"Μαχαίρι" στις υπηρεσίες εδάφους της Aegean στο Ηράκλειο

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Από το Ηράκλειο ξεκινάει, πιλοτικά, το πρόγραμμα συρρίκνωσης των υπηρεσιών εδάφους η Aegean Airlines. Ο Ηρακλειώτης επιχειρηματίας Θ.Βασιλάκης επέλεξε τη γενέτειρά του για να ξεκινήσει την περιστολή των δαπανών, ενέργεια που θα επεκταθεί και στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Μέχρι το τέλος του μήνα η εταιρεία προχωράει στο κλείσιμο του "καταστήματος" που διατηρεί στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου, παρέχοντας υπηρεσίες πληροφοριών, check-in, ελέγχου, κ.ά., υπηρεσίες για τις οποίες απασχολεί 60 εργαζομένους.

Οι 60 εργαζόμενοι κλήθηκαν πριν λίγες ημέρες και ενημερώθηκαν ότι ως το τέλος του μήνα θα έχει βάλει λουκέτο το "κατάστημα" της εταιρείας σε ένα από τα μεγαλύτερα αεροδρόμια της Ελλάδας και ένα αεροδρόμιο στο οποίο, ως σήμερα, η Aegean Airlines είχε ισχυρή παρουσία.

Περισσότερα στο Cretalive.gr :: Κρήτη :: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: "Μαχαίρι" στις υπηρεσίες εδάφους της Aegean στο Ηράκλειο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.936
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλά τους κάνανε. Το χειρότερο ground station αεροπορικής που είχα αντιμετωπίσει ποτέ (και έχω δει πάρα πάρα πολλά), με κάκκιστη εξυπηρέτηση επιβάτη. Και δημόσιους υπαλλήλους να είχανε (όπως η παλιά ΟΑ επί τόσα χρόνια), καλύτερο customer service θα είχανε.
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Συμφωνώ κι εγώ ότι είχαν απαράδεκτη συμπεριφορά, από την άλλη όμως να χάνοται θέσεις εργασίας δεν είναι και το καλύτερο, ειδικά την περίοδο που διανύουμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.936
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συμφωνώ κι εγώ ότι είχαν απαράδεκτη συμπεριφορά, από την άλλη όμως να χάνοται θέσεις εργασίας δεν είναι και το καλύτερο, ειδικά την περίοδο που διανύουμε.
Χάνονται? Το ground handling θα συνεχίσει να γίνεται, δε μπορεί να πετάει μια εταιρία σε αεροδρόμιο χωρίς ground handling. Μόνο που πλέον θα το κάνει άλλη εταιρία (η swissport, εν προκειμένω). Η οποία φυσικά θα χρειαστεί να προσλάβει προσωπικό για να μπορέσει να το κάνει...
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
και φαντάσου να προσλάβει τους ίδιους λόγω προϋπηρεσίας!!!
θα γελάσεις πολύ όταν ξαναδείς αγαπημένες να μισείς φατσούλες!!! :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.651
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom