Ισπανία Μαδριτη Βαρκελωνη με τραινο

ougk

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελπιζω Σκανδιναβια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια, Αγ Πετρουπολη
Γειας σας σε ολους θα ηθελα μια βοηθεα την ανοιξη θα παω Ισπανια με την παρεα μου συγκεκριμενα στην Μαδριτη αλλα επειδη θα κατσουμε πολλες μερες λεμε να παμε και Βαρκελωνη.
Σκεφτηκαμε λοιπον αντι να παμε με αεροπλανο να παμε με τραινο να δουμε και την διαδρομη θα ηθελα καποιος να μου πει αν εχει την εμπειρια ποσο ειναι τα λεφτα καθως και ποιο ειδος τραινου να παρουμε διοτι απο οσο γνωριζω εχει και ταχειες και πιο απλα τραινα ευχαριστω εκ τον πρωτερον
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Παρακαλώ κατ' αρχήν να ανοίγετε τα θέματα στο σωστό κομμάτι του φόρουμ και έπειτα να κάνετε καμιά αναζήτηση μήπως αυτό που θέλετε έχει απαντηθεί.

Ευχαριστώ
spor_os
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
γεια σου φιλε, κατι παρομοιο εκανα κι εγω μονο που εκμεταλλευτηκα τη διαδρομη κανοντας στασεις σε διαφορες πολεις στο δρομο. Οπως και να εχει ολα τα δρομολογια και τις τιμες θα τα βρεις εδω: renfe.es

υπαρχουν ειδικες τιμες αν κλεισεις απο πριν μεσω νετ. Μπορει να γλιτωσεις ακομη κ τα μισα λεφτα ενος εισιτηριου!
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Γεια σου και απο μενα!
Να σου πω οτι τρενα υπαρχουν ενα σωρο αλλα κατα κυριο λογο ειναι γρηγορα, το κατευθειαν τρενο κανει μολις 2 ωρες και 45 λεπτα και κοστιζει 130 ευρω! (αν και μπορεις να βρεις μεγαλες εκπτωσεις οπως προαναφερθηκε αλλα κλεινοντας πολυ νωριτερα!)
Ενα αλλο τρενο επισης γρηγορο αλλα με στασεις κανει 110 ευρω και 3 μιση ωρες και νομιζω οτι υπαρχει ενα μονο κανονικο τρενο που κυκλοφορει βραδυ και κοστιζει γυρω στα 50 ευρω (περιπου 8/9 ωρες αν δε κανω λαθος!)
Γενικα ειναι πολυ πιθανο να βρεις αεροπλανο σε πιο καλες τιμες αλλα φυσικα το τρενο ειναι μια εμπειρια! Μπορεις να κανεις το ταξιδι διακεκομενο και να δεις και καποιες περιοχες στη μεση τις διαδρομης (οπως ας πουμε την Zaragoza!:lol:)
Οτι και να κανεις να περασεις καλα!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Γειας σας σε ολους θα ηθελα μια βοηθεα την ανοιξη θα παω Ισπανια με την παρεα μου συγκεκριμενα στην Μαδριτη αλλα επειδη θα κατσουμε πολλες μερες λεμε να παμε και Βαρκελωνη.
Σκεφτηκαμε λοιπον αντι να παμε με αεροπλανο να παμε με τραινο να δουμε και την διαδρομη θα ηθελα καποιος να μου πει αν εχει την εμπειρια ποσο ειναι τα λεφτα καθως και ποιο ειδος τραινου να παρουμε διοτι απο οσο γνωριζω εχει και ταχειες και πιο απλα τραινα ευχαριστω εκ τον πρωτερον
Καλημερα να σου πω και εγω ενα κολπακι,
αμα εισαι κατω απο 26 πηγαινε αγορασε ενα εισητηριο interrail (με τις 3 μερες που ειναι οι λιγοτερες για ισπανια εχει περιπου 70 ευρω) οποτε πληρωνοντας και ενα supplement 10 ευρω τη διαδρομη κανεις τη διαδρομη με το AVE πηγαινε ελα με 90 ευρω αντι 260 που ανεφερε ο φιλος σε προηγουμενο ποστ.Το πιο σημαντικο ειναι οτι πας οποτε θες και το κλεινεις δεν πρεπει να το κλεισεις 2.5 χρονια πριν ;) για να βρεις καλη τιμη ,μπορεις δλδ και την ιδια μερα αν εχει θεσεις το τρενο που θες!
Αν τωρα εισαι πανω απο 26 παλι μπορεις να κανεις το ιδιο απλα νομιζω ειναι λιγο πιο ακριβο το interrail κατα 20-30 ευρω η κατι τετοιο!
 

ougk

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελπιζω Σκανδιναβια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια, Αγ Πετρουπολη
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας θα τις αξιοποιησω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom