Ισπανία Μαδριτη ερχομαι!!! Πληροφοριες παρακαλω!!

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Χαιρεται! Σημερα αποφασισαμε εγω και αλλα τρια ατομα να επισκεφτουμε τη Μαδριτη το Νοεμβρη μου μας ερχεται για τεσσερις νυχτες !! Κοιταξα ηδη για αεροπορικα και βρηκα απο το Ελ.Βενιζελος για Μπαραχας με την Iberia σε τιμες με τ επιστροφης στα 140 ευρω. Θα ηθελα ,αν ξερετε, να μου πειτε αν υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν στο μελλον πιο φτηνα εισιτηρια αλλα κυριως αν γνωριζετε καποιο ξενοδοχειο κεντρικα της Μαδριτης ωστε επειδη οι μερες μας ειναι λιγες να αποφυγουμε τις μεγαλες αποστασεις!! Εχω αρχισει και εγω να ψαχνω αλλα οπως και να χει η προσωπικη σας εμπειρια θα μετρησει παραπανω!!! Σας ευχαριστω πολυ!!


ΥΓ αν κατι στις πληροφοριες που σας δινω δεν ειναι κατανοητο ρωτηστε και θ απαντησω αμεσα!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
140 για Μαδρίτη? έφυγες ολοταχώς! Δηλαδή πόσο πιο φθηνά τα περιμένεις?


Για πληροφορίες εντός του forum: όπως βλέπεις στο post σου, η Μαδρίτη σου δίνει link (είναι μπλε) θα βρεις πολλές πληροφορίες εντός.



Για το ξενοδοχείο στο κέντρο να σημειώσω ότι η Μαδρίτη έχει ιδιαίτερα εκτενές δίκτυο μετρό (αν θυμάμαι καλά καμιά 150αρά στάσεις) που σε πάει παντού. Άρα μπορείς να κοιτάξεις και σε περιοχές εκτός κέντρου.
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μαλιστα!! Δεν το ηξερα οσοναφορα το Link . Χθες εκανα την εγγραφη μου!! Απλα προτιμω το κεντρο γιατι πολυ απλα μ αρεσει ν απολαμβανω μια πολη περπατωντας την! Μπορει να μην σου ακουγεται πολυ λογικο αλλα αυτη ειναι η λοξα ολης της παρεας!! Αν ξερεις και καποιο ξενοδοχειο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!!! Οπως και να χει ευχαριστω πολυ!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αν κάνεις μια αναζήτηση, υπάρχουν ήδη πολλές πληροφορίες και για ξενοδοχεία στο κέντρο της Μαδρίτης. Τα μέλη έχουν προτείνει αρκετά και σε πολύ καλά σημεία.
πχ. ένα σχετικά πρόσφατο θέμα είναι το παρακάτω.
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%DD%F1%EF%F5%F2-%E5%EA%E4%F1%EF%EC%DD%F2.html

Η Μαδρίτη έχει πάρα πολλά ξενοδοχεία και για όλα τα βαλάντια. Άνοιξε ένα χάρτη της πόλης και προσανατολίσου προς την Gran Via, την Plaza Mayor και το σταθμό Sol (αυτό είναι το κέντρο) και ψάξε για ξενοδοχεία από πάνω, από κάτω, αριστερά και δεξιά αυτών.
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Eγω ειχα μεινει στο Velazquez το οποιο ηταν τετραστερο αλλα ειχα βρει πολυ καλη τιμη ενω να ξερεις οτι εχει απαιχτο πρωινο (4 τραπεζια ενα με φρουτα ενα με γλυκα και ενα με τσοριθο χαμον τυρια κλπ ενω ακομα ειχε κ διαιτης πρωινο)
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Παιδια ειλικρινα ευχαριστω παρα πολυ! Οντας καινουριος δεν ξερω ακομα καλα το site ωστε να ξερω ακριβως που θα ψαξω!! Η βοηθεια ειναι πολυ σημαντικη! Και παλι ευχαριστω!!
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Μαλιστα!! Δεν το ηξερα οσοναφορα το Link . Χθες εκανα την εγγραφη μου!! Απλα προτιμω το κεντρο γιατι πολυ απλα μ αρεσει ν απολαμβανω μια πολη περπατωντας την! Μπορει να μην σου ακουγεται πολυ λογικο αλλα αυτη ειναι η λοξα ολης της παρεας!! Αν ξερεις και καποιο ξενοδοχειο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!!! Οπως και να χει ευχαριστω πολυ!!
γεια σου, και εμεις θα παμε Μαδρίτη τον Οκτωβρη και εχουμε κλεισει ξενοδοχειο στο κεντρο κοντα στην puerta del sol και ειναι το παρακατω το οποιο φαινεται πολυ καλο (μας πηγε 1000 ευρω για 9 βραδιες με πρωινο και εχει και ιντερνετ).
φαινεται πολυ καλο παντως...

Hostal Luz, Madrid, Espa?a · Web oficial
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
στη Μαδριτη ειχα μεινει σε εναν ξενωνα πολυ συμπαθητικο και κυριως καθαρο στο κεντρο ,διπλα στην πλατεια Puerta del sol. λεγεται en busca del tiempo αν και δεν ειχε καμμια πολυτελεια δεν ειχα κανενα παραπονο.ηταν αρκετα οικονομικο γιατι στην Μαδριτη βρισκεις ακομα και τους ξενωνες σε υψηλες τιμες,προσεφερε εναν φανταστικο καφε μαζι με πρωινο τυπικα ισπανικο,γλυκο ή αλμυρο.
εχει site οποτε αν σε ενδιαφερει ριξε μια ματια.

εκτος απο τον ξενωνα ,προτεινω μια επισκεψη στο μαροκινο χαμαμ Medina Hayit αν ειστε λατρεις του χαμαμ,μασαζ κλπ,ειναι εκπληκτικο μερος,χαλαρωτικο και οι τιμες του ειναι παρα πολυ λογικες!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Μη φοβηθείς να κοιτάξεις ξενώνες ή ενοικιαζόμενα στο κέντρο, όπως ανέφεραν σχεδόν όλοι πιο πάνω. Εμείς στην Sol από πίσω είχαμε μείνει. Βγαίνεις στην έξοδο και είσαι ένα βήμα από τον κεντρικό πεζόδρομο. Σκέψου στο περίπου την Ερμού πιο μεγάλη και πιο όμορφη ίσως...Έχει όντως φοβερό δίκτυο μετρό, δεν έχεις ανάγκη να βρεθείς από το ένα μέρος στο άλλο. Αλλά για το βράδυ αξίζει όντως η διαμονή στο κέντρο, για όλα τα βαλάντια. Ο ξενώνας δεν είχε πρωινό μεν, αλλά ήταν πάμθηνος δε και πολύ καθαρός για τα 30 ευρώ το βράδυ το 3κλινο!!!..
Θα ψάξω στα χαρτιά μου να βρω το ξενώνα και θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες..:clap:
 

viajante

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ είχα μείνει σε Hostel που λεγόταν Puerta del Sol αν θυμάμαι καλά. Δεν είχε πρωινό αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το επίπεδό του και την τοποθεσία (στην καρδιά της Μαδρίτης, πάνω στην πλατεία,απέναντι από ένα Museo de Jamon και πάρα πολλές επιλογές για nightlife στην ευρύτερη περιοχή)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.923
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom