις και καμιά πληροφορία για ψώνια; Που μπορούμε να βρούμε καλές τιμές;
Στην οδό Fuencarral (είναι πολύ εύκολο να την εντοπίσετε γιατί βρίσκεται στο κέντρο της πόλης και είναι γωνία με τον κεντρικότερο δρόμο της Μαδρίτης την Gran Via) θα βρείτε πάρα πολλά μαγαζιά με πολύ καλές τιμές.

Αλλά και στην Gran Via θα βρείτε όλα τα μεγάλα γνωστά ισπανικά καταστήματα για άντρες και γυναίκες (mango, springfield, Zara, Pull&bear και πολλά άλλα) σε ελάχιστα καλύτερες τιμές απ'ότι εδώ. Αν δε, έχει ακόμα εκπτώσεις (που πιθανότατα να έχει) τότε θα βρείτε μεγάλη διαφορά στις τιμές.
 
Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Επειδή τυχαίνει να μένω εκεί το τελευταίο διάστημα μπορώ να σου πω κάποιες προτάσεις αλλά θα πρέπει να με βοηθήσεις να μου πεις λίγο τα ενδιαφέροντά σας. Μουσεία, κουλτούρα, ψώνια, διασκέδαση, όλα τα παραπάνω;; :lol:

Επίσης για τα ξενοδοχεία θα πρέπει να μου πεις στο περίπου το budget σας και ανάλογα μπορώ να σου προτείνω κάποια, και η περιοχή οπωσδήποτε στο κέντρο.

Όλα τα παραπάνω.. (μουσεία, κουλτούρα, ψώνια, διασκέδαση, φαγητό..)
budget για διαμονή: παίζει να βρούμε κάτι καλό γύρω στα 60€ το δίκλινο;
thanx!!
 

stamosgr

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία
Όλα τα παραπάνω.. (μουσεία, κουλτούρα, ψώνια, διασκέδαση, φαγητό..)
budget για διαμονή: παίζει να βρούμε κάτι καλό γύρω στα 60? το δίκλινο;
thanx!!
Στην Μαδρίτη αλλά και σε ολόκληρη την Ισπανία, τα πιο οικονομικά ξενοδοχεία είναι τα Hostal (όχι hostel) τα οποία είναι κανονικά δωμάτια με δικό τους μπάνιο κλπ και μπορείς να νοικιάσεις είτε με πρωινό είτε απλή διαμονή. Hostal έχει παντού στην πόλη και με μια απλή αναζήτηση στο google θα βρεις ανάλογα με την κατηγορία που ενδιαφέρεσαι και την τιμή. Τα 60 ευρώ είναι υπεραρκετά για ένα καλό δίκλινο αλλά σίγουρα μπορείς να βρεις και πιο φτηνά.
Επίσης η ημερομηνίες σου πέφτουν και σαβ/κο ίσως σε συμφέρει να κοιτάξεις τις προσφορές στα NH hotels και στα Roomate hotels γιατί κατεβάζουν πάρα πολύ τις τιμές τέλος της εβδομάδας
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Στην Μαδρίτη αλλά και σε ολόκληρη την Ισπανία, τα πιο οικονομικά ξενοδοχεία είναι τα Hostal (όχι hostel) τα οποία είναι κανονικά δωμάτια με δικό τους μπάνιο κλπ και μπορείς να νοικιάσεις είτε με πρωινό είτε απλή διαμονή. Hostal έχει παντού στην πόλη και με μια απλή αναζήτηση στο google θα βρεις ανάλογα με την κατηγορία που ενδιαφέρεσαι και την τιμή. Τα 60 ευρώ είναι υπεραρκετά για ένα καλό δίκλινο αλλά σίγουρα μπορείς να βρεις και πιο φτηνά.
Επίσης η ημερομηνίες σου πέφτουν και σαβ/κο ίσως σε συμφέρει να κοιτάξεις τις προσφορές στα NH hotels και στα Roomate hotels γιατί κατεβάζουν πάρα πολύ τις τιμές τέλος της εβδομάδας
καλησπερα...επειδη θα παω Μαδριτη τον Οκτωβρη αλλα επειδη ταξιδευουμε 3 κοριτσια συνηθως αποφευγουμε για ευνοητους λογους τα hostel. βλεπω οτι στην Μαδριτη πιο καλά συμφερει να νοικιασεις apartment παρα δωματιο σε ξενοδοχειο. Δηλαδη αυτα τα hostal δεν ειναι το ιδιο με τα hostel??ειναι πιο ασφαλή? μπορεις να μου δωσεις οτι πληροφοριες εχεις γι αυτο??

σε υπερευχαριστω
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
γεια χαρα!
πολυ χρησιμες πληροφοριες για ξενοδοχεια και εστιατορια θα βρεις στο www.timeout.com kai sto maribelsguides.com φανταστικος οδηγος για ισπανικες πολεις.
εγω εμεινα σε πανσιον κοντα στην Sol αλλα πιστευω πως η Μαδριτη ειναι σχετικα ακριβη στα καταλυματα,αντιθετα απο το φαγητο ειναι υπεροχο,φαγαμε πολυ καλα ολες τις ημερες αλλα το ειχαμε ψαξει απο μερες.

αν θυμηθω καποια εστιατορια θα ειδοποιησω.
προτινω αφου εχετε λιγες σχετικα μερες βολτα με το bus το διωροφο που σε παει σε 2 διαδρομες πολυ ομορφες,επισκεψη σε 2 -3 μουσεια , shopping εχει πολυ καλο και θα προτινα κατι που δοκιμασα και μου αρεσε πολυ: μαροκινο χαμαμ!
Medina Mayrit hammam ονομαζεται και βρισκεται στο κεντρο στην οδο Αtocha 14 .
ειναι υπεροχο μερος με χαμαμ,κρυες και ζεστες πισινες,ανατολιτικη μουσικη και ατμοσφαιρα φανταστικη.
μπαινουν μαζι και αντρες με γυναικες πρεπει να εχεις μονο μαγιο μαζι σου ολα τα αλλα σου τα δινουν εκει,η τιμη για 2 ωρες ειναι γυρω στα 25 ευρω και περιλαμβανει και τσαι με μεντα,χρηση των ντους και χαλαρωτικο μασαζ 15 λεπτων στο τελος.
αν σας ενδιαφερει εχει site στο internet και πρεπει να κανεις κρατηση τηλεφωνικως.

αυτα!
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Είχα πάει Μαδρίτη το Πάσχα, και έμεινα σ'ένα δίκλινο, σε ξενοδοχείο δίπλα απο μετρό, και 10 λεπτά απο τη Plaza Mayor, και πληρώσαμε 65 ευρώ, χωρίς πρωινό.. αλλά ήταν Πάσχα, οπότε τώρα πιστεύω θα είναι φθηνότερα..

Ήταν πολύ καθαρό, και ανακαινισμένο.. Αυτά είναι τα στοιχεία του
AAE Edreira
Atocha 75 - 2
28012 Madrid
Madrid


Ακόμη ίσως σε συμφέρει να βγάλεις το τουριστικό πάσο για τις συγκοινωνίες, εγώ που χρησιμοποιούσα συχνά το μετρό με βόλεψε.

Επίσης, αφού θα κάτσετε λίγες μέρες, θα σου πρότεινα, να πάρεις το ταξιδιωτικό οδηγό για Μαδρίτη απο τη σειρά Χαρτόπολεις. Έχει περιεκτικές, αλλά όχι τόσο αναλυτικές πληροφορίες, και χάρτες χωρισμένους ανα περιοχή, που βολεύουν πολύ.

Αυτά.. Καλό ταξίδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom