1. Συνάντηση 12 χρόνια Travelstories Δηλώσετε συμμετοχή εδώ.
    Απόκρυψη ανακοίνωσης
  2. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2014! Κάντε κλικ εδώ!

Μαυρίκιος Μαυρίκιος - Dodo land!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Αφρική' που ξεκίνησε από το μέλος Kingmouf, στις 18 Μαϊου 2017.

1. silversurfer

silversurfer Moderator

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γύρος Του Κόσμου
  2. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ρουμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού & Γή του Πυρός

3. mikrh tsopana

mikrh tsopana Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    θα το αποφασίσω αύριο
    Τί μου θύμησες τώρα!! Όταν ήμουνα στο δημοτικό στα αγγλικά είχαμε ένα κείμενο που μιλούσε για τον Μαυρίκιο και το ντόντο. Θυμάμαι ότι μου είχε κάνει πολλή εντύπωση και ότι στη συνέχεια, διαβάζοντας κάποιο άρθρο και βλέποντας φωτογραφίες σε κάποιο περιοδικό που δε θυμάμαι, αποφάσισα ότι εκεί θέλω να πάω. Έτσι στη γυμναστική όταν ο δάσκαλος μας έβαζε να κάνουμε άλματα και ταυτόχρονα να λέμε τον ονειρεμένο μας ταξιδιωτικό προορισμό και καλά για να παίρνουμε ενέργεια(τί τεχνική ήταν αυτή δε ξέρω), έμεινε κάγκελο όταν άκουσε δια στόματος τσοπάνας "Μαυρίκιος":haha::haha:

Εξαιρετικός και σε ευχαριστούμε πολύ!!:)

Kingmouf likes this.
  4. Kingmouf

Kingmouf Member

Άτιμη παιδική ηλικία! :) :) :)

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι να μπορέσεις να πας (αν δεν έχεις πάει ήδη)!

mikrh tsopana likes this.
  5. buffon85

buffon85 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού/Ιαπωνία/Χιλή
    ομορφα! ομολογω πως με εξεπληξες κι εμενα (την αγεωγραφητη), αν μου ζητουσες να τοποθετησω τον μαυρικιο στον χαρτη με μεγαλη ανεση θα τον εβαζα καραιβικη και φυσικα θα τον ελεγα αγιο μαυρικιο!
    με τα ταξιδια και το φορουμ λεω θα μαθω αργα αλλα σταθερα την βασικη γεωγραφια! :)

Kingmouf likes this.