Μαλδίβες Μαλδίβες και Χριστούγεννα...

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Τοσο καιρο κρατιέμαι και κρατιεμαι να μην ανοίξω ακόμα το θέμα μιας και έίναι ακόμα Αύγουστος....αλλα τελικα αποφάσισα να αφεθώ στα χέρια σας...:bleh:

Ο προβληματισμός μου είναι ο εξης...
Τον Σεπτέμβρη είναι ο γάμος μου και για διάφορους λόγους (κυρίως επαγγελματικούς)
το γαμήλιο ταξίδι μεταφέρεται τον Δεκέμβρη...Μάλλον γύρω στις 14 με 29/12.
Εχουμε πει λοιπόν με τον μέλλοντα σύζυγο οτι θα πάμε Μαλδίβες...
Εννοείται οτι θέλω να περάσουν οι μέρες και ο γάμος για να μπορέσω επιτέλους να ηρεμήσω και να οργανώσω το ταξίδι...:clap:
Το θέμα είναι οτι εγώ ειμαι λάτρης των Χριστουγέννων! Λατρεύω τους στολισμούς, την μουσική και γενικά το όλο κλιμα...Και δεν ξέρω μήπως μου λείψουν τα Χριστούγεννα και οι όλες προετοιμασίες σε ένα μέρος εξωτικό....

Μήπως θα έπρεπε να στρέψω το ταξίδι προς κάποιο άλλο μέρος? Απο την άλλη σκέφτομαι οτι αν δεν πάμε τώρα Μαλδίβες δεν νομίζω οτι θα πάμε ποτε άλλωτε...:(
Θα καλύψει η ομορφιά που θα αντικρίσω το "Χριστουγεννιάτικο παθος" μου...?.......
Κάποιοι σίγουρα θα με περάσετε για παιδί αλλα...δυστηχώς ή ευτυχώς ετσι νιώθω!!! :bleh:
Ευχαριστώ πολύ
Μαριλένα



καλημερα μαριλενα.ισως να εχετε παντρευτει τωρα αρα να ζησετε.δε ξερω αν αποφασισατε για γαμηλιο αλλα εχω να σου πω οτι πηγα μ το 2007 για γαμηλιο μαλδιβες αλλα πηγα ιουνιο.καθησα 5 νυχτες μαλδιβες και 2 ντουμπαι.ντουμπαι ξενερωσα αλλα μαλδιβες ητανε τελεια τελεια τελεια.οσο για τις παραλιες οτι δεν ειναι καλες δε συμφωνω.κοιτα εγω γουστρα να παω σ'ενα εξωτικο μερος ν'αραξουμε χωρις να κανουμε τιποτα.μειναμε στο sun island και ηταν πολυ ομορφα αλλα οι 5 μερες ειναι αρκετες,παραπανω βαριεσαι.αν θες να πας σε μερος που να εχει μνημεια να δεις η διαφορα αλλα πραγματα τοτε πηγαινε αλλου. μαλδιβες ειναι για αραγμα και για καταδυσεις(αν πας πρεπει να κανεις),εγω φοβομουνα μη μας φαει κανας καρχαριας και δεν αφησα ουτε τον αντρα μου αλλα το μετανιωσα.παντως αφου εχει 10 μερες για διαμονη προτεινω να τις μοιρασεις και μ'ενα αλλο προορισμο.ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.οπου και να πατε θα περασετε τελεια ουτως η αλλως γιατι ειναι γαμηλιο.φουλ ροματζαδα........:D:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.789
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom