Μαθήματα ταξιδιων{για νεαρούς}

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Αφιερωμένο καταρχάς στον φιλτάτο shadow88 o oοποίος σε ενα άλλο νήμα έγραψε τα εξής

Γιατί καλέ να μη μένεις σε τέτοια ξενοδοχεία?Τί φώτο θα δείχνω στη γιαγιά μου στο χωριό και στις ξαδέρφες μου για να ζηλεύουν? Θέλω πισίνες ,σπα,ουρανοξύστες ,μπουφέδες κι εκει άκρη άκρη σε μια γωνίτσα να είμαι κ εγώ και να τους κάνω :bleh:.Τέλος του shadow88

Kαταρχάς ο καθένας έχει απο μια μύτη.Και αυτό είναι απολύτως απο μένα απολύτως σεβαστό.

Αν εγώ έδινα στον μακαρίτη τον παππού μου φώτο οτι έμενα σε ένα πολυτελές ξενοδοχείο της Πράγας με πισίνες,πρωινά και άλλα τρυφερά θα μου έδινε μια μουντζα και μπόλικα καντήλια και οπωσδήποτε θα με αποκλήρωνε.Ντάξει δυστυχώς δεν θα έχανα και πολλα μια και ο μακαρίτης έχασε πάρα μα παρα πολλά λεφτά στις γκόμενες και στα τυχερά παιχνίδια.Αλλά το νόημα είναι οτι οι νέοι δεν πρέπει να θεωρούν οτι η ουσία του ταξιδιού είναι το...HILTON.

Είμαι σίγουρος για όλους τους παππούδες και τις γιαγιάδες θα νιώσουν περηφάνεια αν τα εγγόνια τους φέρουν φώτο με καμιά Τσέχα/χο.Για αυτό φιλτάτε shadow88 και οι υπόλοιποι νεαροί μου την βαλίτσα πρέπει να την γεμίσετε με μερικές κούτες προφυλακτικά.Αρκεί να θέλετε να κερδίσετε τον σεβασμό του Μπουκόβσκι,να κάνετε περήφανο τον Χέμινγουει και να γίνετε ήρωας μια νυμφομανής συμμαθήτριας σας,εμού,του νταλικιέρη ή του φαντάρου που φυλάει τα σύνορα για πάρτη σας.Αν θέλετε να σας αγαπάνε είτε ο παππας της ενορίας σας,η γεροντοκόρη γεοτόνισσα σας ή ο μαλάκας 55ανοίξεων ενος ταξιδιωτικού φόρουμ{ονόματα δε γράφω} τότε θα το μετανιώσετε πικρά.

Ολη η Ευρώπη και ειδικότερα η Τσεχία που θα πάει ο φίλος/η 88 έχει εξαιρετικά μπαρ.Οποιος δεν έχει μεθύσει στη ζωή του είτε γίνεται σαν τον Αδόλφο και κάνει πολέμους είτε σαν τους Ταλιμπάν οι οποίοι ρίχνουν κάποια αεροπλάνα σε ουρανοξύστες με συνέπεια να ταλαιπωρούν και μας τους ταξιδιώτες με αεροπλάνο.Μπορεί να μεθύσει,να φλερτάρει.Δε λέω να πάει και σε κάνα μουσείο ώστε να πλακωθεί στο μέλλον με κάποιον μελλοντικό ερωτικό του σύντροφο για τα χρώματα και το νόημα κάποιων ζωγράφων που συνήθως ήταν άφραγκοι και άγνωστοι όταν ζωγράφιζαν.Αλλά η ουσία είναι το φλερτ,ο έρωτας.

Οσο για τον σεξοτουρισμό{που με ειρωνευτηκε στο ίδιο νήμα και ο φιλτάτος GTS}για τους ελευθερους και μη νεαρούς{και όχι μόνο} ταξιδιώτες ένα ταξίδι στη κεντρική Ευρώπη είναι ευλογία.Δεν είχα την τύχη να επισκεφτώ τη Πράγα αλλά γνωρίζω οτι έχει σε αυτού του είδους ενήλικη διασκέδαση εξαιρετική φήμη.Καμιά σχέση με εδώ.Και είναι κρίμα και κατάρα να μην δοκιμάσει ενας αρρένας τουρίστας αυτό το σπορ.Εσείς τι ιστορίες θα θέλατε να πείτε στα εγγόνια σας?Οτι περπατήσατε στη γέφυρα του Καρόλου όπως ο θρύλος ο GTS ή περάσατε μια κολασμένη νύχτα με όμορφες Τσέχες στο Κ5.

Συνεχίζεται μάλλον απο Δευτέρα.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
μ αρέσει που τα λες ......χύμα.!μόνο αν μπορούσες να μας αναφέρεις τα προηγούμενα θέματα στα οποια απαντας στον shadow και GTS για σεξουτουρισμό;για να καταλάβουμε καλύτερα
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οποιος δεν έχει μεθύσει στη ζωή του είτε γίνεται σαν τον Αδόλφο και κάνει πολέμους είτε σαν τους Ταλιμπάν οι οποίοι ρίχνουν κάποια αεροπλάνα σε ουρανοξύστες με συνέπεια να ταλαιπωρούν και μας τους ταξιδιώτες με αεροπλάνο.
Εγώ επειδή δεν έχω μεθύσει ποτέ, αφήνω στην κρίση σου να μου πεις αν είμαι Αδόλφος ή Ταλιμπάν.

Αλλά η ουσία είναι το φλερτ,ο έρωτας.
Για τη ζωή βεβαίως και η ουσία είναι ο έρωτας, συμφωνώ. Πρώτον τι σχέση έχει αυτό σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ και μάλιστα σε θέμα "μαθήματα ταξιδιών", δεύτερον αυτά που περιγράφεις μάλλον σε one night stands παραπέμπουν παρά σε έρωτα, και τρίτον ποιος έβαλε ταμπέλες στον κόσμο που μένει σε καλύτερα ξενοδοχεία ότι είναι ανίκανος να ερωτευτεί - κάτι που μόνο προφανώς οι φτωχοί πλην τίμιοι ταξιδιώτες μπορούν να κάνουν κατά τα λεγόμενά σου;

Το θέμα κλειδώνεται φυσικά, θα μεταφερθεί σε λίγες ώρες στην τέταρτη διάσταση του φόρουμ.

Ευχαριστώ.

ΥΓ. Εμένα που ο παππούς και η γιαγιά μου πέθαναν, μπορώ να κάνω αυτά που θέλω ή πρέπει να δείξω φωτογραφίες με τσέχες σε κάποιον άλλον για να εντυπωσιαστεί;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom